بهترین درگاه پرداخت برای کسب و کارهای کوچک

بهترین درگاه پرداخت برای کسب و کارهای کوچک

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

یکی از مهم‌ترین نیازهای هر کسب‌ و کاری، داشتن راه ارتباطی با مشتریان و از آن مهم‌تر، برخورداری از مرجع و ابزاری برای دریافت پول است. در این راستا درگاه پرداخت اینترنتی ابزاری پیشرفته در این زمینه به‌شمار می‌رود که اغلب کسب‌ و کارها از آن بهرمند هستند. اکنون پرسش این است که در میان درگاه‌های پرداخت متنوعی که شرکت‌های مختلف فعال در حوزه‌ی خدمات پرداخت به متقاضیان ارائه می‌دهند، بهترین درگاه پرداخت اینترنتی برای کسب‌ و کارهای کوچک کدام درگاه است؟ در ادامه‌ی این مقاله تلاش می‌کنیم پاسخی جامع به این پرسش بدهیم.

مهم‌ترین نیازهای اولیه کسب‌ و کارهای کوچک چیست؟

هر کسب‌ و کاری برای آغاز به کار خود نیازهای اولیه‌ای دارد که الزاما باید فراهم باشند. به طور کلی مهم‌ترین نیازهای اولیه‌ی کسب‌ و کارهای کوچک را می‌توان به شکل زیر فهرست کرد:

  • تعیین هدف و اساس‌نامه
  • یکپارچه کردن همه‌ چیز در راستای هدف اصلی
  • ریسک‌پذیری
  • سرمایه‌‌ی اولیه و پشتوانه‌ی مالی
  • استخدام افراد مرتبط و متناسب
  • استفاده از ابزار و تجهیزات به‌روز

با این اوصاف اگر فرض را بر این بگذاریم که تمام نیازهای اولیه‌ی ذکر شده در بالا، در مورد کسب‌ و کارهای کوچک فراهم است، برای بررسی بیش‌تر به مورد آخر می‌پردازیم که استفاده از ابزار و تجهیزات به‌روز خواهد بود. یکی از این تجهیزات و ابزارهای به‌روز که از مهم‌ترین نیازهای کسب‌ و کارهای کوچک به‌شمار می‌رود، درگاه پرداخت اینترنتی است.

بهترین درگاه پرداخت برای کسب و کارهای کوچک

درگاه پرداخت نیاز ضروری کسب‌ و کارها

چه کسب‌ و کاری را سراغ دارید که نیازی به دریافت وجه از مشتریانش نداشته باشد! در واقع وجود یک ابزار پیشرفته برای دریافت پول از مشتری، برای کسب‌ و‌ کارهای کوچک امتیاز و انگیزه‌ای دوچندان به همراه خواهد داشت. اما همان‌طور که می‌دانید، برای دریافت درگاه پرداخت توسط کسب‌ و کارها، محدودیت‌ها و مراحل خاصی وجود دارد.

از طرف دیگر از آن‌جا که برخی کسب‌ و کارهای کوچک‌ در آغاز راه فعالیت تجاری خود هنوز برخی مدارک لازم را در اختیار ندارند و ملاحظاتی در مورد آن‌ها وجود دارد، بهترین گزینه برای آن‌ها دریافت درگاه پرداخت واسط از شرکت‌های پرداخت‌یار است. برای نمونه شرکت رایان‌پی به عنوان یکی از پرداخت‌یارهای معتبر فعلی در داخل کشور، برخی از مراحل دشوار دریافت درگاه را از پیش پای کسب‌ و کارهای کوچک برداشته است. از آن جمله دریافت نماد اعتماد الکترونیکی است که از مراحل الزامی دریافت درگاه پرداخت مستقیم از شرکت‌های PSP به‌شمار می‌رود.

مراحل دریافت اینماد یا همان نماد اعتماد الکترونیکی، که از قضا بسیار پیچیده و زمان‌بر است، در مورد دریافت درگاه پرداخت رایان‌پی که یک درگاه واسط محسوب می‌شود، مصداق ندارد و بدون داشتن اینماد نیز شما می‌توانید برای کسب‌ و کار خود در مدت‌زمان بسیار اندکی (حدود ۲۴ ساعت) از رایان‌پی درگاه پرداخت دریافت کنید. اما چگونه می‌توان اقدام به دریافت بهترین درگاه پرداخت اینترنتی کرد؟

مراحل دریافت درگاه پرداخت رایان‌پی

همان‌طور که گفته شد، اصولا پرداخت‌یارها به منظور ساده‌تر کردن مراحل دریافت درگاه پرداخت برای کسب‌ و کارهای کوچک پدید آمده‌اند. شما می‌توانید در مدت‌زمانی کوتاه و با طی کردن مراحلی ساده از شرکتی مانند رایان‌پی درگاه دریافت کنید:

  1. ثبت درخواست: فرم ثبت‌نام را تکمیل و درخواست دریافت درگاه را ارسال کنید.
  2. احراز هویت: مدارک شناسایی مانند: اطلاعات کارت ملی، تصویر کارت ملی، شناسنامه و موارد خواسته‌ی شده‌ دیگر را بارگذاری کنید.
  3. نصب و فعال‌سازی: پس از تایید مدارک و عبور از مرحله‌ احراز هویت، درگاه دریافتی را در سایت خود بارگذاری و فعال کنید.

اگرچه برخی از شرکت‌های پرداخت‌یار برای ارائه‌ درگاه الزاما کد مالیاتی و اینماد از پذیرنده درخواست می‌کنند، اما همچنان بسیاری از پرداخت‌یارها برای ارائه‌ی درگاه به پذیرنده چنین مواردی را طلب نخواهد کرد. در زیر به یکی از ویژگی‌های مهم بهترین درگاه پرداخت اینترنتی خواهیم پرداخت.

روش تسویه فوری رگ حیاتی کسب‌ و کارهای کوچک

بازگشت فوری سرمایه برای کسب‌ و کارهای کوچک بسیار حیاتی است. در واقع میزان نقدینگی و سرعت وصول مطالبات برای کسب‌ و کارهای کوچک یک امر ضروری و مهم به‌شمار می‌رود. از آن‌جا که پنل مدیریتی درگاه پرداخت واسط امکان انتخاب روش تسویه را به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه برای پذیرنده‌ها فراهم کرده است، می‌تواند بهترین درگاه پرداخت برای کسب‌ و کارهای کوچک به حساب بیاید. برای نمونه کسب‌ و کارها می‌توانند با انتخاب تسویه‌ روزانه همواره از نقدینگی و سرعت بالای بازگشت سرمایه خود اطمینان داشته باشند. در عین‌حال نیز این امکان را خواهند داشت که با انتخاب تسویه ماهانه، از پرداخت کارمزد کم‌تری بهرمند شوند و از این طریق صرفه‌جویی بیش‌تری انجام دهند.

مطالعه کنید
سئو سایت چیست و چگونه سایت خود را سئو کنیم

لینک پرداخت: بهترین درگاه پرداخت بدون سایت

برخی کسب‌ و کارهای کوچک در ابتدای فعالیت خود وب‌سایتی ندارند و صرفا روی پلتفرم‌هایی مانند تلگرام و اینستاگرام فعالیت می‌کنند. اما همین کسب‌ و کارهای کوچک بدون سایت نیز همچنان به درگاه پرداخت اینترنتی نیازمند هستند. از این رو شرکت‌های پرداخت‌یار مانند رایان‌پی، لینک پرداخت به پذیرنده‌ها ارائه می‌کنند. لینک پرداخت یا درگاه بدون سایت، در واقع همه‌ امکانات کلی و جانبی درگاه پرداخت را خواهد داشت و پذیرنده می‌تواند لینک مربوطه را از طرق مختلف و در فضاهای گوناگون مانند: پیامک، دایرکت اینستاگرام، تلگرام، ایمیل و … به دست مشتریانش برساند تا آن‌ها با ‌کلیک روی لینک وارد صفحه‌ی مخصوص پرداخت شوند و مبلغ مورد نظر را به حساب پذیرنده واریز نمایند.

در ادامه به بررسی بهترین درگاه پرداخت برای کسب و کار‌های کوچک می‌پردازیم.

بهترین درگاه پرداخت برای کسب و کارهای کوچک

بهترین درگاه پرداخت مستقیم (PSP)

بر اساس داده‌های آماری شاپرک در شهریور 1401، شرکت آسان پرداخت پرشین بیش‌ترین درگاه پرداخت (ابزار پذیرش اینترنتی) را تا به حال ارائه داده است. این به آن معنا است که افراد زیادی از این شرکت، خدمات پرداخت اینترنتی دریافت کرده اند. درصد پایداری یا درصد موفق بودن تراکنش‌ها در تمام شرکت‌ها حدود ۹۹.۹ می‌باشد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت از نظر پایداری همه‌ی شرکت‌ها در وضعیت مناسبی قرار دارند. با توجه به این‌که تعداد ابزار پذیرش اینترنتی در آسان‌پرداخت پرشین بیش‌تر است به احتمال زیاد این درگاه پرداخت تعداد تراکنش‌های بیشتری را نیز پشتیبانی می‌کند. برای بررسی دقیق‌تر به مقاله بهترین درگاه پرداخت مراجعه نمایید.

با توجه به داده آماری شاپرم می توان نتیجه گرفت شرکت آسان پرداخت پرشین از نظر ارائه خدمات پرداخت اینترنتی بهترین گزینه است. از نظر محبویت درگاه پرداخت سداد، پاسارگارد و به پرداخت در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

معرفی چند درگاه پرداخت واسط معتبر

درگاه پرداخت زرین‌پال

درگاه زرین‌پال از قدیمی‌ترین درگاه‌های واسط ایرانی است و از امنیت بسیار بالایی در انجام تراکنش‌های مالی برخوردار است. درگاه پرداخت زرین‌پال کارایی ساده، ظاهر کاربر پسند و ساده‌ای دارد. وب‌سایت‌های وردپرسی درگاه پرداخت زرین‌پال را به راحتی نصب و فعالسازی می‌کنند.

درگاه پرداخت رایان‌پی

شرکت رایان‌پی را به عنوان یکی از حرفه‌ای‌ترین درگاه‌های پرداخت واسط در ایران می‌شناسیم. درگاه رایان‌پی سرعت تراکنش بسیار بالایی دارد و توانایی پشتیبانی از تعداد زیادی تراکنش همزمان را در هر ثانیه خواهد داشت. از این رو رایان‌پی به عنوان یک درگاه پرداخت حرفه‌ای و پیشرو در این حوزه شناخته می‌شود. ویژگی‌ برجسته‌ دیگر درگاه پرداخت رایان‌پی، تلاش برای ارائه‌ی قابلیت هایی است که افزایش حجم خرید مشتریان را در پی داشته باشد و از این طریق کسب و کارها بتوانند رشد بیش‌تری را تجربه کنند.

درگاه پرداخت زیبال

درگاه زیبال نیز از جمله درگاه‌های اینترنتی پرکاربرد به شمار می‌رود. زیبال نیز از امنیت بسیار بالایی در انجام تراکنش‌های مالی برخوردار است. همچنین سرعت انجام تراکنش‌های درگاه زیبال بسیار قابل قبول است. از این رو تجربه‌ی کاربری مشتریان کسب‌ و کارها را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد و در نهایت سبب ارتقاء سطح درآمد کسب و کارها می گردد.

درگاه پرداخت پی‌فا

درگاه پی‌فا از جمله مناسب‌ترین درگاه‌های پرداخت برای فروشگاه‌های اینترنتی گوناگون است. سهولت عملکرد این درگاه پرداخت برای کاربران فروشگاه‌های اینترنتی بسیار مطلوب است. بنابراین در این راستا سبب رشد کسب و کار شما خواهد شد. از ویژگی‌های برجسته درگاه پی‌فا نبود هیچ‌گونه قطعی در سرویس‌های این درگاه واسط است. سرویس پشتیبانی بسیار قدرتمند شرکت پی‌فا نیز از ویژگی‌های مثبت دیگر این درگاه واسط به شمار می‌رود.

منبع : رایان پی

سلب مسئولیت: این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی است و اروتک مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت:

آخرین مطالب >>