جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

دسترسی تمام کاربران به قابلیت استفاده از واتساپ در دیگر دستگاه‌ها بدون نیاز به آنلاین بودن گوشی

دسترسی تمام کاربران به قابلیت استفاده از واتساپ در دیگر دستگاه‌ها بدون نیاز به آنلاین بودن گوشی

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

چند ماه است که واتساپ در حال آزمایش قابلیتی است که به کاربران این امکان را می‌دهد اکانت خود را به دستگاه‌های ثانویه وصل کرده و بدون نیاز به یک گوشی آنلاین، به ارسال و دریافت پیام بپردازند. این ویژگی اکنون به طور رسمی در آخرین به‌روزرسانی این اپلیکیشن در هر دو نسخه اندروید و iOS برای همه کاربران واتساپ ارائه شده است.

پیش از این، قبل از اینکه بخواهید مکالمه‌ای را در نسخه‌ای از واتساپ‌ در غیر از گوشی اصلی خود انجام دهید، باید مطمئن می‌شدید که تلفن هوشمند اصلی شما همچنان به اینترنت متصل است.

قابلیت جدید واتساپ برای اتصال دستگاه ها بدون نیاز به گوشی آنلاین

اگر می‎‎‎‎‎خواهید از این ویژگی در تلفن هوشمند و همچنین دستگاه‌های دیگر خود استفاده کنید، باید ابتدا آن را در بخش تنظیمات گوشی که هنوز با نام “بتا” برچسب‌گذاری‌ شده است، فعال کنید. پس از انتخاب این گزینه، قبل از اتصال مجدد به دستگاه جدید، اتصال شما از همه دستگاه‌ها لغو می‌شود. پس از لغو اتصال، تقریباً مثل همیشه عمل می‌کنید، با این تفاوت که با قابلیت جدید واتساپ برای اتصال دستگاه‎‎‎‎‎ها بدون نیاز به یک گوشی آنلاین، می‎‎‎‎‎توانید به ارسال و دریافت پیام بپردازید، به علاوه، پیام‌ها و تماس‌ها همچنان رمزگذاری شده‌اند.

اکنون، دستگاه‌های مرتبط می‌توانند تا 14 روز پس از آفلاین شدن گوشی اصلی، پیام‌ها را دریافت و ارسال کنند. اگر در موقعیتی هستید که گوشی هوشمند خود را به طور موقت گم کرده‌اید و نیاز به برقراری ارتباط با افراد از طریق واتساپ دارید، یا اگر باتری گوشی شما تمام شده اما در نزدیکی یک رایانه متصل به اینترنت هستید، ممکن است این قابلیت برای شما مفید باشد.

متأسفانه، هنوز محدودیت‌هایی در نسخه iOS این اپلیکیشن وجود دارد که به شما اجازه نمی‌دهد پیام‌ها یا مکالمه را از یک دستگاه مرتبط حذف کنید و همچنین هنوز نمی توانید یک تبلت یا گوشی هوشمند ثانویه دیگر را هم به این قابلیت متصل کنید.

برای بررسی این ویژگی، واتساپ خود را به آخرین نسخه واتساپ به‌روزرسانی کنید و روی منوی سه نقطه ضربه بزنید. سپس روی «دستگاه‌های مرتبط» ضربه زده و این ویژگی را فعال کنید.

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *