اپل در تلاش است تا به آیفون‌ها اجازه دهد به عنوان دستگاه پوز عمل کنند

اپل در تلاش است تا به آیفون‌ها اجازه دهد به عنوان دستگاه پوز عمل کنند!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

بر اساس گزارش جدید رویترز، اپل به دنبال معرفی سرویس جدیدی است که به کسب‌ و‌ کارها اجازه می‌دهد از آیفون‌ها به عنوان دستگاه پوز، بدون نیاز به هیچ سخت‌افزار اضافی استفاده کنند. انتظار می‌رود این اقدام از طریق یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری در ماه‌های آینده انجام شود. این ویژگی به مشتریان این امکان را می‌دهد که با قرار دادن کارت‌های اعتباری/دبیت بدون تماس با آیفون یا اپل‌واچ خود با آیفونی دیگر، مستقیماً از طریق NFC پرداخت خود را انجام دهند.

باید دید اگر اپل با ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت موجود همکاری کند، این ویژگی جدید بخشی از Apple Pay خواهد شد یا خیر. اپل در حال حاضر این امکان را به تجار می‌دهد که از آیفون یا آی‌پد خود به‌عنوان دستگاه پوز از طریق پیوست‌های سخت‌افزاری مانند Square Block Inc reader که به دستگاه وصل می‌شوند، استفاده کنند.

اپل در تلاش است تا به آیفون‌ها اجازه دهد به عنوان دستگاه پوز عمل کنند

این اقدام جدید به آیفون‌ها اجازه می‌دهد تا به‌ عنوان نرم‌افزار پوز (Soft POS) عمل کنند که در حال حاضر در دستگاه‌های اندرویدی از طریق چندین برنامه‌ی شخص‌ثالث که از روش‌های پرداخت متعددی از جمله Apple Pay خود اپل و همچنین Google Pay و Samsung Pay، کارت‌های بانکی و NFCهای پوشیدنی پشتیبانی می‌کنند، در دسترس است.

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>