پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

لامبورگینی قصد دارد دیوانه‌وار به سوی تولید خودروهای برقی حرکت کند!

لامبورگینی قصد دارد دیوانه‌وار به سوی تولید خودروهای برقی حرکت کند!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

برند لاکچری‌ساز لامبورگینی اعلام کرده است سال 2022 آخرین سالی خواهد بود که خودروهای موتور احتراق داخلی که صرفاً با بنزین کار می‌کنند را عرضه می‌کند. سپس، از سال آینده، هر لامبو به همراه موتورهای الکتریکی (همراه با موتورهای احتراق داخلی) عرضه خواهد شد، و این شرکت حتی یک هدف دیوانه‌وار برای برقی‌سازی کامل خودروهایش را تایید کرده است؛ تولید خودروهای تمام برقی!

در سال 2018، لامبورگینی طرز فکری کاملاً متفاوت با آنچه اکنون می‌شنویم داشت و ادعا می‌کرد که پیکربندی‌های باتری و الکتریکی نمی‌توانند انرژی و توان لازم برای ابرخودروهای افسانه‌ای این شرکت را تامین کنند. با این حال، از آن زمان همه چیز کمی تغییر کرده است و در سال 2021، آن‌ها این نظر خود را اصلاح کرده‌اند. اکنون، لامبورگینی می‌خواهد از خودروهای تمام برقی استفاده کند!

به گفته استفان وینکلمن، مدیرعامل این کمپانی خودروساز، لامبورگینی امسال چهار خودرو را عرضه خواهد کرد که دارای موتورهای احتراقی هستند. آنها آخرین خودروهایی خواهند بود که نوعی از پیشرانه‌های الکتریکی را ارائه نمی‌دهند.

لامبورگینی قصد دارد دیوانه‌وار به سوی تولید خودروهای برقی حرکت کند!

البته این شرکت قرار نیست به یک‌باره موتورهای احتراقی را کنار بگذارد. در عوض، تمام لامبورگینی‌های عرضه‌شده در سال 2023 با موتورهای قدرتمند و موتورهای الکتریکی ترکیبی و هیبریدی یا خودروهای الکتریکی پلاگین هیبریدی (PHEV) عرضه می‌شوند. چیدمان پلاگین هیبریدی شامل یک موتور قدرتمند V-12، یک باتری و یک موتور الکتریکی خواهد بود.

همچنین مطالعه کنید
مرسدس بنز کلاس E نسخه Night Edition با تم تیره رونمایی شد

در حالیکه با توجه به محبوبیت خودروهای الکتریکی، این موضوع تعجب‌آور نیست، اما این شرکت همچنان قصد دارد تا در جشن کامل برقی‌سازی، کمی دیرتر شرکت کند. طی همان اعلامیه، وینکلمن تأیید کرد که اولین خودروی تمام الکتریکی لامبورگینی هنوز تا زمانی در سال 2028 وارد بازار نخواهد شد و این محصول یک خودروی عادی چهار در خواهد بود که با مشارکت شرکت مادرش یعنی فولکس واگن ساخته می‌شود.

در هر صورت، به‌نظر می‌رسد که سال 2028 برای انتقال کامل به موتورهای الکتریکی کمی دیر است، بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این ابرتولیدکننده خودرو به این جدول زمانی پایبند خواهد بود یا می‌خواهد زودتر به این هدف برسد.

اما در نهایت آنچه مشخص‌ است، لامبورگینی‌های مدل 2022، آخرین لامبوهای با موتور احتراقی داخلی بدون موتورهای الکتریکی خواهند بود و در سال 2023 همه آنها در انواع هیبریدی عرضه خواهند شد که امیدواریم قدرت، سرعت و عملکرد دیوانه‌کننده‌ای را ارائه دهند!

منبع: Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>