زمان خرید ماینر قانونی به چه نکاتی توجه کنیم؟

زمان خرید ماینر قانونی به چه نکاتی توجه کنیم؟

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

ماینر قانونی در ایران

یکی از مواردی که باید برای ماینر قانونی در نظر بگیریم داشتن کد رهگیری بر روی بدنه دستگاه ماینر می باشد که قابل استناد از وزارت صمت است. خرید هر وسیله ای در بازار مربوطه همچون ایران مستلزم رعایت قوانینی است که اصالت و کیفیت آن را نشان می دهد. در واقع اینکه دستگاه ماینر چگونه به دست فروشنده می رسد و این شخص حقیقی یا حقوقی مجوز فروش آن را دارد باید برای مشتری مهم باشد.

این موضوع زمانی حساسیت بیشتری پیدا می کند که کالای مورد نظر ماهیت ایرانی نداشته و به صورت وارداتی در بازار ایران به فروش می رسد. به همین دلیل است که در چنین مواردی تمرکز بر مدارک واردات و ثبت این محصول در سازمان های مربوطه همچون وزارت صمت است. در واقع، قبل از هر معامله ای در این شرایط، باید با صحت و اعتبار اسناد آن آشنا شویم و امکان مرجوع کردن را در نظر بگیریم.

ماینر ها به عنوان ماینرهای ارزهای دیجیتال، قوانین سختگیرانه ای در کشور ما دارند و همانطور که در چند سال گذشته به وضوح نشان داده شده است، باید مجوزهای ویژه ای از سازمان های درگیر در این فرآیند اخذ شود. اینها شامل سازمان هایی از اداره مالیات گرفته تا وزارت صنعت، معدن و تجارت می شود و هر کدام نظریه تخصصی خود را در مورد جنبه های مختلف موضوع منتشر خواهند کرد. آنچه صادر می شود مجوز ماینر قانونی است. در واقع پس از بررسی های مختلف در مورد شرایط، قدرت و توانایی ماینینگ شما را می سنجند و اندازه مورد انتظار را به شما اطلاع می دهند.

با این حال، میزان برق مصرفی و چالش های انرژی اولین بحران در این مسیر محسوب می شود. در واقع این محدودیت ها در درجه اول مربوط به کنترل مصرف انرژی است که می تواند با تامین درآمد مالی شبکه های قدیمی کشور را بهبود بخشد. فشاری که از این طریق وارد شبکه برق می شود با مصارف خانگی و صنعتی قبل از آن قابل مقایسه نیست و دولت به دنبال کنترل این روند است. بنابراین باید محاسبات خاصی روی میزان مصرف برق هر یک از این دستگاه ها انجام شود.

زمان خرید ماینر قانونی به چه نکاتی توجه کنیم؟

با این حال سه مورد را باید در خرید ماینر قانونی در نظر بگیرید که شامل: فاکتور رسمی – برگ سبز – بهین یاب

فاکتور رسمی

ارائه فاکتور رسمی به هر دستگاه ماینر تاییدیه فروشنده کالایی است که به مشتری ارائه می دهد. در واقع این سندی برای پیگیری سلامت عملکرد ماینر است تا مشکلی در روند کارکرد ماینر ایجاد نشود. بنابراین دریافت فاکتور رسمی در هنگام خرید ماینر یکی از مهم ترین مدارکی است که در صورت بروز مشکل می توان آن را پیگیری کرد. این فاکتور باید روی سربرگ فروشگاه و مرکز خدمات ماینر باشد.

شرکت ایران ماین اولین تولید کننده ماینر قانونی در ایران است که ماینر های خود را با فاکتور رسمی ارائه می دهد.

برگ سبز

خرید با فاکتور رسمی مزیت بزرگی برای ماینر است اما باید دقت کنیم که داشتن برگ سبز گمرکی یکی دیگر از مدارک مهم ماینر قانونی است. این برگه به ​​معنای سپردن حق واردات دستگاه به کشور است که با تایید کارشناس و کاملا منطقی، هزینه معقولی از این بابت دریافت می شود و برگ سبز صادر می شود.

ادامه این مسیر کلاهبرداری های رایج در این حوزه را کاهش می دهد و برخی از موانع درآمد پایدار را برای صاحبان این ماینر ها برطرف می کند. این موضوع در دراز مدت باعث کاهش قیمت ماینر ها نیز می شود و مانند سایر لوازم خانگی با شناسنامه مخصوص و مجوزهای مورد نظر قابل خرید و استفاده است.

علاوه بر این دو مدرک، یکی دیگر از مدارک مهم مورد نیاز برای استخراج ارزهای دیجیتال، مجوز استخراج است. این مجوز در واقع یک توافق اصولی برای انجام استخراج ارزهای دیجیتال تحت شرایط خاص است. این مجوز از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت که سازوکارهای خاصی برای آن تعریف کرده است اخذ می شود و می توانید با مراجعه به سایت این وزارتخانه مدارک مورد نیاز را به طور کامل بررسی کنید.

این پروانه بهره برداری مجوز رسمی برای انجام فعالیت تعداد معینی ماینر در محل تعیین شده و استفاده از برق با مشخصات مصوب می باشد. بنابراین برای شروع فرآیند استخراج در کشور باید دو دسته رسمی معرفی شود، دسته اول مربوط به مجوزهای ورود، خرید و فروش ماینرها و دسته دوم مجوز فعالیت و بهره برداری از این ماینرها است.

یکی دیگر از نکاتی که در رابطه با مدارک مورد نیاز برای تایید مجوز ماینر باید در نظر داشت این است که ارائه برگ سبز از فروشگاه برای خریدار الزامی نیست. در واقع برگه فاکتور رسمی صادر شده نشان دهنده ضمانت فروشنده برای این دستگاه است و تنها در صورت نیاز می توان نسخه ای از آن را به مراجع رسمی ارائه کرد.

بهین یاب

سامانه بهین یاب یکی از زیرمجموعه های مجازی وزارت صنعت، معدن و تجارت است که برای ثبت الکترونیکی و صدور مجوزهای مختلف از جمله برای ماینر ها راه اندازی شد. صاحبان و صاحبان ماینرهای مختلف در کشور می توانند برای ثبت مشخصات و اطلاعات آن به عنوان این گروه مراجعه کنند.

با درج تعداد دستگاه ها و انواع مدل ها و پس از تایید مراجع ذیصلاح در خصوص امکان بهره برداری از آنها در حوزه ارزهای دیجیتال، عوارض گمرکی و هزینه های مربوطه پرداخت می شود. البته این فرآیند برای دستگاه هایی انجام می شود که قبلا مجوز نداشتند و در مورد واردات باید ابتدا این مراحل را طی کنید.

یکی از چالش های این موضوع قیمت گذاری است. از آنجایی که قیمت گذاری دقیقی بر روی مدل های مختلف وجود ندارد و چارچوب های قانونی برای تشخیص و کشف قیمت وجود ندارد، سلیقه ای صورت نگرفته است و همین امر باعث می شود عدالت در مورد همه یکسان اجرا نشود.

زمان خرید ماینر قانونی به چه نکاتی توجه کنیم؟

به طور کلی اخذ این سه مجوز برای تایید فعالیت ماینر یکی از الزامات فعلی دولت برای راه اندازی مزرعه ماینینگ است. این در حالی است که آنها معتقدند استخراج ارز تنها باید در مناطق آزاد تجاری، شهرهای صنعتی و نیروگاه های تازه تاسیس صورت گیرد و اخذ این مجوز برای سایر نقاط، مشکلات زیادی را به همراه دارد.

همچنین به همین دلیل است که همچنان گرایش های زیادی به سمت استفاده غیرقانونی از این فضا وجود دارد و از نا آرامی های اخیر در امان نمانده است. در این میان با حاکمیت تشریفات اداری ثابت و قانونی، کسب درآمد از این حوزه بسیار سودآور بوده و امنیت را نیز به همراه خواهد داشت. در واقع پیگیری های بعدی در خصوص سرنوشت دستگاه، فروش، خرید و هرگونه نقل و انتقال به صورت کاملاً مقدماتی ثبت و دارای سوابق مشخص در سازمان های مربوطه می باشد.

اکنون که مبحث ماینر قانونی مورد بررسی قرار گرفت، اگر شما نیز قصد سرمایه گذاری در این زمینه را دارید، می توانید با خرید ماینر قانونی از وبسایت ایران ماین وارد این عرصه شوید.

سلب مسئولیت: این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی است و اروتک مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>