پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

پتنت اخیر اپل، طراحی جدیدی از صفحه‌کلید Magic Keyboard آیپد را نشان می‌دهد

پتنت اخیر اپل، طراحی جدیدی از صفحه‌کلید Magic Keyboard آیپد را نشان می‌دهد

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

پس از عرضه اخیر دو محصول جدید از خانواده ‌آیپد، به‌ نظر می‌رسد اپل در حال بازطراحی یکی از وسایل جانبی خود به‌ نام Magic Keyboard (صفحه‌کلید جادویی) است. این کمپانی اخیراً پتنت (حق اختراع) جدیدی برای Magic Keyboard ثبت کرده که نشان می‌دهد طراحی شناور فعلی این صفحه کلید حذف شده است.

نوع فعلی Magic Keyboard باعث ایجاد طرحی شناور از آیپد پرو، بر روی صفحه‌کلید شده که به‌ وسیله یک لولا موقعیت دستگاه را تنظیم می‌کند. این پتنت جدید، یک نمونه از Magic Keyboard را نشان می‌دهد که آیپد بر روی دو لولای موجود در کف صفحه‌کلید قرار گرفته است.

پتنت اخیر اپل، طراحی جدیدی از صفحه‌کلید جانبی آیپد را نشان می‌دهد

بر اساس این پتنت، صفحه‌کلید همراه با آیپد، به‌ طور شناور به‌ جلو و عقب حرکت می‌کند و به کاربر این امکان را داده تا به‌ راحتی زاویه مورد نظر خود را تنظیم کند. این کیبورد همچنین با استفاده از یک لایه زیرین، این قابلیت را فراهم کرده تا آیپد مانند لپ‌تاپ تا شود.

در طرح جدید، اپل به چند ویژگی جدید در طراحی خود اشاره نموده که مواردی چون: بهبود قابلیت تنظیم زاویه دید کلی دستگاه، افزایش پایداری سیستم در زوایای دید بالا، نوع باز و بسته شدن مشابه با لپ‌تاپ، وزنی سبک‌تر و پیاده‌سازی با اجزای کم‌هزینه‌تر را شامل می‌شود. گفتنی است که مکانیزم لولای صفحه‌کلید در طراحی جدید، تقریبا مشابه با نسخه فعلی است.

همچنین مطالعه کنید
چرا باتری‌ها حتی وقتی از آنها استفاده نمی‌کنید نیز شارژ خود را از دست می‌دهند؟

با این‌که اپل طرح جدید خود را به‌ عنوان پتنت ثبت نموده، اما هنوز مشخص نیست چه‌ زمانی را برای ساخت و عرضه محصول خود در نظر دارد. بسیاری از شرکت‌های حوزه تکنولوژی از طرح‌های ثبت‌شده خود هرگز استفاده نمی‌کنند. در صورتی که اپل قصد ساخت نسخه‌ای جدید از Magic Keyboard را داشته باشد، زمان معرفی آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

صفحه‌کلید Magic Keyboard اپل، اولین‌بار در سال 2020 به‌همراه آیپد پرو به بازار عرضه شد. این وسیله، پیش‌تر یک‌ بار برای سازگاری با آیپد پرو 2021، دست‌خوش تغییرات جزئی در طراحی شده بود.

منبع: 91Mobiles

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>