تاریخ رسمی انتشار ویندوز 11 مشخص شد؛ 5 اکتبر (13 مهر)

تاریخ رسمی انتشار ویندوز 11 مشخص شد؛ 5 اکتبر (13 مهر)

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

همانگونه که در خبرهای قبلی به گمانه‌زنی‌هایی در مورد افشای احتمالی تاریخ انتشار ویندوز 11 توسط اینتل پرداخته شده بود، امروز مایکروسافت اعلام کرد که ویندوز 11 را در تاریخ 5 اکتبر (13 مهر) منتشر خواهد کرد. این سیستم عامل جدید به صورت رایگان در اختیار رایانه‌های شخصی واجد شرایط قرار می‌گیرد.

به‌روزرسانی به تدریج از 5 اکتبر (13 مهر) آغاز می‌شود. مایکروسافت می‌گوید دستگاه‌های واجد شرایط، ابتدا این سیستم عامل را دریافت می‌کنند. پس از آن، به مرور زمان بر اساس تقسیم‌بندی هوشمند از جمله شایستگی سخت‌افزاری، معیارهای اطمینان‌پذیری، سن دستگاه و سایر عوامل موثر بر ارتقاء سیستم، برای دستگاه‌های دیگر نیز عرضه خواهد شد.

تاریخ رسمی انتشار ویندوز 11 مشخص شد؛ 5 اکتبر (13 مهر)

مایکروسافت انتظار دارد همه دستگاه‌های واجد شرایط، بتوانند تا اواسط سال 2022 این ویندوز را دریافت کنند.

کسانی که از ویندوز 10 استفاده می‌کنند می‌توانند زمانی‌ که ارتقاء به ویندوز 11 برای آنها آماده شد، آن را در بخش Windows Update مشاهده کنند. با این حال، به احتمال زیاد امکان دانلود این سیستم عامل به صورت دستی و نصب آن نیز وجود خواهد داشت، همانگونه که در زمان انتشار ویندوزهای قبلی اتفاق افتاده است.

[aparat id=”TZQyg”]

ویندوز 11 تغییرات زیادی را شامل می‌شود، از جمله باز طراحی مجدد منوی استارت، طراحی و صداهای UI، ویجت‌ها، برنامه فروشگاه مایکروسافت به‌روز شده و قابلیت‌های مربوط به بازی‌ها، از جمله Auto HDR و Direct Storage.

این سیستم عامل، همچنین از طریق مشارکت با آمازون و اینتل از برنامه‌های اندروید پشتیبانی می‌کند. با این حال، این ویژگی در هنگام راه‌اندازی در دسترس نخواهد بود. پیش نمایش این ویژگی در ماه‌های آینده در اختیار ویندوز اینسایدر (Windows Insiders) قرار می‌گیرد.

منبع: انتشار ویندوز 11

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>