پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

آغاز ثبت نام دوباره ویرجین گلکتیک برای سفر به فضا؛ تنها 450 هزار دلار ناقابل!

آغاز ثبت نام دوباره ویرجین گلکتیک برای سفر به فضا؛ تنها 450 هزار دلار ناقابل!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اگر ماه گذشته را به تماشای ماجراجویی‌های ریچارد برانسون و جف بزوس در فضا گذرانده‌اید، ما خبرهای خوبی برای شما داریم (البته در صورتیکه پول کافی داشته باشید!). با دریافت مجوزهای لازم، ویرجین گلکتیک، شرکت گردشگری فضایی برانسون، امکان رزرو صندلی برای سفرهای آینده خود را فعال کرده‌ است. این شرکت در حالی که درآمد سه ماهه خود را اعلام می‌کرد، گفت: مانند هر پیشنهاد گردشگری دیگر، اگر قصد دارید به صورت گروهی به فضا سفر کنید، می‌توانید از برخی تخفیفات برخوردار شوید!

تنها چند هفته پیش بود‌ که ریچارد برانسون و تعدادی از مدیران رده بالای ویرجین گلکتیک، طی یک پرتاب، به فضا سفر کردند و برای چند دقیقه در سفینه VSS Unity بی‌وزنی را تجربه کردند. برانسون که آن را “تجربه یک عمر” می‌خواند، توضیح می‌دهد که چگونه پس از 17 سال کار، شرکتی را که تاسیس کرده به این نقطه رسیده است.

آغاز ثبت نام دوباره ویرجین گلکتیک برای سفر به فضا؛ تنها 450 هزار دلار ناقابل!

اگرچه دیگر انتظار برای بقیه علاقه‌مندان سفر به فضا طولانی نخواهد بود. در اوایل ماه ژوئن، اداره هوانوردی فدرال (FAA) مجوزهای لازم را به ویرجین گلکتیک برای پرواز افراد به فضا داده بود. پس از موفقیت‌آمیز بودن پرواز، این شرکت قصد دارد پروازهای تجاری خود را از ماه سپتامبر آغاز کند.

ویرجین گلکتیک قیمت هر صندلی را 450 هزار دلار اعلام کرده است. این درحالی است که قیمت 600 بلیط قبلی فروخته‌شده قبل از توقف ثبت‌نام، حدود 200 تا 250 هزار دلار بود. اکنون، با بازگشایی ثبت‌نام این شرکت، ماموریت “تجربه یک عمر” هزینه بیشتری خواهد داشت. اما اگر چند نفر دیگر از علاقه‌مندان به سفر به فضا، مانند دوستان و خانواده خود را در سفر همراه داشته باشید یا یک پرواز کامل رزرو کنید، ممکن است تخفیف‌هایی ارائه شود!

همچنین مطالعه کنید
ایده ایستگاه فضایی خورشیدی برای تامین برق برای سکونتگاه های آینده ماه

در حال حاضر با رزرو صندلی، تاریخ اولیه‌ی سفر به شما اطلاع داده نمی‌شود، چراکه به احتمال زیاد اولویت این شرکت، 600 بلیط رزرو شده قبلی است که تا پایان ژوئن ثابت مانده بود و باید پس از آن، منتظر “لیست اولویت‌های بعدی” باشیم.

همچنین، در حالی این شرکت به علاقه‌مندانی که صندلی خود را برای سفر به فضا رزرو می کنند “فضانوردان آینده” می‌گوید که اداره هوانوردی فدرال (FAA)، موافق این موضوع نیست و حتی برانسون یا بزوس را فضانورد نمی‌نامد. بنابراین، اگر قصد داشتید با این سفر به عنوان فضانورد شناخته شوید، باید مسافت بیشتری را در فضا طی کنید!

منبع: Interestingengineering

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>