پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

گمانه‌زنی‌ها در مورد نسل جدید هدست AR اپل؛ 300 گرم وزن و قابلیت ردیابی حرکات دست

گمانه‌زنی‌ها در مورد نسل جدید هدست AR اپل؛ 300 گرم وزن و قابلیت ردیابی حرکات دست

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

مینگ-چی کو، تحلیل‌گر معتبر مسائل اپل، پیش‌بینی خود را در یادداشت جدیدی درباره نسل جدید هدست AR (واقعیت افزوده) اپل منتشر کرد. او می‌گوید این دستگاه بسیار سبک بوده و وزنی در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ گرم خواهد داشت. علاوه بر این، توان این هدست توسط تراشه سیلیکونی M1 تأمین می‌شود.

نسل جدید هدست AR اپل با 300 گرم وزن و قابلیت ردیابی دستی

از آنجایی‌ که هدست AR برای هدایت از طریق رابط کاربری، به حرکات دست کاربر نیازمند است، این دستگاه باید سخت‌افزار پیشرفته‌ای را برای ردیابی در اختیار داشته باشد. کو گفته است که اپل برای این هدست، احتمالاً از ترکیب سنسور ToF (سنسور مدتِ پرواز، نوعی دوربین است که فاصله هر جسم را بر پایه سرعت مشخص نور برای هر نقطه از تصویر مشخص می‌نماید، فاصله هر نقطه از تصویر نیز در این دروبین، توسط یک لیزر یا پالس نوری محاسبه می‌شود) و حسگرهای نوری پیشرفته استفاده خواهد کرد. حسگرهای نوری پیشرفته در حال حاضر جزء اصلی فیس‌آیدی آیفون‌های فعلی است. از آنجائیکه در هدست AR، دست‌های کاربر فاصله بیشتری دارد، می‌توان نتیجه گرفت این حسگرها باید تا 200 درصد کارایی و دسترسی خود را افزایش داده و دورتر از فیس‌آیدی آیفون، سوژه‌ها را تشخیص دهد.

نسل جدید هدست AR اپل با 300 گرم وزن و قابلیت ردیابی دستی

همچنین نرم‌افزار فیس‌آیدی می‌تواند «تغییر جزئیات پویا» را حس کند که این عملکرد باعث افزایش دقت این هدست می‌شود. عملکرد این نرم‌افزار به گونه‌ای است که حالات چهره‌ای را که در روند باز کردن قفل تداخلی ایجاد نمی‌کنند را می‌تواند تشخیص دهد.

همچنین مطالعه کنید
رونمایی شیائومی از ردمی واچ 2 با نمایشگر 1.6 اینچی و ردمی بادز 3 لایت

از سوی دیگر، سنسورهای ToF قابلیت ردیابی با تأخیر کم و بهبود میدان دید را دارا است که این عملکرد به هدست AR کمک شایانی می‌کنند.

همچنین طبق گفته‌های منابع داخلی، شرکت اپل در حال حاضر روی نسل دوم هدست AR کار می‌کند که به احتمال بسیار حتی سبک‌تر از نسل اول خواهد بود. از این گفته می‌توان نتیجه گرفت که اپل به عرضه نسخه اصلی هدست های خود نزدیک است.

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>