پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

رئال مادرید ویارئال

پخش زنده جام حذفی اسپانیا: ویارئال – رئال مادرید – پنجشنبه 29 دی 1401

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

دیدار بین تیم‌های ویارئال و رئال مادرید در سری مسابقات کوپا دل ری روز پنجشنبه 29 دی 1401 ساعت 23:30 به‌وقت ایران برگزار می‌شود. برای مشاهده این مسابقه به‌صورت زنده می‌توانید از لینک ارائه‌شده استفاده کنید.

لینک پخش زنده جام حذفی اسپانیا: ویارئال – رئال مادرید – پنجشنبه 29 دی 1401

کوپا دل ری (به اسپانیایی: Copa Del Rey)، نام مسابقات فوتبالی است که هر سال بین تیم‌های اسپانیایی برگزار می‌شود. نام کامل آن، جام اعلیحضرت پادشاه فلیپه ششم است که به پادشاه فعلی اسپانیا، فلیپه ششم اشاره دارد.

اولین دورهٔ این مسابقات در سال ۱۹۰۳ برگزار شد و طول تاریخ برگزاری آن از آن زمان، تیم فوتبال بارسلونا با ۳۱ بار قهرمانی، پرافتخارترین تیم شرکت‌کننده در این رقابت‌ها است. در سال ۲۰۱۱، رئال مادرید که در برابر بارسلونا به قهرمانی رسیده بود به شهر مادرید برگشته بود و طبق رسم این تیم، بازیکنان سوار بر اتوبوسی روباز در حال برپایی جشن قهرمانی در میدان سیبلس شهر مادرید بودند که در این بین جام از دست سرخیو راموس رها شد و با رفتن به زیر چرخ‌های اتوبوس تقریباً از بین رفت که بعد از این حادثه جامی جدید برای این رقابت‌ها ساخته شد.

همچنین مطالعه کنید
پخش زنده جام حذفی انگلیس: دربی کانتی - وستهام - دوشنبه 10 بهمن 1401

پرافتخارترین تیم‌ها:

تا سال ۲۰۱۹ ۱۱۷ دوره از این جام برگزار شده و ۱۴ تیم موفق شده‌اند حداقل یکبار قهرمان این جام شوند بارسلونا با ۳۰ قهرمانی و اتلتیک بیلبائو با ۲۳ قهرمانی پرافتخارترین تیمهای این مسابقات هستند.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>