تصمیم هیلتون برای طراحی اتاق‌های هتل برای فضانوردان در ایستگاه فضایی استارلب

تصمیم هیلتون برای طراحی اتاق‌های هتل برای فضانوردان در ایستگاه فضایی استارلب

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

در فیلم شاخص استنلی کوبریک، یعنی 2001: یک ادیسه فضایی، یک هتل هیلتون در حال چرخش به دور زمین دیده می‌شود. بیش از 20 سال بعد، ظاهراً قرار است این فانتزی علمی تخیلی به واقعیت تبدیل شود.

وویجر اسپیس، پیشرو جهانی در اکتشافات فضایی، اعلام کرد که با مجموعه هتل هیلتون به‌منظور طراحی تاسیسات فضانوردی برای ایستگاه فضایی تجاری استارلب که در مدار زمین است، قرارداد امضا کرده است. ایستگاه فضایی استارلب در حال حاضر توسط هولدینگ وویجر اسپیس و کمپانی نظامی لاکهید مارتین که برای اولین بار این مجموعه مداری را در سال 2021 اعلام کردند، در دست توسعه است.

دیلن تیلور، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل وویجر اسپیس، در مصاحبه‌ای گفت: “استارلب چیزی فراتر از یک مقصد است، این ایستگاه فضایی با تلفیق تیم هیلتون از نوآوری، تخصص و دسترسی جهانی، تجربه‌ای بی‌نهایت منحصر‌به‌فردتر و هنرمندانه‌تر را رقم خواهد زد”. بیانیه مطبوعاتی ویجر و هیلتون به شدت بر ایجاد راه‌حل‌های نوآورانه برای آینده بشریت تمرکز کرده است و این مشارکت، درهای جدیدی را به روی آنچه که برای اکتشاف فضایی متمرکز بر آسایش و سکونت ممکن است، باز می‌کند.

وویجر و شرکت عامل آن نانورکس (Nanoracks) در سال 2021 مبلغ 160 میلیون دلار به عنوان کمک مالی ناسا برای ایستگاه فضایی استارلب که یکی از چهار ایستگاهی است که توسط شرکت‌های آمریکایی با کمک قراردادهای ناسا برای جانشینی ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 2030 ساخته خواهد شد، دریافت کرده است.

همچنین مطالعه کنید
اولین تصاویر ارسالی از تلسکوپ جیمز وب تیر ماه منتشر خواهد شد

در این بیانیه مشترک همچنین آمده است: “هیلتون، تخصص و تجربه مهمان‌نوازی مشهور شرکت را برای حمایت از طراحی و توسعه سوئیت‌های خدمه در استارلب به ارمغان می‌آورد و به تجسم مجدد تجربه انسان در فضا کمک کرده و اقامت طولانی‌مدت را راحت‌تر می‌کند”.

تصمیم هیلتون برای طراحی اتاق‌های هتل برای فضانوردان در ایستگاه فضایی استارلب

مهمان‌نوازی در فضا:

اگرچه هر دو بخش فضا و مهمان‌نوازی همیشه ایده یک هتل در مدار را متصور شده‌اند، اما این مشارکت، آن را به اولین ایستگاه در نوع خود در میان ایستگاه‌های خصوصی در حال توسعه، تبدیل می‌کند.

تیلور در کنگره بین‌المللی فضانوردی 2022 به CNBC گفت که از “چشم‌انداز منحصربه‌فردی که هیلتون به پروژه ارائه می‌دهد هیجان‌زده است”.

این اولین تلاش هیلتون در فضا نیست. این هتل به دلیل پرتاب اولین شیرینی با نام تجاری DoubleTree خود در فضا در اوایل سال 2020 مشهور است. هیلتون اشاره کرد که اسمیتسونیان ممکن است حداقل یکی از کوکی‌های سفری شکلاتی را که در ژانویه 2020 به زمین بازگشته بود به نمایش بگذارد.

کریس ناستا، رئیس و مدیر عامل شرکت هیلتون، همچنین گفته است: “برای دهه‌ها، اکتشافات در فضا تأثیر مثبتی بر زندگی روی زمین داشته و اکنون هیلتون فرصتی برای استفاده از این محیط منحصر‌به‌فرد برای بهبود تجربه مهمان‌پذیری در هر کجا که مردم سفر می‌کنند، خواهد داشت.

منبع: Interestingengineering

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>