جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

اپل قصد دارد خط تولید آی‌پد را فدای آیفون 13 کند

اپل قصد دارد خط تولید آی‌پد را فدای آیفون 13 کند

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

بخش آسیای خبرگزاری Nikkei فاش کرد که اپل تصمیم گرفته است تا میزان تولید آی‌پد خود را کاهش دهد. تولیدکنندگان اپل نیز مثل دیگر کمپانی‌ها قربانی محدودیت‌های زنجیره تأمین جهانی قطعات شده‌اند و منابع و قطعات قرار است به تولید سری آیفون 13 اختصاص داده شود تا فروش این محصولات کاهش نیابد.

اپل تولید آی‌پد را کاهش می‌دهد

تقاضا برای آی‌پد به دلیل آموزش مجازی و کار از راه دور در دوران همه‌گیری کرونا افزایش یافته است. بخش آسیای خبرگزاری Nikkei اعلام کرده که سال گذشته حدوداً 53.2 میلیون آی‌پد تولید شده و افزایش 6.7 درصدی آن، تقریباً یک‌سوم کل بازار تبلت‌ها را برای اپل تضمین می‌کرد. با این‌ حال اپل تولید سری آیفون 13 را در اولویت قرار داده است، زیرا انتظار دارد تقاضا برای سری آیفون 13 در اروپا و آمریکا افزایش یابد.

سری آیفون 13 و آی‌پد مینی هر دو از چیپست A15 Bionic و رم یکسان استفاده می‌کنند. اپل می‌داند که این ممکن است بر فروش آی‌پد در سه‌ماهه پایانی سال جاری میلادی تأثیر منفی بگذارد اما مدیر مالی این کمپانی یعنی لوکا ماستری می‌گوید که آی‌پد مینی تنها محصولی است که تولید آن کاهش می‌یابد.

اپل تولید آی‌پد را کاهش می‌دهد

البته تحلیلگران از این تصمیم اپل تعجب نکرده‌اند. برادی ونگ، تحلیلگر اخبار تکنولوژی به Nikkei Asia گفته طبیعی است که تولید آیفون اولویت داشته باشد. اپل سالانه 200 میلیون دستگاه تلفن همراه می‌فروشد و این محصولات هسته اکوسیستم اپل را تشکیل می‌دهند و همچنین آیفون نماد اصلی کمپانی اپل است. علاوه‌ بر آن، اپل در حال حاضر از رقبا جلوتر است و به همین دلیل اشکالی ندارد اگر بخشی از سهم خود از بازار را به رقبا واگذار کند!

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *