Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

ربات انسان‌نمای Ameca؛ چهره آینده رباتیک!

ربات انسان‌نمای Ameca؛ چهره آینده رباتیک!

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

شرکت رباتیک Engineered Arts بریتانیا، سال آینده ربات انسان‌نمای خود را معرفی می‌کند اما از هم‌اکنون تصاویری از این ربات را منتشر کرده که هم باورنکردنی و فوق‌العاده و به همان اندازه هم نگران‌کننده هستند. Ameca به عنوان “پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نمای جهان” معرفی شده است، البته با یک نگاه به این “چهره آینده رباتیک” می‌توان متوجه شد که احتمالاً ادعاهایی که در مورد آن شده، درست است!

هدف Engineered Arts این است تا پلتفرمی برای آینده رباتیک ارائه دهد و به دنبال توسعه هوش مصنوعی به وسیله ماشینی شبیه به انسان است. سخت‌افزار و نرم‌افزار این ماشین ماژولار هستند و مشتریان بنابر نیازشان می‌توانند فقط یک سر، پا یا دست از این ربات را تهیه کنند.

بخشی از قابلیت‌های Ameca مربوط به تقلید حالت‌های چهره انسان است و این شرکت امیدوار است این ربات را قادر سازد تا با هر کسی ارتباط برقرار کند و شکاف میان دنیای دیجیتال و انسان را پر کند. Ameca، خاطره سوفیا را زنده می‌کند؛ ربات انسان‌نمایی که حق شهروندی عربستان سعودی را بدست آورد، در یک کنفرانس مطبوعاتی به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد و در برنامه تلویزیونی The Tonight Show Starring Jimmy Fallon حضور پیدا کرد.

ویدیویی که از Ameca منتشر شده است، رباتی را نشان می‌دهد که از خواب بیدار شده و با تعجب به محیط اطراف خود نگاه می‌کند. عبارات و ژست‌های این ربات بسیار طبیعی هستند و در نگاه اول طبیعی‌تر از سوفیا به نظر می‌رسند. اگرچه یک پیش‌نمایش در مقایسه با حضور سوفیا در کنفرانس مطبوعاتی و یک برنامه تلوزیونی کار چندان بزرگی به نظر نمی‌رسد.

برای آشنا شدن با این ربات و شناخت توانایی‌های آن باید تا معرفی رسمی آن در نمایشگاه CES لاس‌وگاس که در ژانویه (دی ماه) برگزار می‌شود صبر کنیم.

منبع: Newatlas

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *