Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

سه دلیل برای تایید کف حمایتی بیت‌کوین در محدوده 56000 دلار

سه دلیل برای تایید کف حمایتی بیت‌کوین در محدوده 56000 دلار

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

عدم وجود لیکوئید‌های آبشاری، 25 درصد انحراف دلتا و نسبت استقراض مارجین‌ها، همگی نشان از آن دارند که کف حمایتی بیت‌کوین بر روی 56500 دلار تثبیت شده است.

اولین قانون معامله بیت‌کوین از دید بسیاری این است که همیشه انتظار اتفاقات غیرمنتظره را داشته باشید! در سال گذشته به‌تنهایی، پنج مورد افزایش قیمت روزانه تا سقف 20 درصد و یا بالاتر وجود داشته است که البته در کنار آن باید پنج کاهش شدید 18 درصدی روزانه را نیز اشاره کرد. واقعیت این است که نوسانات 3 ماه گذشته در قیاس با سقف‌های قیمتی اخیر، نسبتاً کم بوده است.

سه دلیل برای تایید کف حمایتی بیت‌کوین در محدوده 56000 دلار
نمودار سالانه بی‌ثباتی تاریخی بیت‌کوین در 90 روز

از مدیران صندوق‌های نهادی چند میلیون دلاری تا سرمایه‌گذاران خرد، معامله‌گران تازه‌وارد به بیت‌کوین در اغلب اوقات پس از اصلاحی 19 درصدی نسبت به پیک قیمتی، برای خرید وسوسه خواهند شد. تکان دهنده‌تر این‌ است که، اصلاح 13360 دلاری فعلی نسبت به سقف تاریخی 69000 دلاری در تاریخ 10 نوامبر، صرفاً طی 9 روز انجام شد.

روندهای نزولی اخیر باعث هشدار لیکوئید نشد

معامله‌گران رمزارزها معمولا به معاملاتی با اهرم‌های بالا معروف هستند و تنها ظرف چهار روز گذشته، رقمی نزدیک به 600 میلیون دلار از قراردادهای آتی خرید دچار انحلال و لیکوئید شده است. با اینکه این آمار قابل توجه هستند اما در واقع چیزی کمتر از 2 درصد بازارهای آتی متعلق به بیت‌کوین را شامل می‌شوند.

سه دلیل برای تایید کف حمایتی بیت‌کوین در محدوده 56000 دلار
قراردادهای آتی بیت‌کوین در حال جمع‌آوری سودهای باز هستند

اولین شواهدی که کاهش 19 درصدی تا رقم 56000 دلار را به عنوان یک کف حمایتی نشان می‌دهند، عدم وجود لیکوئیدهای سنگین برخلاف ریزش تند و تیز قیمتی است. اگر اهرم‌های بیش از حد معمول خریداران در کار بود که نشانه‌ای از بازار ناسالم داشت، قراردادهای باز تغییری ناگهانی را نشان می‌دادند، مانند آن‌چه که در تاریخ 7 سپتامبر مشاهده شد.

ریسک‌سنج‌های بازارهای آپشن همچنان آرام است

برای تعیین اینکه معامله‌گران حرفه‌ای تا چه اندازه نگران هستند، سرمایه‌گذاران باید شیب دلتای 25 درصدی را مورد تحلیل قرار دهند. این اندیکاتور با مقایسه گزینه‌های شبیه‌سازی‌شده خرید و فروش در کنار هم، دید قابل اتکایی را از احساسات ترس و طمع ارائه می‌دهد.

همچنین مطالعه کنید
استخراج‌کنندگان رمزارز به سرورهای گوگل کلاود هم رحم نکردند!

زمانی‌که معاملات آپشن (وجه تضمین) گزینه‌های فروش خنثی به نزولی، بیش‌تر از گزینه‌های تماس با ریسک باشد، این معیار مثبت خواهد شد. این وضعیت معمولا به‌عنوان یک سناریوی “ترس” تلقی می‌شود. روند مخالف نیز نشانه صعود یا “طمع” است.

سه دلیل برای تایید کف حمایتی بیت‌کوین در محدوده 56000 دلار
انحراف 25 درصدی دلتا در آپشن‌های 30 روزه بیت‌کوین

مقادیر بین 7- درصد تا 7+ درصد به‌عنوان “خنثی” درنظر گرفته می‌شود، بنابراین هیچ مورد غیرعادی در طول تست حمایت 56000 دلاری اخیر رخ نداده است. اگر معامله‌گران حرفه‌ای و آربیتراژ خطرات سقوط را برای بازار پیش‌بینی می‌کردند، این شاخص به بالای 10 درصد می‌رسید.

معامله‌گران مارجین همچنان در حال خرید هستند

معاملات مارجین به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا جهت افزایش موقعیت معاملاتی خود، ارزهای مورد نظر را قرض کنند، بنابراین این بازده را افزایش می‌دهند. به‌عنوان مثال، می‌توان با قرض مقداری تتر اقدام به خرید رمزارز‌ها کرد و آن‌ها را در معرض دید بیشتر قرار داد. از طرفی دیگر، قرض‌کنندگان بیت‌کوین تنها می‌توانند رمزارز خود را بفروشند زیرا روی کاهش قیمت شرط‌بندی کرده‌اند.

برخلاف قرارداد‌های آتی، تعادل میان خرید‌ و فروش‌های مارجین همیشه با یک‌دیگر در تطابق نیستند.

سه دلیل برای تایید کف حمایتی بیت‌کوین در محدوده 56000 دلار
نسبت استقراض مارجین USDT/BTC در OKEx

نمودار بالا نشان‌ می‌دهد که با افزایش نسبت از 7 در تاریخ 10 نوامبر به رقم فعلی 13، معامله‌گران اخیرا در حال قرض مقادیر بیش‌تری از تتر هستند. داده‌ها صعودی هستند زیرا این اندیکاتور سطح  استقراض استیبل‌کوین‌ها (مانند تتر) را تا 13 برابر پیش‌بینی کرده است، بنابراین این داده می‌تواند منعکس‌کننده مواجهه مثبت آنها با قیمت بیت‌کوین باشند.

تمامی اندیکاتورهای فوق، بازگشت قیمتی در برابر افت اخیر را پیش‌بینی کرده‌اند. همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، هر اتفاقی در بازار رمزارزها محتمل است، اما داده‌های مشتقات نشان داده که محدوده 56000 دلار، کف حمایتی بیت‌کوین محسوب می‌شود.

منبع: Cointelegraph

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>