جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

پخش زنده اسنوکر گرند پری جهان

پخش زنده اسنوکر گرند پری جهان – سه‌شنبه 27 دی 1401

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

مسابقات اسنوکر گرند پری World Grand Prix 2023 (گرند پریکس: جایزه بزرگ) تورنمنت حرفه‌ای اسنوکر است که از ۱۶ تا ۲۲ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۶ دی تا ۲ بهمن) در سنتور چلتنهام انگلستان برگزار می‌شود. این رویداد اولین رویداد از سه رویدادی است که سری بازیکنان Players Series در فصل اسنوکر ۲۰۲۲-۲۳ را تشکیل می‌دهند. ۳۲ نفر برتر رنکینگ یکساله در این رقابت ها به مصاف یکدیگر می‌روند. این مسابقات روز سه‌شنبه 27 دی 1401 در ساعت‌های 16:30 و 22:30 به‌وقت ایران پخش می‌شود. برای مشاهده این مسابقات به‌صورت زنده می‌توانید از لینک زیر استفاده نمائید.

لینک پخش زنده اسنوکر گرند پری جهان ساعت 16:30 به‌وقت ایران

لینک پخش زنده اسنوکر گرند پری جهان ساعت 22:30 به‌وقت ایران 

تاریخچه اسنوکر

اسنوکر در اصل زیر مجموعه بیلیارد به شمار می‌رود و روی میزی با ماکت سبز و دارای 6 حفره بازی می‌شود. برای این بازی نیاز به چوب مخصوص و 21 توپ که (شامل 15 توپ قرمز و 6 توپ رنگی) است. در ادامه به تاریخچه این رشته می‌پردازیم.

تاریخچه اسنوکر برمی‌گردد به اواسط قرن نوزدهم. این بازی در ابتدا توسط ارتش بریتانیا بازی می‌شد و سپس رفته‌رفته در تمام مناطق این کشور همه گیر شد. در سال 1875 اسنوکر شکلی جدی به خود گرفت. در این سال قوانینی ابتدایی برای این بازی درنظر گرفته شد که آن را از سایر بازی‌های بیلیارد متفاوت و مجزا کرد. در اوایل قرن بیستم این بازی در تمام بریتانیا شناخته و به یک بازی برای مردان جنتلمن و شیک‌پوش این کشور تبدیل شد.

همچنین مطالعه کنید
پخش زنده اسنوکر مسترز شانگهای چین - امروز چهارشنبه 22 شهریور 1402

قوانین استاندارد اسنوکر در سال 1919 توسط انجمن و باشگاه بیلیارد تصویب شد اما در سال 1968 بود که این رشته به شکل حرفه‌ای درآمد و با تاسیس اتحادیه بیلیارد و اسنوکر حرفه‌ای، عصر جدیدی برای این رشته آغاز به کار کرد.

جوایز مسابقات اسنوکر گرند پری World Grand Prix 2023

  • برنده: £۱۰۰,۰۰۰
  • نفر دوم: £۴۰,۰۰۰
  • نیمه نهایی: £۲۰,۰۰۰
  • یک چهارم نهایی: £۱۲,۵۰۰
  • یک هشتم نهایی: £۷,۵۰۰
  • یک شانزدهم نهایی:£۵,۰۰۰
  • بالاترین بریک: £۱۰,۰۰۰
  • مجموع: £۳۸۰,۰۰۰

منبع: اروتک

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>