جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

تعداد کاربران سیستم عامل Harmony OS به 150 میلیون رسید

تعداد کاربران سیستم عامل Harmony OS به 150 میلیون رسید

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

کنفرانس توسعه‌دهندگان هوآوی دیروز برگزار شد و مدیرعامل این شرکت یعنی ریچارد یو، اطلاعات جالبی را درباره کاربران این شرکت، با حاضرین به اشتراک گذاشت. طبق گفته‌های او، در حال حاضر بیش از 150 میلیون دستگاه از سیستم‌‌عامل هارمونی (Harmony OS) استفاده می‌کنند. در واقع این سیستم‌‌عامل، سریع‌ترین رشد را در بین تمام سیستم‌عامل‌ها در طول تاریخ داشته است.

یو همچنین گفت که نسخه توسعه‌دهندگان Harmony OS منتشر شده و هدف این است که این سیستم‌عامل در سه پارامتر اساسی بهبود پیدا کند؛ اول معماری سیستم، دوم سوپر ترمینال‌ها و سوم استفاده از چند دستگاه مختلف در یک اکوسیستم.

در این کنفرانس، هوآوی ابزار اتوماسیون جدیدی معرفی کرد که توسعه‌دهندگان می‌توانند از آنها برای تکمیل عملکرد سیستم‌عامل استفاده کنند. یکی از این ابزارها فریم‌ورک Ark است که مقدار کدهای لازم برای نوشتن برنامه‌ای cross-end (برنامه‌ای که در سیستم‌عامل‌های مختلف قابل اجراست) یا طراحی front-end کاهش می‌دهد.همچنین DevEco Studio 3.0 می‌تواند کارایی برنامه‌های cross-end را به‌شکل قابل قبولی افزایش دهد.

هوآوی اشاره کرد که HMS Core 6 در اوایل سال جاری معرفی شد و اکنون قابلیت‌های cross-OS آن برای همه توسعه‌دهندگان در دسترس است. این ابزار به‌طور ویژه برای کاربرانی که از برنامه‌هایی استفاده می‌کنند که در AppGallery نیستند ولی قصد دارند از دستگاهی با سیستم‌عامل Harmony OS استفاده کنند مفید خواهد بود.

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *