پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

ارزش خودروسازی لوسید موتورز با عبور از فورد به 90 میلیارد دلار رسید

ارزش خودروسازی لوسید موتورز با عبور از فورد به 90 میلیارد دلار رسید

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

چهار سال پس از آن‌که کمپانی فورد تا مرز خرید لوسید موتورز پیش رفت، این استارتاپ خودروهای برقی، حالا ارزشی بیش از خودروساز ایالت دیترویت، یعنی فورد دارد! ارزش بازار کمپانی لوسید موتورز در روز سه‌شنبه در حالی فورد را پشت سر گذاشت که یک روز پیش از آن، اولین نتایج مالی سه‌ماهه خود را به‌عنوان یک شرکت سهامی عام گزارش کرد و تنها چند هفته پس از شروع تحویل خودروهای برقی سدان خود به‌نام “The Air”، به این مهم دست یافت.

ارزش خودروسازی لوسید موتورز، با عبور از فورد به 90 میلیارد دلار رسید

لوسید موتورز سابقه‌ای نسبتاً طولانی در زمینه استارتاپ خودروهای برقی دارد و در سال 2007 به‌عنوان یک شرکت باتری‌سازی و تحت نام “Atieva” آغاز به‌کار کرد. اما پس تصمیم برای ساخت یک سدان الکتریکی در سال 2016، این کمپانی در برهه‌ای که رقبا در حال خلق محصولات جدید بودند، با کاهش بودجه مواجه شد. یکی از گزینه‌هایی که در آن زمان برای رفع مشکل به آن روی آورد، خرید احتمالی توسط شرکت فورد بود. گزارش ماه جولای 2017 (تیر 1396) در وب‌سایت Recode توضیح می‌دهد که:

لوسید چهارمین مرحله جمع‌آوری سرمایه نهادی خود را در اوایل سال جاری با کمک بانک سرمایه‌گذاری مورگان استنلی آغاز کرده است. یک منبع نزدیک به این کمپانی گفت که پیشنهاد خرید فورد غافلگیر‌کننده است. وی افزود که بانک به فورد مراجعه کرده تا ببیند آیا تمایلی به شرکت در مرحله خرید D را دارند یا خیر. آنها پس از بازگشت اعلام کردند که قصد خریداری این شرکت را دارند.

البته این خرید هیچوقت عملی نشد و لوسید موتورز در نهایت معامله‌ای بزرگ با عربستان سعودی انجام داد که حالا مالک بخش بزرگی از این شرکت است. فورد نیز به نوبه خود، توانست سرمایه‌گذاری بسیار قابل توجهی را در پروژه‌ “ریوین” انجام دهد. قراردادی که این کمپانی را از سایه رقیب خود یعنی جنرال موتورز خارج می‌کرد.

همچنین مطالعه کنید
انتشار اولین تصاویر 2022 Toyota Tundra Pickup Truck Spill Forth

در سال‌های اخیر، لوسید موتورز میلیاردها دلار از مبالغ عربستان سعودی را صرف آماده‌سازی خط تولید محصول الکتریک خود یعنی The Air کرده است. این استارتاپ در روز دوشنبه فاش کرد که تنها در سال جاری، بیش از 1.5 میلیارد دلار را از دست داده و در طول عمر خود نیز حدود 5 میلیارد دلار هزینه کرده است.

ارزش خودروسازی لوسید موتورز، با عبور از فورد به 90 میلیارد دلار رسید

بازار سهام که چندی است به‌شدت بر روی استارتاپ‌های ساخت خودروی برقی داغ است، روز سه‌شنبه به این تلاش‌ها پاسخ داد و ارزش لوسید موتورز را به محدوده 90 میلیارد دلار رساند. گفتنی است ارزش کمپانی فورد در حال حاضر 79 میلیارد دلار می‌باشد.

خودروسازی لوسید موتورز همچنان کارهای زیادی برای انجام دارد. این کمپانی فعلاً در حال ساخت کارخانه جدید خود در ایالت آریزونا است و قصد دارد 20000 دستگاه خودروی سدان Air را در سال 2022 و پیش از اضافه کردن محصول شاسی‌بلند الکتریک خود به خط تولید، به بازار عرضه کند. گفتنی است که همچنان واکنش بازار به فهرست اقدامات آینده لوسید، مثبت ارزیابی می‌شود.

منبع: TheVerge

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>