ایرپادهای گمشده، از این‌پس راحت‌تر پیدا می‌شوند

ایرپادهای گمشده، از این‌پس راحت‌تر پیدا می‌شوند

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اپل پس از انتشار به‌روزرسانی فریمور iOS 15، فرآیند یافتن ایرپادهای گمشده را برای کاربران راحت‌تر کرده است. از این پس می‌توان ایرپادها یا هدفون‌های گمشده را، با استفاده از اپلیکیشن Find My به کمک شبکه‌ای از میلیون‌ها دستگاه اپل، ردیابی و پیدا کرد.

پیش از این، کاربران قادر به مشاهده آخرین موقعیت ایرپاد، ایرپاد پرو و ایرپاد مکس متصل به گوشی آیفون خود بودند. گرچه این روش، زمانی که فاصله زیادی تا ایرپاد گمشده وجود داشته باشد چندان مفید نیست. حالا، با فعال کردن حالت گمشده برای ایرپاد‌ها، درصورتی که گم‌شده باشند، آیفون‌ها، آیپد‌ها و لپ‌تاپ‌های مک در نزدیکی آن، با دریافت سیگنال‌های بلوتوث از دستگاه گمشده، حتی در صورتی که آفلاین باشند، می‌توانند به پیدا کردن موقعیت دستگاه گمشده‌ کمک کنند.

این فرآیند را می‌توان بصورت خلاصه اینگونه شرح داد؛ زمانی که دیگر دستگاه‌های شرکت اپل در محدوده سیگنال‌های بلوتوث ساطع‌شده از ایرپاد شما قرار داشته باشند، به کمک سیستم Find My بهبودیافته، موقعیت ایرپاد گمشده از دستگاهی به دستگاه دیگر منتقل شده و به محض رسیدن به یک دستگاه متصل به اینترنت، موقعیت آن را به مالکش گزارش می‌دهد.

راحت‌تر شدن یافتن ایرپادهای گمشده

علاوه بر شبکه ردیابی Find My، قابلیت دیگری نیز وجود دارد که از گم‌شدن دستگاه شما جلوگیری میکند؛ به این صورت که وقتی که ایرپاد‌های خود را جایی قرار می‌دهید، یک نوتیفیکشن دریافت خواهید کرد. این قابلیت تنها منحصر به ایرپاد نبوده و برای برخی دیگر از محصولات اپل نیز وجود دارد. البته از آنجایی که ایرپادها نسبت به دیگر محصولات اپل کوچک‌تر بوده و بیشتر در معرض گم‌شدن قرار دارند، این قابلیت برای آن‌ها کاربرد بیشتری دارد. برای مثال ممکن است ایرپاد خود را در بین صندلی‌های ماشین، یا زیر بالش و در کنار بقیه وسایل در کشو کمد گم کنید. همچنین از آنجایی که این دستگاه‌ها شباهت بسیاری با هم دارند، حتی ممکن است با ایرپاد شخص دیگری عوض شوند، آنجاست که این قابلیت به کمک شما می‌آید.

برای پشتیبانی از این قابلیت، شما نمی‌توانید فریمور ایرپاد خود را فورس آپدیت کنید، اما می‌توانید با رفتن به بخش Settings، سپس General و با زدن بر روی نام ایرپادتان، مطئمن شوید دارای نسخه 4A400 برای پشتیبانی از آخرین ابزارهای Find My هستید یا خیر.

منبع: Tomsguide

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>