کروم‌بوک‌ها به‌زودی به "سنسورهای حضور انسان" برای قفل‌گشایی با چهره مجهز می‌شوند

کروم‌بوک‌ها به‌زودی به “سنسورهای حضور انسان” برای قفل‌گشایی با چهره مجهز می‌شوند

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

سیستم عامل کروم گوگل ممکن است به زودی از قابلیت‌های جالبی برخوردار شود که کاربران از قبل در لپ‌تاپ‌هایی با سیستم عامل ویندوز از آن استفاده کرده‌اند. قابلیت “تشخیص حضور انسان”، قابلیتی است که طبق تعهدات اخیر در Chromium Gerritt، می‌تواند به زودی تشخیص چهره و سایر ویژگی‌های مفید را برای کروم‌بوک‌ها فعال کند.

اخبار مربوط به کار گوگل بر روی سنسورهای حضور انسان برای سیستم عامل کروم توسط سایت 9to5Google منتشر شده است. در حالیکه این خبر تضمین‌کننده ارائه قابلیت باز کردن قفل دستگاه با چهره نیست، اما مطمئناً گامی در جهت درست برای گوگل است.

در اوایل سال جاری، گوگل اعلام کرد که در حال کار بر روی “استفاده فعالانه از فناوری هوش مصنوعی برای کمک به افراد، ادغام فناوری‌های حسگرها برای تجربه‌های شخصی‌تر و کار بی‌وقفه برای کارکرد بهتر دستگاه‌های شما” است.

کروم‌بوک‌ها به‌زودی به "سنسورهای حضور انسان" برای قفل‌گشایی با چهره مجهز می‌شوند

در ادامه گزارش ذکر شده است که تیم سیستم عامل کروم، در حال کار بر روی پروژه‌ای به نام “HPS” است که مخفف “Human Present Sensor” به معنی “حسگر تشخیص حضور انسان” بوده و Windows Hello از آن برای تشخیص حضور کاربر، هنگام نزدیک شدن به دستگاه و بازکردن فوری قفل دستگاه استفاده می‌کند. دستگاه‌های ویندوزی از این سنسورها برای باز شدن سریعتر قفل استفاده می‌کنند. به این ترتیب، هیچ گذرواژه یا اسکنر اثر انگشتی برای باز کردن قفل دستگاه و شروع به کار لازم نیست.

این سنسورها به Windows Hello برای بهبود تجربه، سریعتر شدن و یکپارچه‌تر شدن کمک می‌کنند، این در حالی است که سیستم عامل کروم هیچ‌گونه قابلیتی برای باز کردن قفل با چهره تاکنون ارائه نداده است. در نتیجه، 9to5Google معتقد است این می‌تواند نه تنها اولین گام برای افزودن قابلیت باز کردن قفل صفحه به کروم‌بوک‌ها باشد بلکه می‌تواند فوراً تبدیل آن به یک آپشن عالی با کمک HPS شود.

کروم‌بوک‌ها به‌زودی به "سنسورهای حضور انسان" برای قفل‌گشایی با چهره مجهز می‌شوند

علاوه بر این، این سنسورها می‌توانند به کروم‌بوک‌ها اجازه دهند که دستگاه، صفحه نمایش را روشن نگه داشته، آماده به کار باشد و صفحه نمایش را تا زمانی که کاربر در مقابل آن نشسته کم نور نکند. مشابه این قابلیت در تلفن‌های هوشمند Pixel گوگل با عنوان “screen attention” وجود دارد که بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

در حال حاضر، خیلی زود است که بدانیم گوگل دقیقاً در حال برنامه‌ریزی روی چه قابلیت‌هایی است و چه قابلیت‌هایی را می‌تواند برای سیستم عامل کروم با استفاده از سنسورهای حضور انسان ایجاد کند.

منبع: Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>