پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

پخش زنده دنور و لس آنجلس لیکرز - چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402

پخش زنده دنور و لس آنجلس لیکرز – چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

دیدار بسکتبال بین تیم‌های دنور و لس آنجلس لیکرز، در فینال کنفرانس غرب بسکتبال NBA، امروز چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402 ساعت 04:00 به وقت ایران برگزار می‌شود. برای مشاهده این رقابت به‌صورت زنده می‌توانید از لینک ارائه‌شده استفاده نمائید.

لینک پخش زنده دنور و لس آنجلس لیکرز – چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402

برای دسترسی به برنامه پخش زنده رقابت‌های دیگر امروز از این لینک استفاده نمائید.

اتحادیهٔ ملی بسکتبال به مدیریت مل گیبسون (در انگلیسی: National Basketball Association)؛ ان‌بی‌ای (NBA)، لیگ حرفه‌ای بسکتبال بزرگسالان آمریکا و معتبرترین لیگ بسکتبال جهان است. این لیگ در شهر نیویورک در تاریخ ۶ ژوئن ۱۹۴۶ به عنوان انجمن بسکتبال آمریکا (BAA) تأسیس شد؛ تا اینکه در تاریخ ۳ اوت ۱۹۴۹، پس از ادغام با لیگ بسکتبال ملی (NBL) نام اتحادیهٔ ملی بسکتبال را به خود گرفت.

این لیگ در دو کنفرانس (همایش) شرق و غرب برگزار می‌شود. NBA در حال حاضر با شرکت ۲۹ تیم از آمریکا و یک تیم از کانادا برگزار می شود.

پخش زنده بسکتبال
پخش مستقیم بسکتبال / پخش مستقیم بسکتبال امروز / پخش زنده بسکتبال امشب / پخش زنده بسکتبال امروز / پخش مستقیم بسکتبال چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402 / پخش مستقیم بسکتبال امشب / پخش مستقیم بسکتبال NBA / پخش مستقیم بسکتبال nba / پخش مستقیم بسکتبال ان بی ای / پخش مستقیم ان بی ای چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402 / پخش زنده بسکتبال NBA / پخش زنده بسکتبال nba / پخش زنده بسکتبال ان بی ای / پخش زنده ان بی ای دنور و لس آنجلس لیکرز چهارشنبه 27 اردیبهشت / پخش زنده بسکتبال دنور و لس آنجلس لیکرز / پخش مستقیم دنور و لس آنجلس لیکرز / پخش زنده دنور و لس آنجلس لیکرز چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402 / پخش مستقیم دنور و لس آنجلس لیکرز چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402

تاریخچه:

تا سال ۱۹۴۶ میلادی بسکتبال یک ورزش دانشگاهی بود اما یک روز خبرنگار روزنامه نیویورک به صاحبان تیم‌های لیگ هاکی روی یخ پیشنهادی در جهت رشد ورزش بسکتبال داد؛ در آن زمان که تیم‌های هاکی روی یخ اوضاع مالی مناسبی نداشتند، برای درآمدزایی تیم‌هایشان پیشنهاد وی را برای برگزاری لیگ بسکتبال قبول کردند و در جلسه‌ای با تنظیم قوانین و مقررات و تعداد تیم‌ها و مسائل مربوطه و با انتخاب نام BASKETBALL ASSOCIATION OF AMERICA یا همان (BAA) لیگ انجمن بسکتبال آمریکا را تأسیس کردند.

همچنین مطالعه کنید
پخش زنده بوستون و آتلانتا - چهارشنبه 30 فروردین 1402

چگونگی برگزاری مسابقات:

ابتدا هر تیم با 4 تیم دیگر منطقه خود 4 بازی و سپس 4 بازی با 6 تیم دیگر از کنفرانس خود انجام می‌دهد و سپس 3 بازی با 4 تیم باقی مانده کنفرانس انجام می‌دهد (در مجموع 52 بازی). پس از انجام مسابقات با تمام تیم‌های کنفرانس، هر تیم با تمامی تیم‌های کنفرانس دیگر 2 بازی انجام می‌دهد (30 بازی). با انجام کامل این 82 بازی در هر کنفرانس، از 15 تیم موجود 8 تیم وارد مرحله پلی‌آف شده تا برای قهرمانی رقابت کنند. نحوه تعیین تیم‌ها هم به این صورت است که تیم اول کنفرانس با تیم هشتم، تیم دوم با تیم هفتم و … مسابقه می‌دهد و در کنفرانس مقابل نیز همین ساختار انجام می‌شود. نحوه صعود در مرحله پلی‌آف به این صورت است که بین دو تیم اولین تیمی که به 4 برد برسد به مرحله بعدی صعود می‌کند و در نهایت قهرمانان هر کنفرانس مشخص شده و آنها نیز به همین صورت (4 برد از 7 بازی) با همدیگر مسابقه می‌دهند تا قهرمان NBA مشخص شود .

منبع: اروتک

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>