Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

طولانی‌ترین پل جهان کدام است؟

طولانی‌ترین پل جهان کدام است؟

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

بر اساس اطلاعات دایرة‌المعارف بریتانیکا، طولانی‌ترین پل جهان، پل بزرگ دانیانگ کونشان (Danyang–Kunshan) در چین و بخشی از راه آهن پرسرعت پکن-شانگهای است. این پل که در ژوئن 2011 افتتاح شد، 102.4 مایل (165 کیلومتر) طول دارد.

چین، پل بزرگ دانیانگ کونشان را تنها در مدت چهار سال با استخدام 10000 کارگر و با هزینه‌ای بالغ بر 8.5 میلیون دلار ساخت. این پل از شالیزارهای برنج، بخشی از دلتای رودخانه یانگ تسه، و بخش کوچکی از آب‌های آزاد دریاچه یانگ‌چنگ در سوژو عبور می‌کند. دانیانگ کونشان به طور متوسط حدود 100 فوت (31 متر) از زمین فاصله دارد.

طولانی ترین پل جهان کدام است؟

بیشتر طول پل بزرگ دانیانگ کونشان بر روی رودخانه یانگ‌تسه در فاصله 5 تا 50 مایلی (8 و 80 کیلومتری) جنوب آن قرار گرفته است. بخشی از پل که از دریاچه یانگ‌چنگ در سوژو عبور می‌کند، تنها 5.6 مایل (9 کیلومتر) طول دارد و بر روی 2000 ستون مستحکم، بنا شده است.

دومین طولانی ترین پل جهان کدام است؟

دومین پل طولانی جهان، پل چانگ‌هوا-کائوسیونگ ویاداکت در تایوان است. طبق دایرة‌المعارف بریتانیکا، این پل 97.8 مایلی (157.3 کیلومتری) در سال 2007 برای مقاومت در برابر فعالیت لرزه‌ای در هنگام زلزله ساخته شد.

طولانی ترین پل جهان کدام است؟

چانگ‌هوا-کائوسیونگ ویاداکت، نوع خاصی از پل‌های طولانی است که از یک سری طاق یا ستون تشکیل شده است. این پل بخشی از قطار سریع‌السیر تایوان نیز هست و از زویینگ در کائوسیونگ تا باگواشان در شهرستان چانگ‌هوا امتداد دارد.

همچنین مطالعه کنید
برند MSCHF کیفی تولید کرده که تنها با میکروسکوپ دیده می‌شود

پل‌های قابل توجه دیگر

طبق آمار گینس، طولانی‌ترین پل جاده‌ای جهان، بزرگراه بنگ‌نا در تایلند به طول 34 مایل (55 کیلومتر) است که در سال 2000 ساخته شد. این پل جاده‌ای یک بزرگراه مرتفع شش بانده است که از بخش اندکی از رودخانه بانگ پاکونگ نیز عبور می‌کند.

طولانی ترین پل جهان کدام است؟

بر اساس پایگاه داده تحقیقات بین‌المللی حمل و نقل (TRID) پس از ساخت این پل عظیم، بانگ‌نا به طور موقت طولانی‌ترین پل جهان شد. این پایگاه داده، مساحت کل سطح پل را 20,400,000 فوت مربع (1,900,000 متر مربع) ثبت کرده است.

طولانی ترین پل جهان کدام است؟

طولانی‌ترین پل پیوسته جهان بر روی آب، در مسیر دریاچه پونتچارترین در جنوب لوئیزیانا احداث شده است. طبق دایرة‌المعارف بریتانیکا، این گذرگاه، در واقع دو پل موازی است که طول آن‌ها، نزدیک به 24 مایل (39 کیلومتر) است. به گفته مؤسسه بتن آمریکا، این پل‌ها بر روی 9500 ستون بتنی قرار گرفته‌اند.

البته پل معروف لوئیزیانا در سال 2011 با یک چالش روبه‌رو شد، زمانی که چین ادعا کرد که پل احداث‌شده بر روی خلیج جیائوژو، طولانی‌ترین پل روی آب است. پس از آن گینس تصمیم گرفت که عنوان طولانی‌ترین پل جهان را به دو قسمت تقسیم کند و بیان کرد که پل خلیج جیائوژو به طول 26.4 مایل (42.5 کیلومتر) طولانی‌ترین پل روی آب است، در حالیکه پل پونتچارترین طولانی‌ترین پل پیوسته است.

منبع: Livescience

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>