Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

انتشار اولین تصاویر محیط اندروید 13 با ویژگی‌ها و تغییرات جدید

انتشار تصاویر اولیه محیط اندروید 13 با ویژگی‌ها و تغییرات جدید

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

در حالیکه همچنان در روزهای اولیه‌ی توسعه و بهینه‌سازی سیستم عامل اندروید 12L برای حضور در تبلت‌ها و گوشی‌های تاشو هستیم، خبرهای تازه‌ای در رابطه با محیط اندروید 13 نیز به‌گوش می‌رسد. یکی از این خبر‌ها مربوط به اطلاعات و تصاویر جدیدی است که توسط توسعه‌دهندگان XDA منتشر شده است. براساس گزارش این وب‌سایت، به‌تازگی یک نسخه آزمایشی از سیستم عامل اندروید 13 با عنوان داخلی Tiramisu منتشر شده که نخستین تغییرات صورت‌گرفته در این سیستم عامل را به‌نمایش می‌گذارد.

انتشار اولین تصاویر محیط اندروید 13 با ویژگی‌ها و تغییرات جدید

یک قابلیت جدید و مهم سیستم عامل اندروید 13، Panlingual نام دارد. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد به جای انتخاب یک زبان جامع برای تمامی برنامه‌ها، منوها و دیگر بخش‌ها، چند زبان مختلف را کار بگیرند. همچنین امکان استفاده از یک زبان دیگر در هر برنامه نیز با انتخاب تنظیمات مناسب، وجود دارد. به این صورت، کاربرانی که قصد استفاده از این ویژگی در محیط اندروید 13 را دارند می‌توانند در بخش Languages and Input زبان‎‌های بیشتری را نیز مشاهده کنند. علاوه بر این در بخش App Info نیز، این منو در دسترس است.

با این وجود، شاید جذاب‌ترین تغییر در این تصاویر جدید، مربوط به بخش اعلان‌های انتخابی است. به این ترتیب، اپلیکیشن‌ها دیگر در محیط اندروید 13 نمی‌توانند با انتشار بدون توافق و اجازه اعلان‌ها، کاربران را آزار دهند. اندروید 13 البته به کاربران اجازه می‌دهد در هر زمان اجازه مشاهده اعلا‌ن‌ها از سوی آن‌ها صادر شود.

در حال حاضر به‌طور پیش‌فرض در نسخه‌های پیشین اندروید‌، برنامه‌ها می‌توانند پس از نصب، اعلان‌های مختلفی را برای کاربران خود نمایش دهند. اگرچه تنظیمات مختلفی برای جلوگیری از آن‌ها در دسترس است اما همه کاربران از آن‌ها آگاهی ندارند یا نمی‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. برای مثال در محیط اندروید 13 اگر کاربری برنامه Taco Bell را نصب کند، از کاربر پرسیده می‌شود که آیا اجازه دریافت مجوز اعلان شبانه را دارد یا خیر؟

همانطور که مشاهده می‌شود تنها تغییر از رابط کاربری در این نسخه از اندروید مربوط به گزینه‌ی تغییر اندازه‌ی ساعت در صفحه‌ی قفل است. در اندروید 12 ساعت در صفحه Home به صورت پیش‌فرض به شکل دو خطی نمایش داده می‌شود. هنگامی که کاربران اعلانی دریافت کنند در این صفحه، زمان به‌صورت تک خطی نمایش داده می‌شود. اما در محیط اندروید 13 این ویژگی برای کاربران وجود دارد که قابلیت نمایش ساعت به صورت دو خطی را به‌صورت کامل غیرفعال کنند تا برای همیشه به صورت تک خطی نمایش داده شود.

در نظر داشته باشید این فقط یک نگاه اجمالی به نسخه اولیه از محیط اندروید 13 است که تنها به برخی جزئیات اشاره می‌کند. دور از انتظار نیست که ممکن است گوگل تصمیم بگیرد در نسخه نهایی، این ویژگی‌ها را از سیستم‌عامل خود حذف کند. باید منتظر رویداد Google I/O برای اولین نسخه‌های پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید ۱۳ باشیم تا به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنیم.

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *