پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

برخی از خودروهای 55 هزار دلاری تسلا فاقد پورت USB هستند!

برخی از خودروهای 55 هزار دلاری تسلا فاقد پورت USB هستند!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

تصور کنید برای خرید یک خودرو بیش از 44 یا حتی 58 هزار دلار هزینه کنید و آن خودرو بدون هیچ‌گونه پورت USB به شما تحویل داده شود. حتی ممکن است جایی که باید پورت USB می‌بوده حفرهای وجود داشته باشد اما خود پورت آنجا نباشد. ظاهراً این اتفاق برای برخی از کسانی که خودروی تسلا را خریداری کرده و آن را در ماه نوامبر (اواخر آبان و اوایل آذر) تحویل گرفته‌اند افتاده است.

گزارش جدید Electrek به بررسی موارد عدم وجود پورت USB-C در خودروهای تسلا مدل 3s و مدل Ys جدید می‌پردازد که ظاهراً این شرکت به کمبود جهانی تراشه نسبت داده است. در روزهای اخیر تسلا با شکایت بسیاری از مشتریانش که خودروی تسلای خود را بعد از تاریخ 11 نوامبر (20 آبان) تحویل گرفته بودند مواجه شد. با این حال هنوز مشخص نیست که این مشکل چقدر گسترده است.

به نظر می‌رسد این خودروها فاقد پورت USB در دیوار عقبی کنسول مرکزی هستند. البته گزارش‌ها نشان می‌دهند که صندلی عقب برخی از این خودروها نیز فاقد پورت USB است. ظاهراً خودروهایی که فاقد پورت USB در کنسول مرکزی خود هستند شارژر بیسیم آنها نیز کار نمی‌کند. البته طبق گزارش Electrek این خودروها فقط بعضی از پورت‌های USB را ندارند.

برخی از خودروهای 55 هزار دلاری تسلا فاقد پورت USB هستند!

بعضی از کسانی که این خودروها را خریداری کردند از قبل به آنها درباره عدم وجود پورت USB اطلاع داده شده بود اما بقیه، هنگام دریافت خودرو متوجه کمبود پورت‌های USB شدند.

“همین حالا یک تماس از تسلا درباره خودروی مدل Y LR که خریداری کرده‌ام دریافت کردم. قرار است که ماشینم را فردا تحویل بگیرم و مثل اینکه به‌خاطر کمبود تراشه، خودروی من فاقد پورت USB است”.

اینها را یکی از خریداران تسلا در ردیت نوشته است. او همچنین افزود: راستش نمی‌دانم آیا خودروی من واقعاً آماده حرکت است یا نه و آیا کس دیگری خودروی ناقصی مانند این را تحویل گرفته است یا نه.

همچنین مطالعه کنید
نسخه 2024 کیا تلوراید با اندکی افزایش قیمت از این ماه عرضه خواهد شد

بعداً همین مالک اعلام کرد که ماشینش فاقد USB-C در جلو و کنسول مرکزی است اما پورت‌های دیگر در صندلی‌های عقب و یک USB-A در داشبورد سر جای خود باقی است. با این حال شارژر بیسیم ماشینش کار نمی‌کرد. این مالک گفت که به او گفته شده است در چند هفته آینده می‌تواند برای نصب پورت‌های دیگر خودروی خود را به نمایندگی تسلا ببرد.

به گفته Electrek، تسلا به برخی از مشتریان خود گفته که زمانی که قطعات لازم موجود شد می‌توانند یک قرار برای نصب پورت‌ها بر روی خودرو تعیین کنند که این اتفاق احتمالاً در ماه آینده می‌افتد. یکی دیگر از مالکان Model Y با تسلا تماس گرفته و به او گفته شده که نصب این پورت‌ها به‌صورت رایگان انجام خواهد شد.

اگر بخواهیم کلی‌تر نگاه کنیم این مشکل چندان هم مهم نیست. اگر شما نتوانید گوشی خود را از طریق شارژر بیسیم درون خودرو شارژ کنید هنوز پورت‌های دیگری در خودرو هستند که از طریق آنها می‌توانید این کار را انجام دهید (البته ممکن است به کابلی بلند نیاز داشته باشید). با این حال شما پول زیادی برای یک خودرو پرداخت کرده‌اید اما این خودرو ناقص به دست شما می‌رسد و حتی نمی‌دانید که چه زمانی می‌توان مشکلات آن را برطرف کرد.

منبع: Gizmodo

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>