چین با کمک هوش مصنوعی و پرینت سه‌بعدی، در مدت 2 سال، یک سد 180 متری می‌سازد

چین با کمک هوش مصنوعی و چاپ سه‌بعدی، در مدت 2 سال، یک سد 180 متری می‌سازد

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

چین قصد دارد بلندترین ساختمان جهان که عناصر آن با استفاده از فرآیندهای چاپ سه‌بعدی و هوش مصنوعی (AI) طراحی و تولید شده‌اند را بسازد. گزارشی از بیزینس اینسایدر نشان می‌دهد که این کشور به لطف هوش مصنوعی، ربات‌ها و فناوری چاپ سه‌بعدی، یک سد عظیم و نیروگاه آبی را در مدت تنها دو سال خواهد ساخت. سد یانگ کو، لایه به لایه بر روی فلات تبت ساخته خواهد شد. این فرآیند در مقاله‌ای که در ماه آوریل در مجله‌ای در دانشگاه چینهوا منتشر شده، تشریح شده است. با اروتک همراه باشید.

بلندترین سازه جهان که با استفاده از فرآیندهای چاپ سه‌بعدی بنا می‌شود!

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، این سد به بلندترین سازه جهان (با استفاده از فرآیندهای پرینت سه‌بعدی) تبدیل خواهد شد و رکورد قبلی را که متعلق به یک ساختمان اداری دو طبقه 6 متری در دبی بود، می‌شکند.

چین با کمک هوش مصنوعی و پرینت سه‌بعدی، در مدت 2 سال، یک سد 180 متری می‌سازد

نویسندگان این مقاله جدید می‌گویند که سد یانگ کو پس از ساخت، سالانه 5 میلیارد کیلووات ساعت برق در اختیار چین قرار می‌دهد. به گفته این محققان، این فرآیند توسط یک سیستم هوش مصنوعی مرکزی انجام خواهد شد که یک خط مونتاژ خودکار پیچیده، از جمله ناوگانی از وسایل نقلیه بدون سرنشین را نیرز مدیریت خواهد کرد.

در این پروژه از کامیون‌های بدون سرنشین برای حمل مصالح ساختمانی استفاده خواهد شد، در حالیکه بولدوزرهای بدون راننده و سنگفرش‌ساز نیز در ساخت و ساز این سد کمک خواهند کرد. غلتک‌های مجهز به حسگرهای دقیق، به فشرده‌سازی هر لایه سد کمک می‌کنند. برای هر لایه از سد که تولید و نصب می‌شود، داده‌های حسگرها توسط هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل شده تا از برنامه‌ریزی فرآیند ساخت مطمئن شوند.

ساخت با هوش مصنوعی، خطای انسانی را از بین می‌برد

به گفته محققان، استفاده از هوش مصنوعی، خطای انسانی را از بین می‌برد و روند ساخت و ساز روان‌تر و همچنین خطر آسیب انسانی که در هر سایت ساختمانی وجود دارد را از بین خواهد برد.

چین با کمک هوش مصنوعی و پرینت سه‌بعدی، در مدت 2 سال، یک سد 180 متری می‌سازد

محققان این مقاله، طرح خود را با یک مزرعه کاملاً خودکار در استرالیا مقایسه می‌کنند که به عنوان یک بستر آزمایشی برای جایگزینی کارگران مزرعه با روبات‌ها و هوش مصنوعی استفاده می‌شود. با این حال، در این مورد، مقامات چینی ظاهراً یک فرآیند ساخت و ساز عظیم را به سیستم هوش مصنوعی پروژه واگذار می‌کنند. به گزارش خبرگزاری ساوت چاینا مورنینگ پست، محققان مسئول این پروژه می‌گویند که این پروژه می‌تواند آغازگر طرحی برای پروژه‌های ساختمانی دیگر از جمله جاده‌سازی باشد.

بر اساس گزارش‌ها سد یانگ کو می‌تواند پروژه‌ای شاخص باشد که ساخت و ساز ایمن و کارآمد پروژه‌های زیرساختی عظیم را امکان‌پذیر می‌سازد چراکه اکنون چین با کمبود نیروی کار ناشی از کاهش نرخ زاد و ولد مواجه است.

منبع: Interestingengineering

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>