مایکروسافت نسخه جدید نرم‌افزار ایکس‌باکس ویندوز را جهت رفع مشکلات نصب عرضه می‌کند

مایکروسافت نسخه جدید نرم‌افزار ایکس‌باکس ویندوز را جهت رفع مشکلات نصب عرضه می‌کند

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

سرانجام مایکروسافت با ارائه نسخه جدید نرم‌افزار ایکس‌باکس، این امکان را به کاربران داده تا به‌وسیله نصب آن، شاهد ارتقا در فر‌آیند نصب بازی از استور ویندوز باشند. طبق گزارشات منتشرشده در اوایل ماه جاری، این برنامه‌ی ‌به‌روزرسانی شده به کاربران اجازه می‌دهد تا هر یک از عناوین مورد نظر خود را درون پوشه‌های انتخابی و با قابلیت دسترسی بدون محدودیت به پوشه‌های بازی، نصب کنند.

این قابلیت به رفع دردسرهای بسیاری در نصب عناوین از طریق Xbox Game Pass در کامپیوتر کمک می‌کند. همچنین حالا این امکان فراهم شده تا از پوشه‌های بازی بکاپ تهیه کرده و در صورت نیاز آنها را بازیابی کنید. پیش‌تر، بازی‌ها به‌ اجبار در ریشه یک درایو نصب و قفل می‌شدند که مانعی جهت جابه‌جایی و مدیریت آن‌ها به‌شمار می‌رفت.

مایکروسافت نسخه جدید نرم‌افزار ایکس‌باکس ویندوز را جهت رفع مشکلات نصب عرضه می‌کند

نسخه به‌روزرسانی شده نرم‌افزار ایکس‌باکس حالا این اجازه را به کاربر می‌دهد تا یک موقعیت را انتخاب کند و در صورت وجود بازی‌های از پیش نصب‌شده، اقدام به جابه‌جایی آنها در درایو‌های دیگر کند. به‌عنوان آزمایش، پس از نصب این برنامه، اقدام به انتقال بازی‌های Forza Horizon 5، Gears 5  و Microsoft Flight Simulator شد که با موفقیت همراه بود. حالا می‌توان به پوشه‌ها و فولدرها نیز دسترسی کامل داشت.

اکنون کاربران ویندوز 10 و ویندوز 11 قادر هستند تا این برنامه جدید ایکس‌باکس را از طریق نرم‌افزار “Xbox Insider Hub” موجود در استور و پس از نصب و ثبت‌نام در آن، دریافت نمایند. گفتنی است مایکروسافت فهرستی از مشکلات شناسایی‌شده در نسخه اولیه این برنامه را منتشر کرده که عبارتند از عدم امکان راه‌اندازی برخی بازی‌ها در درایوهای خارجی و عدم نصب تعدادی از بازی‌ها که هنوز از پشتیبانی برخوردار نیستند.

همچنین فعلاً امکان اضافه نمودن بازی‌های دانلودشده از ویندوز استور به استیم وجود ندارد، زیرا به‌نظر می‌رسد که مشکلی در ارتباط با مجوز، مانع از انجام آن شده است. برنامه جدید ایکس‌باکس همچنان در نسخه پیش‌نمایش قرار دارد، بنابراین این مشکل احتمالاً یک باگ نرم‌افزاری است که در نسخه نهایی و قبل از عرضه سراسری رفع خواهد شد.

در هر حال، طریقه نصب بازی‌های موجود در استور ویندوز، پس از سال‌ها باگ و مشکلات مختلف برای کاربران کامپیوتر، بیش از گذشته به استیم شباهت پیدا کرده است. اگر تابه‌حال به‌علت استور ویندوز، از Xbox Game Pass اجتناب کرده‌اید، این برنامه جدید ایکس‌باکس احتمالاً بسیاری از دردسرها را برطرف خواهد کرد.

منبع: TheVerge

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>