اسنوکر گرند پری جهان: وفایی - ترامپ - چهارشنبه 28 دی 1401

اسنوکر گرند پری جهان: وفایی – ترامپ – چهارشنبه 28 دی 1401

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

مسابقات اسنوکر گرند پری World Grand Prix 2023 (گرند پریکس: جایزه بزرگ) تورنمنت حرفه‌ای اسنوکر است که از ۱۶ تا ۲۲ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۶ دی تا ۲ بهمن) در سنتور چلتنهام انگلستان برگزار می‌شود. این رویداد اولین رویداد از سه رویدادی است که سری بازیکنان Players Series در فصل اسنوکر ۲۰۲۲-۲۳ را تشکیل می‌دهند. ۳۲ نفر برتر رنکینگ یکساله در این رقابت ها به مصاف یکدیگر می‌روند. رقابت بین وفایی و ترامپ در سری مسابقات اسنوکر گرند پری جهان روز چهارشنبه 28 دی 1401 ساعت 00:30 به‌وقت ایران آغاز می‌شود. برای مشاهده این مسابقه به‌صورت زنده می‌توانید از لینک زیر استفاده نمائید.

اسنوکر گرند پری جهان: وفایی – ترامپ – چهارشنبه 28 دی 1401 ساعت 00:30

تاریخچه اسنوکر

اسنوکر در اصل زیر مجموعه بیلیارد به شمار می‌رود و روی میزی با ماکت سبز و دارای 6 حفره بازی می‌شود. برای این بازی نیاز به چوب مخصوص و 21 توپ که (شامل 15 توپ قرمز و 6 توپ رنگی) است. در ادامه به تاریخچه این رشته می‌پردازیم.

همچنین مطالعه کنید
پخش زنده اسنوکر قهرمانی جهان - شنبه 26 فروردین 1402

تاریخچه اسنوکر برمی‌گردد به اواسط قرن نوزدهم. این بازی در ابتدا توسط ارتش بریتانیا بازی می‌شد و سپس رفته‌رفته در تمام مناطق این کشور همه گیر شد. در سال 1875 اسنوکر شکلی جدی به خود گرفت. در این سال قوانینی ابتدایی برای این بازی درنظر گرفته شد که آن را از سایر بازی‌های بیلیارد متفاوت و مجزا کرد. در اوایل قرن بیستم این بازی در تمام بریتانیا شناخته و به یک بازی برای مردان جنتلمن و شیک‌پوش این کشور تبدیل شد.

قوانین استاندارد اسنوکر در سال 1919 توسط انجمن و باشگاه بیلیارد تصویب شد اما در سال 1968 بود که این رشته به شکل حرفه‌ای درآمد و با تاسیس اتحادیه بیلیارد و اسنوکر حرفه‌ای، عصر جدیدی برای این رشته آغاز به کار کرد.

جوایز مسابقات اسنوکر گرند پری World Grand Prix 2023

  • برنده: £۱۰۰,۰۰۰
  • نفر دوم: £۴۰,۰۰۰
  • نیمه نهایی: £۲۰,۰۰۰
  • یک چهارم نهایی: £۱۲,۵۰۰
  • یک هشتم نهایی: £۷,۵۰۰
  • یک شانزدهم نهایی:£۵,۰۰۰
  • بالاترین بریک: £۱۰,۰۰۰
  • مجموع: £۳۸۰,۰۰۰

منبع: اروتک

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>