پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

پخش زنده تنیس گرند اسلم استرالیا 2023 - دوشنبه 3 بهمن 1401

پخش زنده تنیس گرند اسلم استرالیا 2023 – دوشنبه 3 بهمن 1401

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

مسابقات تنیس آزاد استرالیا که به اختصار اُپن استرالیا هم نامیده می‌شود یکی از چهار رقابت برجسته سالانه تنیس در دنیاست که بر روی هم با نام گرند اسلم شناخته می‌شوند. مسابقات تنیس آزاد استرالیا از پربیننده‌ترین مسابقات تنیس در جهان است.

مسابقات گرند اسلم 2023 استرالیا، دوشنبه 3 بهمن 1401 ساعت 06:30 به وقت ایران برگزار می‌شود. لینک پخش زنده این مسابقه در ادامه ارائه شده است.

لینک پخش زنده تنیس گرند اسلم استرالیا 2023 – دوشنبه 3 بهمن 1401

این مسابقات همه ساله در ماه ژانویه در شهر ملبورن استرالیا برگزار می‌شود و نخستین رقابت بزرگ هر سال در رشته تنیس است. زمان برگزاری مسابقات، مصادف با فصل تابستان در نیمکره جنوبی است. به همین دلیل معمولاً تمامی مسابقات در شب برگزار می‌شوند. به علت گرما و رطوبت شدید، گاه برگزارکنندگان مجبور به اعمال دستورالعمل‌های خاص مخصوص این مسابقات هستند. این مسابقات در سالن ملبورن پارک که در مرکز شهر ملبورن قرار گرفته برگزار می‌شوند.

همانند سه مجموعه مسابقات دیگر گرند اسلم، مسابقات تنیس آزاد استرالیا در پنج رشته برگزار می‌شود:

  • انفرادی مردان
  • انفرادی زنان
  • دونفره مردان
  • دونفره زنان
  • دونفره مختلط (زن و مرد)

مسابقات تنیس استرالیا از سال ۱۹۰۵ برپا شده و بیش از یکصد سال قدمت دارد. این مسابقات تا پیش از پیدایش مجموعه مسابقات تنیس معروف به اپن، با نام قهرمانی استرالیا شناخته می‌شد. از سال ۱۹۶۸ این مسابقات با نام اُپن استرالیا ادامه یافت.

همچنین مطالعه کنید
پخش زنده تنیس گرند اسلم استرالیا 2023

منبع: اروتک

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>