آنچه روی قیمت بازار ارزهای دیجیتال اثرگذار است

آنچه روی قیمت بازار ارزهای دیجیتال اثرگذار است

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

بازار ارزهای دیجیتال بسیار متلاطم است و به دلیل بین المللی بودن آن، اتفاقات مهم سراسر دنیا می‌تواند تاثیر بسزایی در قیمت ارز دیجیتال داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی عوامل مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت ارز دیجیتال بپردازیم. ارزهای دیجیتال معمولاً توسط یک سازمان مرکزی پشتیبانی نمی‌شوند. البته حمایت دولت می‌تواند اعتماد کاربران را به ارزش یک ارز افزایش دهد، اما بسیاری از 20 هزار ارز رمزنگاری شده در جهان چنین پشتوانه‌ای ندارند، بنابراین باید ارزش خود را از منابع دیگر دریافت کنند. در این مقاله هشت عاملی که بر قیمت ارز دیجیتال تأثیر می‌گذارد، آورده شده است.

عرضه و تقاضا

قیمت ارز دیجیتال با عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. وقتی تقاضا سریعتر از عرضه افزایش می‌یابد، قیمت افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، بیت کوین دارای عرضه ثابت 21 میلیون بیت کوین است. اما ارزی مانند اتریوم، سقف عرضه ندارند. برخی از اعضای تیم‌های حاکم، درباره عرضه کل ارز دیجیتال خود تصمیم می‌گیرند که آیا توکن‌های بیشتری را در اختیار عموم بگذارند یا آنها را بسوزانند تا عرضه پول را مدیریت کنند. برخی از ارزهای دیجیتال راه‌هایی برای سوزاندن یا ارسال به یک آدرس غیرقابل بازیابی در بلاک چین توکن‌های موجود برای جلوگیری از افزایش بیش از حد عرضه در گردش دارند. تقاضا همچنین می‌تواند با افزایش آگاهی یک ارز یا افزایش کاربرد آن افزایش یابد، به خصوص اگر تبدیل به یک سرمایه گذاری شود.

آنچه روی قیمت بازار ارزهای دیجیتال اثرگذار است

هزینه تولید

برخی از توکن‌های ارزهای دیجیتال از طریق فرآیند استخراج تولید می‌شوند. ماینرها باید از رایانه برای تأیید بلوک بعدی در بلاک چین استفاده کنند. هر چه رقابت برای استخراج یک ارز دیجیتال خاص بیشتر باشد، استخراج آن دشوارتر می‌شود؛ زیرا ماینرها برای حل یک مسئله پیچیده ریاضی به منظور تأیید یک بلوک رقابت می‌کنند. بنابراین، هزینه استخراج افزایش می‌یابد زیرا تیم به تجهیزات قوی‌تری مانند رایانه‌ها برای استخراج موفقیت‌آمیز نیاز دارد. با افزایش هزینه‌های استخراج، ارزش ارز دیجیتال نیز افزایش می‌یابد. اگر ارزش ارزی که استخراج می‌کنند برای جبران هزینه‌های آن‌ها کافی نباشد، ماینرها استخراج نمی‌کنند. بنابراین، تا زمانی که تقاضا برای استفاده از بلاک چین وجود داشته باشد، قیمت ارز دیجیتال باید افزایش یابد.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال

تقریباً هر صرافی رمزارزی، محبوب‌ترین توکن‌ها و ارزهای اصلی، مانند بیت‌کوین و اتریوم را در لیست ارز دیجیتال خود فهرست می‌کند. برخی از توکن‌های کوچک‌تر ممکن است تنها در چند صرافی در دسترس باشند، که دسترسی سرمایه‌گذاران را محدود می‌کند. اگر برخی از ارائه‌دهندگان کیف پول برای مبادله مجموعه‌ای از ارزهای دیجیتال در چندین صرافی مظنه‌ها را جمع‌آوری کنند، برای انجام آن کارمزدی دریافت می‌کنند که هزینه سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهد. چراکه این اتفاق می‌تواند به عنوان هزینه‌های بازاریابی در کشف قیمت اولیه تاثیر گذار باشد. اگر یک ارز دیجیتال در یک صرافی کوچک معامله شود، ممکن است مقداری که صرافی می‌گیرد برای برخی از سرمایه گذاران بسیار زیاد باشد. اگر یک ارز دیجیتال در لیست ارز دیجیتال چندین صرافی فهرست شده باشد، می‌تواند تعداد سرمایه گذاران مایل به خرید آن را افزایش دهد و در نتیجه تقاضا را نیز افزایش دهد. با افزایش تقاضا، قیمت ارز دیجیتال نیز افزایش می‌یابد.

رقابت

حداقل 20000 نوع ارز دیجیتال مختلف در جدول ارز دیجیتال صرافی‌های سراسر جهان وجود دارد که به طور مداوم تعداد بیشتری از آنها عرضه می‌شود. در حالی که راه‌اندازی آن‌ها آسان است، اما به سختی می‌توان آن‌ها را عملی دانست، زیرا باید شبکه‌ای از کاربران برای آن ارز دیجیتال بسازند. اگر برنامه مفیدی برای ارز در بلاک چین وجود داشته باشد، می‌تواند به سرعت یک شبکه بسازد، به خصوص اگر محدودیت‌های رقیب را بهبود بخشد. اگر یک پروژه رقیب جدید شتاب بگیرد، ارزش پروژه دیگر را کاهش می‌دهد و در عین حال قیمت ارز دیجیتال آن پروژه را افزایش می‌دهد.

حاکمیت داخلی

شبکه‌های ارزهای دیجیتال به ندرت از مجموعه‌ای از قوانین ثابت پیروی می‌کنند. توسعه دهندگان آنها پروژه‌ها را بر اساس جامعه‌ای که به آنها خدمت می‌کنند، قرار می‌دهند. برخی به دارندگان خود اجازه می‌دهند در مورد نحوه استخراج یا استفاده از یک توکن نظری داشته باشند. برای ایجاد هرگونه تغییر در حاکمیت توکن، باید بین ذینفعان اجماع وجود داشته باشد.

سرمایه‌گذاران معمولاً حکمرانی پایدار را دوست دارند که قیمت‌گذاری با ثبات‌تری را نیز فراهم می‌کند. از سوی دیگر، روند کند به روزرسانی نرم افزار برای بهبود پروتکل‌ها می‌تواند قیمت ارز دیجیتال را محدود کند. اگر یک به‌روزرسانی ارزش بالایی برای دارندگان ارزهای دیجیتال خلق کند، اما اجرای آن زمان زیادی طول بکشد، به ذینفعان فعلی آسیب می‌رساند. برخی از ارزهای دیجیتال راه‌هایی برای سوزاندن یا ارسال آن به یک آدرس غیرقابل بازیابی در بلاک چین دارند تا از افزایش بیش از حد عرضه در گردش جلوگیری کنند.

مقررات

مقررات بر نحوه معاملات ارزهای دیجیتال نظارت می‌کنند، اما دولت‌ها هنوز بهترین روش‌ها را برای تنظیم ارزهای دیجیتال ندارند، که باعث شده ارز دیجیتال را به یک سرمایه‌گذاری پرخطر و بی‌ثبات تبدیل می‌کند. محصولاتی مانند صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) یا قراردادهای آتی می‌توانند دسترسی بیشتری را برای سرمایه گذاران فراهم کنند، بنابراین ارزش آن را افزایش دهید.

مقررات همچنین می‌تواند بر تقاضای ارزهای دیجیتال تأثیر منفی بگذارد. اگر یک نهاد حاکم قوانین را تغییر دهد به طوری که یک سرمایه گذاری در ارز دیجیتال مورد استفاده قرار نگیرد، می‌تواند باعث کاهش قیمت ارز دیجیتال نیز شود.

تعداد گره‌ها

تعداد گره‌ها نشان می‌دهد که چه تعداد کیف پول فعال در یک شبکه وجود دارد تا بتوانید قدرت جامعه را دریابید. تعداد بالا به معنای یک جامعه قوی‌تر است و شانس آن ارز را برای عبور از یک بحران بالقوه را افزایش می‌دهد. برای یادگیری شمارش می‌توانید صفحه اصلی ارز یا جستجوی گوگل را بررسی کنید. اگر قیمت ارز دیجیتال و ارزش کل بازار آن را با یک ارز رایج مقایسه کنید، می‌توانید ببینید که چگونه تعداد گره‌ها بر قیمت تاثیر می‌گذارد.

رسانه‌های اجتماعی

تبلیغات رسانه‌های اجتماعی یا افراد بانفوذ در آن، می‌توانند قیمت ارز دیجیتال را افزایش یا کاهش دهند. در حالی که صرافی‌های ارزهای دیجیتال می‌توانند اطلاعاتی در مورد بلاک چین یا یک ارز ارائه دهند، بررسی جزئیاتی که ممکن است از منابع دیگر باشد نیز مهم است، به عنوان مثال خبر پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت می‌تواند باعث جهش بیت کوین شود.

جمع‌بندی

عوامل داخلی و خارجی بسیاری وجود دارد که می‌تواند بر قیمت ارز دیجیتال تاثیر مثبت یا منفی بگذارد. به عنوان یک سرمایه گذار و معامله‌گر باید در نظر داشته باشید که تنها راه برای پوشش اخبار مختلف استفاده از سیستم مدیریت ریسک مناسب است تا ما را از نوسانات شدید بازار کریپتو حفظ کند. همچنین می‌توانید با تهیه جدول ارز دیجیتال به ثبت انواع اتفاقات تاثیرگذار بپردازید تا در صورت تکرار آن، عکس العمل مورد نظر را داشته باشید.

منبع: talarearzdigital.com

سلب مسئولیت: این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی است و اروتک مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>