رابط کاربری تماس‌های صوتی واتساپ تغییر خواهد کرد

رابط کاربری تماس‌های صوتی واتساپ تغییر خواهد کرد

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

چیزی تا پایان سال ۲۰۲۱ باقی نمانده است، با این حال، توسعه‌دهندگان واتساپ در حال انتشار به‌روزرسانی‌های جدیدی برای اپلیکیشن خود هستند. از جمله این بروزرسانی‌ها می‌توان به میانبری برای پاسخ‌های سریع که در نسخه بتا واتساپ بیزینس در حال آزمایش است اشاره کرد. فیسبوک که به‌تازگی نام خود را به متا تغییر داده‌ است، ظاهراً در حال کار بر روی چند ویژگی دیگر برای واتساپ است.

به‌نظر می‌رسد این اپلیکیشن در حال آزمایش یک رابط کاربری جدید برای تماس‌های صوتی است. این رابط کاربری واتساپ به‌زودی برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و آی‌اواس در نسخه بتا در دسترس قرار خواهد گرفت. علاوه بر این، وب‌سایت WABetaInfo رابط کاربری جدید و گذشته را کنار یکدیگر قرار داده تا این دو رابط کاربری را با یکدیگر مقایسه کند.

رابط کاربری تماس‌های صوتی واتساپ تغییر خواهد کرد

تصاویر منتشرشده نشان می‌دهند که در رابط کاربری جدید، آیکون‌ها فشرده‌تر در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و همچنین رنگ‌های بهتری نیز برای آن استفاده شده است. احتمالاً در آینده، در هنگام تماس صوتی گروهی با رابط کاربری بهتری از واتساپ مواجهه خواهیم بود. این رابط کاربری در نسخه بتای آی‌اواس در دسترس است و به‌زودی نسخه بتای اندرویدی آن نیز منتشر می‌شود.

رابط کاربری تماس‌های صوتی واتساپ تغییر خواهد کرد

البته ناگفته نماند، امسال واتساپ تغییرات دیگری نیز داشته است. برای مثال می‌توان به امکان ملحق شدن کاربران به تماس‌های صوتی گروهی حتی پس از شروع تماس اشاره کرد. برای ملحق شدن به تماس‎‌های صوتی گروهی، کاربران می‌توانند به سادگی با مراجعه به تب Calls و انتخاب اضافه شدن، به تماس گروهی بپیوندند. خبر دیگری که از متا به‌گوش رسیده حاکی از آن است این شرکت شروع به توسعه یک ویژگی بصری جدید برای رمزگذاری پیام‌ها و تماس‌ها کرده است. هرچند همه تماس‌ها و چت‌ها در واتساپ از پیش رمزگذاری شده‌اند، اما این شرکت قدمی فراتر گذاشته و آیکون رمزگذاری را به وضعیت‌ها، چت‌ها و تماس‌ها اضافه خواهد کرد.

رابط کاربری تماس‌های صوتی واتساپ تغییر خواهد کرد

ظاهراً متا در حال کار بر روی تغییر محدودیت زمانی برای حذف پیام‌ها در این اپلیکیشن نیز هست. واتساپ به‌زودی این امکان را به مدیران گروه می‌دهد تا توانایی حذف هر پیامی را در گروه‌ها داشته باشند. مطئمناً این ویژگی برای اکثر افراد خوشایند است چراکه بالاخره می‌توانند از آزار و اذیت‌هایی که توسط بعضی از کاربران ایجاد می‌شود، جلوگیری کنند. اما طبق روند همیشگی واتساپ، هنگامی که یک چت حذف می‌شود، اعلام می‌شود که این چت توسط مدیر گروه حذف شده است. همچنین اعلام می‌کند چه فردی پیام را حذف کرده‌ است! به احتمال زیاد، تمامی این ویژگی‌ها تا اوایل سال 2022 در نسخه آزمایش بتا، برای کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع: Digitaltrends

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>