تایید رشد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در سال 2021 بر اساس گزارش IDC

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

سرانجام International Data Corporation یا IDC، با پایان یافتن سال 2021، گزارش سه‌ماهه چهارم سال خود را در مورد بازار گوشی‌های هوشمند، منتشر کرد. بر اساس داده‌های منتشرشده توسط این گزارش، بازار کلی گوشی‌های هوشمند علی‌رغم سه ماهه پایانی ضعیف سال 2020 که شاهد کاهش 3.2 درصدی بود، در سال 2021 شاهد افزایش رشد 5.7 درصدی در رشد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند بوده است.

در این لیست پنج شرکت برتر سامسونگ، اپل، شیائومی، اوپو و ویوو به عنوان پرفروش‌ترین شرکت‌ها در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند معرفی شدند. در حالیکه دیگر شرکت‌های حاضر در این لیست در مجموع شاهد کاهش 12.5 درصدی بودند!

 تایید رشد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در سال 2021 براساس گزارش IDC

معاون گروه IDC، رایان ریث، اعلام کرد که نیمه دوم سال 2021 نتوانست انتظارات موردنظر برای افزایش رشد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند و میزان فروش آن را برآورده کند. همانطور که مطلع هستید بزرگترین مشکل پیش روی شرکت‌ها کمبود قطعات بوده است و احتمال می‌رود تا نیمه اول سال 2022 نیز این مشکل ادامه داشته باشد.

انتظار می‌رود بازگشت رشد این بازار در سه ماهه دوم سال جاری 2022 محقق شود. البته گفتنی است تقاضا در بسیاری از بازارها همچنان قوی است، زیرا مصرف‌کنندگان به گوشی‌های هوشمند ارائه‌کننده 5G و مدل‌های تاشو بسیار علاقه‌مند هستند.

همچنین مطالعه کنید
کسب امتیاز 135 برای دوربین پیکسل 6 پرو گوگل در آزمون‌ DxOMark

به طور خاص در این گزارش در رابطه با سه‌ماهه چهارم سال صحبت شده است. اپل به لطف سری آیفون 13 که بخش بزرگی از فروش 85 میلیونی این کمپانی بود، توانست بیش از هر شرکت دیگری گوشی‌های هوشمند خود را به‌فروش برساند. سامسونگ و شیائومی پس از آن، تنها شرکت‌هایی بودند که از بین 5 شرکت برتر این لیست، تغییرات مثبتی را به صورت سالانه در این گزارش ثبت کردند.

 تایید رشد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در سال 2021 براساس گزارش IDC

مدیر تحقیقات IDC، نبیلا پوپال، همچنین خاطرنشان کرد که علی‌رغم مشکلاتی که در این صنعت وجود دارد، رشد 5.7 درصدی در این صنعت اتفاق مثبتی است زیرا پیش‌بینی می‌شود این رشد در ادامه سال جاری افزایش یابد. وی تخمین می‌زند که تقریباً در همه مناطق جهان «تقاضای متوقف‌شده قابل‌توجهی» وجود دارد. این مشکل در صورتی رفع می‌شود که محدودیت‌های عرضه تا اواسط سال 2022 کاهش پیدا کنند، در اینصورت این راه‌حل به رشد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند کمک خواهد کرد.

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>