جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
بخش زامبی بازی Call Of Duty: Vanguard معرفی شد

بخش زامبی بازی Call Of Duty: Vanguard معرفی شد

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

کمتر از یک ماه تا تاریخ عرضه بازی Call of Duty: Vanguard فاصله داریم و حالا با انتشار پستی در وبلاگ بازی کال‌آف‌دیوتی درباره بخش زامبی بازی، شاهد جزئیاتی بیشتری از این بخش هستیم.

در حالیکه توسعه بخش‌های اصلی بازی Call of Duty: Vanguard بر عهده استودیو اسلج‌همر (Sledgehammer) است، تیم‌های دیگری نظیر تری‌آرک (Treyarch) و ریون (Raven) نیز، مشغول توسعه بخش‌های دیگری از بازی هستند. البته جای تعجب نیست که تری‌آرک مسئولیت توسعه بخش زامبی این بازی را بر عهده گرفته است. چراکه تجربیات موفقیت‌آمیز این شرکت تری‌آرک در توسعه بخش زامبیِ عناوینی از سری کالاف دیوتی همچون Call of Duty: Black Ops، قرار است حالا در این عنوان، یعنی کال‌آف‌دیوتی ونگارد نقش ایفا کند. بخش جدید زامبی در این بازی که با نام “Der Anfang” شناخته می‌شود، ادامه‌ای از خط داستانی Dark Aether است.

بخش زامبی بازی Call Of Duty: Vanguard معرفی شد

همچنین این نکته حائز اهمیت است که کمپانی اکتیویژن (تولیدکننده سری Call Of Duty) در حال حاضر درگیر اتهامات حقوقی زیادی علیه خود در زمینه فرهنگ کاری نامناسب و همچنین شکایت اداره اشتغال و مسکن عادلانه کالیفرنیا بر علیه این شرکت در زمینه فرهنگ و محیط کاری ناسالم است. بخش اعظمی از این شکایات، مرتبط با نقض حقوق شهروندی، قوانین پرداخت حقوق عادلانه و همچنین رفتار تبعیض‌آمیز در مقابل کارکنان زن و دیگر کارکنان  این شرکت است.

طبق گزارش گیم‌اینفورمر، بخش زامبی به‌صورت کراس‌پلی و قابلیت بازی بین دو نسل کنسول‌ها بوده و شاهد پیشرفت‌هایی در این حالت با سیستم Battle Pass بازی در مقایسه با حالت‌های دیگر موجود در بازی هستیم. همچون نمونه‌های قبلی سری کال‌آف‌دیوتی، بخش زامبی در ونگارد نیز به‌شکل یک حالت Co-Op خواهد بود که 4 بازیکن در یک تیم قرار گرفته و در مقابل زامبی‌ها مبارزه می‌کنند. حالت زامبی، در فضا و اتمسفر جنگ جهانی دوم قرار دارد و بازیکنان می‌توانند به اسلحه‌های ارتقایافته، پاداش‌های اضافه و قدرت‌های ویژه در این بخش دسترسی داشته باشند. افزون بر ویژگی‌های از قبل شناخته‌شده، برخی آیتم‌ها و قابلیت‌های بیشتر دیگری نیز به این بخش اضافه شده است.

بخش زامبی بازی Call Of Duty: Vanguard معرفی شد

یکی از این قابلیت‌های جدید این بازی، Sacrificial Heart است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا از میان تعداد مختلف آپگیردهای موجود که هر بار به‌صورت اتفاقی در دسترس قرار می‌گیرند، یکی را انتخاب کنند. بنابرین برای ساخت یک ترکیب قوی باید در انتخاب آنها با دقت عمل کرد. از جمله این توانایی‌ها که کاربران قادر به انتخاب آن‌ها هستند، قابلیت احیا تدریجی مهمات (که می‌دانیم در مواقع حمله بی‌وقفه زامبی‌ها، چقدر مهمات اهمیت دارد!) یا مهارت‌های ویژه‌ای است که می‌توانند در حفاظت بهتر از قلمروتان به شما کمک کنند. با به‌کارگیری قابلیت‌هایی همچون Sacrificial Heart و سیستم Covenant، می‌توانید آیتم‌هایی مانند ایجاد شلوغی، انفجارهای زنجیره‌ای برای کشتار بیشتر زامبی‌ها و موارد دیگر را ایجاد کنید! در ابتدای بازی، بازیکنان می‌توانند اسلحه‌هایی که از پیش در بخش اصلی بازی به‌دست آورده‌اند را همراه خود داشته باشند، اما برای دریافت سلاح‌های بیشتر باید به لوت کردن در نقشه بازی بپردازند. البته در صورتی که خوش‌شانس باشید با جستجو در نقشه بازی، ممکن است به میستری باکس‌ها (Mystery Box) با لوت‌های ارزشمند برخورد کنید که کمک شایانی به دوام‌آوردن شما می‌کنند.

بخش زامبی بازی Call Of Duty: Vanguard معرفی شد

از آنجایی که بازی در جریان وقوع جنگ جهانی دوم قرار دارد، دشمنان شما زامبی‌های نازی خواهند بود. در زمینه داستانی‌گویی این بخش، رهبری زامبی‌ها را یک ناخدای نازی با نام “وُن لیست” (Von List) بر عهده دارد و همچنان که در بازی پیش می‌روید، داستان‌های اسرارآمیز و شیطانی زیادی را کشف خواهید کرد.

همچنین، بازیکنان برای بدست آوردن توانایی‌های ویژه مانند انفجار بارش‌ یخی یا مین انرژی، می‌توانند با برخی از نیروهای خبیث، هم‌پیمان شوند. ماجرای بازی در محیط‌های مختلفی از جنگ جهانی دوم در حال جریان است؛ ویرانه‌های استالینگارد و اردوگاه نیروهای نظامی ژاپنی در نقشه Shi No Numa بازی، از جمله این مکان‌ها هستند. بازیکنان علاوه بر رویارویی با لشکری از مرده‌های متحرک عادی، باید با زامبی‌های ویژه دیگری همچون اجساد قابل‌ انفجار و زامبی‌های حامل مسلسل‌های غول‌پیکر نیز، مبارزه کنند!

بخش زامبی بازی Call Of Duty: Vanguard معرفی شد

بخش زامبی بازی Call of Duty Vanguard، همزمان با عرضه بازی اصلی در تاریخ 5 نوامبر (14 آبان) به صورت کراس‌پلی و قابلیت بازی بین دو نسل کنسول‌ها، برای پلتفرم‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

منبع: Gameinformer

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *