پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

زاها استراحتگاه استودیو سیتی را با برج‌هایی خیره‌کننده گسترش می‌دهد

زاها استراحتگاه استودیو سیتی را با برج‌هایی خیره‌کننده گسترش می‌دهد

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

معماران زاها اخیراً مشغول رونمایی از سازه‌های بسیار زیبای خود بوده‌ و به‌تازگی نیز از طرح بوداپست و پلازای اینفینیتوس به فاصله چند روز رونمایی کرده‌اند. این شرکت مشهور بریتانیایی، اکنون در حال اتمام پروژه دیگری است که در حال حاضر در چین در دست ساخت بوده و شامل دو برج چشم‌نواز در یک استراحتگاه است که برای کاهش ردپای کربن با ویژگی‌ استفاده حداکثری از انرژی‌های تجدید‌پذیر طراحی شده‌اند.

فاز 2 استودیو سیتی در استراحتگاه استودیو سیتی “الهام گرفته‌شده از هالیوود” در ماکائو قرار داشته که در حال گسترش امکانات خود است. اکنون نیز گزارش شده که برج‌های این پروژه به حداکثر ارتفاع خود رسیده‌اند، اگرچه هنوز خبر رسمی از سوی زاها برای تأیید ارتفاع واقعی آنها منتشر نشده است. هرچند برای تخمین این ارتفاع، ساختمانی با اندازه مشابه در نزدیکی این برج‌ها دارای ارتفاعی 152 متری است.

بنای جدید زها حدید منطبق بر اصول توسعه پایدار است

از نظر سبک، در ساخت این برج‌ها از سبک آرت-دکو (Art-Deco) الهام گرفته شده و فرم کلی آنها بیضوی است. فضای داخلی این برج‌ها شامل دو هتل مجلل با 900 اتاق و سوئیت به همراه 21 هزار مترمربع محیط‌های داخلی نظیر غذاخوری‌ها و 2300 مترمربع فضای بازی است.

همچنین مطالعه کنید
کفش Air Max Dn نایک به فناوری هوای پویا مجهز شد!

این بنا جایزه‌ای را از کمیسیون استاندارد ساختمان سبز (BREEAM) به خاطر توسعه پایدار دریافت کرده است. زاها می‌گوید جهت بنا با دقت انتخاب شده تا تهویه طبیعی داخل بنا و در استراحتگاه به خوبی انجام شود. همچنین این بنا باله‌هایی به عنوان سایه‌بان نیز خواهد داشت.

زاها استراحتگاه استودیو سیتی را با برج‌هایی خیره‌کننده گسترش می‌دهد

زاها می‌گوید: “ترکیب سه شیشه مختلف با باله‌های خارجی که قائم بودن برج را مشخص می‌کند و شیشه‌های عایق و باله‌های سایه‌بان، تابش و گرمای خورشید را کاهش داده و دمای مناسب را برای مهمانان حفظ می‌کنند.” پوشش ساختمان با کارایی بالا و سیستم‌های کارآمد، نیاز به انرژی ساختمان را کاهش می‌دهند. تمام چوب‌ها و محصولات چوبی به کار رفته در این پروژه، دارای گواهی شورای نظارت جنگلداری است.

بودجه فاز 2 استودیو سیتی 1.3 میلیارد دلار بوده و انتظار می‌رود تا دسامبر 2022 (آذر 1401) تکمیل شود. این پروژه توسط Melco Resorts & Entertainment که هتل شگفت‌انگیز Morpheus را ساخته در حال انجام است.

منبع: Newatlas

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>