Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

واتساپ در حال آزمایش پشتیبان‌گیری ابری امن، برای کاربران آندروید است

واتساپ در حال آزمایش پشتیبان‌گیری ابری امن، برای کاربران اندروید است

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

چت‌های واتساپ توسط رمزگذاری سراسری محافظت می‌شوند، اما در مورد پشتیبان‌گیری آنلاین چطور؟ آنها نیز به زودی تحت پوشش این سیستم قرار می‌گیرند. WABetaInfo به تازگی متوجه شده است که جدیدترین نسخه بتای واتساپ برای اندروید (نسخه 2.21.15.5)، شامل آزمایشی برای پشتیبان‌گیری ابری رمزگذاری‌شده سراسری است. با توجه به این قابلیت، دیگر لازم نیست نگران باشید که هکرها به راحتی تاریخچه مکالمه شما را بخوانند.

البته هشدارهایی برای استفاده از این قابلیت وجود دارد. برای بازیابی نسخه‌های پشتیبان خود، باید یک گذرواژه جداگانه ایجاد کنید و اگر تلفن خود را گم کردید و رمز را فراموش کردید دیگر نمی‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید. البته به تناوب می‌توانید یک رمز 64 رقمی ایجاد کنید، اما اگر آن را فراموش کنید به مشکل بر می‌خورید.

این گذاره قطعی نیست که واتساپ با نسخه بعدی، پشتیبان‌گیری ابری امن را به کار گیرد، بنابراین احتمالاً نباید در آینده نزدیک روی آن حساب باز کنید. همچنین مشخص نیست که آیا همه افرادی که از نسخه جدید بتا استفاده می‌کنند از قابلیت پشتیبان گیری یکسانی برخوردار هستند یا خیر.

واتساپ به‌تازگی آزمایش همگام‌سازی چند دستگاه را آغاز کرده است که به اتصال تلفنی وابسته نیستند. به نظر نمی‌رسد این نسخه‌های پشتیبان رمزگذاری‌شده در همه دستگاه‌ها در دسترس باشد، اما با توجه به وابستگی مردم به واتساپ برای گفتگو با یکدیگر، این قابلیت می‌تواند برای آنها اطمینان بخش باشد.

منبع: Engadget

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *