جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
آموزش نحوه استفاده هوش مصنوعی گوگل Google bard

آموزش نحوه استفاده هوش مصنوعی گوگل Google bard

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

در سال 2024 میلادی، در جریان جنگ هوش مصنوعی، پلتفرم های مختلفی پدید آمده اند که هوش مصنوعی گوگل، یعنی گوگل بارد یکی از آنهاست.

گوگل ابتدا یک لیست انتظار برای Google Bard داشت، اما اکنون این چت بات به صورت پابلیک در ۱۸۰ کشور در دسترس است. همچنین، در حال حاضر بارد می تواند به زبان ژاپنی و کره ای هم صحبت کند! برای استفاده از Bard، باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشید.

متأسفانه، در حالی که بارد اکنون در کشورهای زیادی در دسترس است، چند استثناء قابل توجه وجود دارد. بررسی لیست کشورهای پشتیبانی شده برای بارد از محدودیت های چشمگیری برخوردار است، از جمله عدم وجود کانادا و اتحادیه اروپا در ابتدا؛ با این حال، به دلیل به روزرسانی اخیر، بارد اکنون در اتحادیه اروپا در دسترس است و به زبان آلمانی نیز می توانید با آن صحبت کنید.

با وجود این چت بات، از این پس در هر زمینه ای همچون علمی، پژوهشی، هنری، فناوری، تولیدی و غیره می توانید دانسته های خود را افزایش دهید. همچنین این روزها که تب و تاب مهاجرت زیاد شده و افراد زیادیبه دنبال رفتن هستند، ممکن است زمان لازم جهت تعلیم دیدن زبان نداشته باشند و در این صورت، مکالمه با این چت بات ها بسیار کمک کننده می باشد. اما اگر تحت هر شرایط می خواهید یادگیری زبان را در یک موسسه معتبر سپری کنید، پیشنهاد ما به شما آموزشگاه زبان ملل می باشد.

چت بات هوش مصنوعی و انقلاب 2023

در دنیای تکنولوژی و با تعاریف روز، چت بات های هوش مصنوعی، نوعی سیستم هستند که با استفاده از الگوریتم های پیشرفته و یادگیری ماشین، قادرند با انسان ها به صورت متنی در ارتباط باشند. این بات ها به طور معمول در پلتفرم های گفتگو یا پیام رسان ها عمل می کنند و می توانند به سوالات، درخواست ها، یا موارد دیگر پاسخ دهند. آن ها می توانند اطلاعات مفید، پیشنهادات، یا حتی در برخی موارد، سرگرمی فراهم کنند.

این تکنولوژی به دلیل پیشرفت های در زمینه یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی، در حال بهبود و گسترش است و به عنوان یک ابزار کاربردی در بسیاری از زمینه ها از جمله خدمات مشتریان، آموزش، سلامت، و حوزه های مختلف دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

گوگل بارد چیست؟

گوگل بارد محبوب، به عنوان یکی از نسل های پیشرفته هوش مصنوعی توسط گوگل توسعه داده شده است. این سیستم، یکی از پیشرفت های چشمگیر در زمینه تولید محتوا و درک زبان طبیعی است. Google bard قادر به تولید متن، آهنگ، داستان و حتی اسکریپت های زیرنویس فیلم است. این سیستم با استفاده از شبکه های عصبی عمیق و الگوریتم های پیچیده یادگیری ماشین، توانایی درک متن، ساختاردهی اطلاعات و تولید محتواهای خلاقانه را داراست.

همچنین، بر اساس درک عمیق از موسیقی، Google bard می تواند موسیقی با ساختارهای گوناگون و حس های مختلف را ایجاد کند. این پیشرفت قابل توجه در هوش مصنوعی نشان دهنده پتانسیل فراوان این فناوری برای تولید محتوای خلاقانه و نوآورانه در زمینه های مختلف است.

چطور از گوگل بارد “Google Bard” استفاده کنیم؟

در صورتی که قصد استفاده از هوش مصنوعی گوگل را دارید، تنها چیزی که باید داشته باشید یک اکانت گوگل یا همان جیمیل است، البته به دلیل تحریم های صورت گرفته و محدودیت ها، ضروری خواهد بود که از یک اپلیکیشن تغییر آی پی نیز بهره ببرید.

برای استفاده از Google Bard، کافیست به bard.google.com بروید. مانند سایر محصولات گوگل، نیاز به ورود به حساب کاربری گوگل خود دارد. همچنین باید با شرایط خدمات موافقت کنید؛ پس از انجام مراحل ساده اولیه و به سرعت می توانید از Google Bard استفاده کنید. مانند چت جی پی تی، Bard در اصل یک فیلد متن خالی است که “یک پرسش یا موضوع را وارد کنید” نوشته شده است. متن مورد نظر خود را وارد کنید و Bard پاسخی را ارائه خواهد داد.

آموزش نحوه استفاده هوش مصنوعی گوگل Google bard

برای شروع، به bard.google.com مراجعه کنید و اگر قبلاً وارد سیستم نشده اید با حساب Google خود وارد شوید. اگر ظاهر شد روی Try Bard کلیک کنید و با شرایط خدمات موافقت کنید. در صفحه چت، بارد چند سؤال را پیشنهاد می کند که اگر در حال حاضر سؤالی ندارید، می توانید بپرسید.

با توجه به پاسخ، می توانید سوالات بعدی خود را درباره همان موضوع مطرح کنید. به علاوه، می توانید بر روی دکمه “Google it” کلیک کرده و Bard پیشنهادهای مرتبط برای جستجو را ارائه خواهد داد. برای شروع جستجوی گوگل درباره آن موضوع، کافیست روی پیوند یکی از آنها کلیک کنید.

آموزش نحوه استفاده هوش مصنوعی گوگل Google bard

گوگل بارد به طور مفید چند ایده تصادفی برای شروع به شما می دهد، که هر بار که Bard را باز می کنید متفاوت است.

علاوه بر مباحث اصلی، بارد، هوش مصنوعی محبوب گوگل چند ویژگی مهم دارد که آن را از سایر ربات های گفتگو متمایز می کند. اولا، مشاهده می کنید که با هر پاسخ، Bard همچنین دو “پیشنویس” دیگر از همان پاسخ را ارائه می دهد. فقط کافیست برای دسترسی به پاسخ های دیگر بر روی ” View other drafts to access the other answers” کلیک کنید. در این مورد، یکی از پیشنویس ها یک دستور غذایی مفصل از یک وعده خاص را ارائه کرد و دیگری نسخه ای تغییر یافته از نسخه اولیه بود.

حتی می توانید بر روی “Regenerate drafts” کلیک کنید تا Bard سعی کند پاسخ دیگری ارائه دهد. با این حال، متوجه شده ام که تولید مجدد پیشنویس ها اغلب نتایج بسیار مشابهی تولید می کند. بهتر است با ویرایش متن ورودی (کلیک بر روی نماد مداد یا استفاده از متن ورودی جدید) سعی کنید تا از Bard پاسخ بهتری بگیرید.

Google Bard برای چه مواردی استفاده می شود؟

گوگل بارد یک سیستم هوش مصنوعی است که از توانایی های زبانی و خلاقانه خود برای تولید محتوا و پاسخ به سوالات استفاده می کند. این سیستم می تواند برای موارد مختلفی مفید باشد:

  1. ساخت محتوا: Bard قادر است شعر، داستان، آهنگ و حتی اسکریپت فیلم را تولید کند. این ابزار برای نویسندگان، خلق کنندگان محتوا و کسانی که به دنبال الهام بخشی برای ایده های خود هستند، استفاده می شود.
  2. راهنمایی و پاسخ به سوالات: گوگل بارد می تواند به سوالات کاربران در زمینه های مختلف از جمله تغذیه، آشپزی، موسیقی، هنر و غیره پاسخ دهد.
  3. ایجاد ایده های جدید: با ارائه ایده های تصادفی و جواب به پرسش های مختلف، از سوی دیگر بارد می تواند افراد را برای تولید ایده های جدید و خلاقیت الهام بخشد.
  4. حضور فعال در کدنویسی و تولید محتوا: برای برنامه نویسان یا افرادی که به دنبال ایده های جدید برای محتوا یا محصولات خود هستند، بارد می تواند به عنوان یک منبع الهام بخش مفید باشد.

کاربران می توانند از بارد برای هر کاربردی که نیاز به ایده پردازی، خلاقیت و پاسخ به سوالات خود دارند، استفاده کنند.

آموزش نحوه استفاده هوش مصنوعی گوگل Google bard

مقایسه چت جی پی تی و گوگل بارد

Google Bard، بر خلاف ChatGPT، دسترسی به تمام اینترنت دارد. این بدان معناست که می تواند شما را به رویدادها و زمینه های معاصر نیز ارجاع دهد. با این حال، به این معنا نیست که تمام اطلاعات ارائه شده توسط آن ۱۰۰٪ صحیح می باشد. همانطور که گوگل اعتراف می کند، بارد دچار اشتباه و انتشار محتوای کذب نیز می شود.

وقتی که برای اولین بار این چت بات در تاریخ ۶ فوریه ۲۰۲۳ نمایش داده شد، Google Bard در پاسخ به یک سوال درباره کشف های اخیر تلسکوپ فضایی جیمز وب خطا کرد و در واقع ادعا کرد که این تلسکوپ اولین عکس از یک سیاره خارج از سیستم شمسی ما را گرفته بود! اما در واقع، این اتفاق سال ها پیش رخ داده بود. این اطلاعات نادرستی که Google Bard با اطمینان نمایش داده بود، منجر به انتقادات سنگین از این ابزار شد و مقایسه هایی با ضعف های ChatGPT را به وجود آورد. قیمت سهام گوگل به پاسخ این اتفاق، چند نقطه کاهش یافت.

بزرگ ترین محدودیت Bard، عدم قابلیت ذخیره گفتگوهاست. شما می توانید آن ها را ارسال کنید، اما یک بار پنجره را ببندید، ناپدید می شوند.

تبدیل متن به تصویر Google Bard

گوگل اعلام کرده است که به زودی قابلیت تبدیل متن به تصویر را به صورت داخلی در Bard خواهد داشت، مشابه با چیزی که قبلا در بینگ دیدیم. ابزار ساخت تصویر بینگ از Dall-E بهره می برد در حالی که قابلیت تبدیل متن به تصویر در Bard از همکاری با آدوبی بهره خواهد برد.

Firefly ابزار تولید تصویر از متن آدوبی است که در برخی از نرم افزارهای خلاقانه ادوبی، شامل Adobe Express، معرفی شده است. Firefly با استفاده از کتابخانه تصاویر موجود شرکت برای رفع مشکلات اخلاقی و حقوقی در ارجاع تصویر آموزش دیده است.

قابلیت تولید تصویر از متن در کنفرانس Google I/O  2023 معرفی شده بود و گفته شد که در هفته های آینده عرضه خواهد شد. اما هم اینک که این مقاله را برای شما به نگارش درآورده ایم، زمانی که از Bard خواسته شود “تصویر یک پرنده در جنگل ایجاد کند”، چت بات با جواب “من هنوز قادر به انجام این کار نیستم” پاسخ می دهد.

علاوه بر تولید تصاویر جدید، در حال حاضر Bard از تصاویر در پاسخ ها پشتیبانی می کند، شامل عکس های جستجوی گوگل و گراف دانش.

آموزش نحوه استفاده هوش مصنوعی گوگل Google bard

آینده از آن گوگل

هوش مصنوعی بارد گوگل یک پیشرفت قابل توجه در زمینه تولید محتوا و پاسخگویی به سوالات متنی است. این سیستم از توانایی های پردازش زبان طبیعی پیشرفته و یادگیری عمیق بهره می برد تا به کاربران در ایجاد شعر، داستان، آهنگ و حل مسائل کمک کند. در واقع Google Bard می تواند به سوالات مختلف در زمینه های متنوعی از جمله تغذیه، هنر، تکنولوژی و… پاسخ دهد و حتی قابلیت تولید تصاویر از متن را نیز در آینده احتمالاً دارا خواهد بود. این سیستم به طور مداوم بهبود یافته و قدرت پاسخگویی و کارایی آن نشان دهنده پتانسیل بالایی است که در حوزه هوش مصنوعی دارد.

سلب مسئولیت: این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی است و اِروتِک مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

مقالات مشابه

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *