پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

ربات کشاورز جدید استارتاپ Iron Ox به‌ نام گروور (Grover)، قادر به حمل وزنی در حدود نیم تن است!

ربات کشاورز جدید استارتاپ Iron Ox به‌ نام گروور (Grover)، قادر به حمل وزنی در حدود نیم تن است!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

با توجه به وجود امکانات بزرگ کشاورزی پایدار با تکنولوژی بالا در شمال کالیفرنیا و تگزاس، یک استارتاپ مستقر در سیلیکون‌ولی به‌ نام Iron Ox که در زمینه ساخت ربات‌هایی برای کمک به حمل بارهای حجیم فعالیت دارد، از آخرین ربات خود، به‌ نام گروور (Grover) با توانایی حمل وزنی حدود 454 کیلوگرم رونمایی کرد.

ربات گروور (Grover) توسط تیم مهندسین Iron Ox طراحی شده است که البته ارتباطی با ربات کاوشگر قطبی ناسا با همین نام ندارد!

ربات جدید استارتاپ Iron Ox به‌نام Grover (گرور) قادر به حمل وزنی در حدود نیم تن است!

این دستگاه چرخ‌دار با بدنه اسکوات‌مانند خود دارای نوعی منحصر به‌فرد از تعلیق راکر است، همچنین یک سیستم متحرک دیفرانسیلی نیز طراحی شده تا فرمان در آن، با به‌کار انداختن هر یک از چرخ‌ها مدیریت شود. این ربات قادر است به‌طور مستقل از طریق چند اسکنر LiDAR و دوربین‌های رو به بالا و رو به جلو، راه خود را در میان تاسیسات گلخانه‌ای پیدا کند.

این دوربین‌ها همچنین به گروور اجازه می‌دهند تا ماژول‌های آبیاری هیدروپونیک را که در ابعاد 6 در 6 فوت (1.8 متر) و وزن 1000 پوندی قرار گرفته‌اند و در آن میوه و سبزیحات مختلف رشد می‌کنند را شناسایی کند. هنگامی‌که ربات یک ماژول هدف را پیدا کند، بر روی چهار پایه خود قرار می‌گیرد و با ایستادن در زیر آن، از یک سیستم بالابر موتوری برای بلند کردن کامل ماژول از روی زمین استفاده می‌کند.

همچنین مطالعه کنید
متا ممکن است در سال 2024 عینک‌های هوشمند هولوگرافیک واقعیت افزوده را روانه بازار کند!

پس از آن، گروور ماژول را برای بررسی خودکار به غرفه اسکن روباتیک منتقل کرده و در صورت نیاز، آن‌ را برای آبیاری اضافی، تکمیل مواد مغذی یا برداشت، به ایستگاه‌های دیگر حمل خواهد کرد.

ربات جدید استارتاپ Iron Ox به‌نام Grover (گرور) قادر به حمل وزنی در حدود نیم تن است!

طبق ادعای Iron Ox، پیاده‌سازی این ربات باعث کاهش استفاده و صرفه‌جویی کمپانی در مصرف آب، انرژی و زمین شده است. این فناوری همچنین به تولیدکنندگان و کشاورزان اجازه می‌دهد تا به‌ سرعت به‌ تقاضای بازار پاسخ دهند، چراکه با استفاده از این ربات، می‌توان محصولات مختلف را در صورت نیاز با سرعتی بالا در طی روز یا شب مورد برداشت قرار داد.

منبع: Newatlas

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>