ال‌جی با تولید Tiiun به سراغ ساخت تجهیزات باغبانی داخلی رفت!

ال‌جی با تولید Tiiun به سراغ ساخت تجهیزات باغبانی داخلی رفت!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

در سال 2021، ال‌جی فعالیت خود در زمینه‌ی گوشی‌های هوشمند را که زمانی به شکوفایی رسیده بود کنار گذاشت تا روی وسایل دیگر تمرکز کند. اکنون، به نظر می‌رسد که این شرکت قصد دارد سال جدید را با کمک به شکوفایی گل و گیاهان مردم توسط یک گجت کاملاً جدید باغبانی داخلی به نام Tiiun آغاز کند.

این شرکت معمولاً هر سال گوشی‌های هوشمند جدیدی را در نمایشگاه سالانه‌ی CES معرفی می‌کرد، اما برای سال 2022 ظاهراً چیز دیگری در راه است. ال‌جی به‌تازگی LG Tiiun که در زبان کره‌ای به معنای جوانه زدن است را قبل از رونمایی رسمی، در اوایل ژانویه معرفی کرد. این طرح مفهومی منحصربه‌فرد، اکنون یک محصول واقعی و یک ماشین باغبانی یخچال‌مانند مستقل است که کشت گیاهان، گل‌ها، سبزیجات و موارد دیگر را برای باغبان‌های تازه‌کار، در هر زمان از سال، در داخل خانه آسان می‌کند.

این باغچه‌ی داخلی جدید ال‌جی به اندازه‌ی گوشی هوشمند Wing این شرکت شیک نیست؛ با این حال، باغچه‌ی Tiiun می‌تواند دما، روشنایی و رطوبت را تنظیم کرده و محیط مناسبی را برای رشد محصولات ایجاد کند؛ تقریباً شبیه آن‌چه که می‌توان در یک فیلم علمی-تخیلی دید، و ما منتظر هستم تا مت دیمون به ما نشان دهد که چگونه می‌توانیم در این دستگاه سیب‌زمینی بکاریم، همان‌طور که این کار را در فیلم مریخی انجام داد!

ال‌جی به سراغ ساخت تجهیزات باغبانی داخلی رفته و ساخت گوشی‌ها را کنار گذاشت

اما آیا ال‌جی برای ساخت تجهیزات باغبانی گوشی‌های خود را واقعاً کنار گذاشته است؟! جدای از شوخی‌ها، جالب است که ال‌جی از ساخت برخی از منحصربه‌فردترین و خلاقانه‌ترین گوشی‌های هوشمند صرف نظر کرده تا به نمایش باغچه داخلی جدید خود به دنیا بپردازد. اما اگر در خانه کار می‌کنید، این می‌تواند یک سرگرمی بامزه باشد.

طبق بیانیه‌ی مطبوعاتی ال‌جی، Tiiun به‌سرعت یک محیط رشد عالی را برای گیاهان ایجاد می‌کند. باغبانان می‌توانند از غلاف‌های بذر آن که شامل دانه‌ها و یک عنصر در حال رشد است استفاده کنند و به کاربران این امکان را می‌دهد که محصولات زراعی از جمله گل را در کمتر از چهار هفته تولید کنند!

هر قفسه می‌تواند تا شش غلاف بذر را در خود جای دهد که هر بسته بذر حاوی ده حفره برای جوانه‌زنی است. ال‌جی می‌گوید حتی تازه‌کارترین باغبان‌ها هم می‌توانند سبزی‌های مختلف را به‌طور همزمان بکارند، اگرچه ممکن است رشد برخی از آن‌ها بیش از هشت هفته طول بکشد. در هر صورت، ال‌جی بیان می‌کند که این تجهیزات، فرآیند مذکور را سریع‌تر از محیط خارج انجام می‌دهد.

کاربران متوجه خواهند شد که دستگاه به طور خودکار دما، نور و موارد دیگر را برای تقلید از چرخه‌های طبیعی روز تنظیم می‌کند و با یک سیستم آبیاری هوشمند خودکار، فرآیند باید آن‌قدر آسان شده باشد که هر کسی بتواند آن را انجام دهد. علاوه بر این، Tiiun با اپلیکیشن موبایل ThinQ ال‌جی سازگار است و به مالکان راه‌های بیشتری را برای بررسی محصولات‌شان می‌دهد. قبل از اینکه متوجه شوید، یک باغبان داخلی مشتاق خواهید بود!

با پنجره‌ی شفاف روی در، کاربران می‌توانند به راحتی داخل دستگاه را مشاهده کرده تا پیشرفت روند رشد گیاهان را بدون ایجاد اختلال در محیط، پیگیری کنند. این دستگاه ممکن است در نگاه اول شبیه یک خنک‌کننده‌ی مایعات یا مینی‌یخچال به‌نظر برسد، اما چیزهای زیادی در داخل این باغچه‌ی داخلی جدید ال‌جی در حال رخ دادن است. می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در نمایشگاه CES یا اوایل سال 2022، اطلاعات بیشتری درباره‌ی قیمت و تاریخ عرضه‌ی آن کسب کنیم.

منبع: Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>