آیا گلکسی زد فولد 3 در برابر آب مقاوم است؟

آیا گلکسی زد فولد 3 در برابر آب مقاوم است؟

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

سامسونگ برای اولین بار با معرفی گلکسی فولد در سال 2019 وارد دنیای دستگاه‌های تاشو شد. از آن زمان، شاهد توسعه و تحقق این ایده در سه نسل از گوشی‌های تاشوی زد فولد و زد فلیپ بوده‌ایم. جدا از پیشرفت‌های آشکار مانند مکانیزم لولا و مشخصات داخلی، نسل سوم این گوشی‌ها یعنی گلکسی زد فولد 3 دارای استاندارد ضد آب IPX8 نیز می‌باشد.

اگر نمی دانید رتبه‌بندی‌های IP به چه معناست، آنها استانداردی هستند که توسط سیستم درجه حفاظت بین‌المللی تعیین شده‌اند. هر حرف و شماره بعد از حروف IP نشان‌دهنده میزان حفاظت دستگاه در برابر گرد و غبار و آب است. در مورد زد فولد 3، درجه IPX8 بیانگر حفاظت در برابر آب شیرین در عمق بیشتر از 1 متر است. “X” به این معنی است که سامسونگ گوشی تاشو را برای مقاومت در برابر گرد و غبار آزمایش نکرده است.

آیا گلکسی زد فولد 3 در برابر آب مقاوم است؟

عدم آزمایش آن، به این معنا نیست که زد فولد 3 در برابر گرد و غبار آسیب‌پذیر است. سامسونگ برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل سیستم تاشوی گوشی، الیاف ریزی در داخل لولای آن قرار داده است. این الیاف به گونه‌ای طراحی شده اند که ذرات ریزی مانند گرد و غبار و پرز را از تجمع در سیستم تاشو دور نگه می‌دارند. ورود گرد و غبار به لولا می‌تواند منجر به فاجعه شود، بنابراین این یک ایده بسیار عالی است که یک عامل بازدارنده داخلی برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار وجود داشته باشد.

همچنین مطالعه کنید
نوکیا X10 به اندروید 12 ارتقا پیدا می‌کند

سامسونگ تاشوهای خود را با اختلاف زیاد نسبت به همتایان خود بهبود بخشیده و بازخورد کاربران را در هنگام بهبود این گوشی‌های تاشو در نظر گرفته است. مسائل مربوط به لولا، اشکالات نرم‌افزاری در سری‌های قبل و بسیاری از مشکلات دیگر به خوبی حل شده است. با گذشت زمان و بازخورد کاربران، سامسونگ یک قدم به تکمیل تاشدنی های خود نزدیک‌تر شده است. درست مانند بسیاری از بهترین گوشی‌های سامسونگ، زد فولد 3 و زد فلیپ 3 نیز گوشی‌هایی ضد آب خواهند بود.

منبع: Androidcentral

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>