آیا گلکسی زد فولد 3 در برابر آب مقاوم است؟

آیا گلکسی زد فولد 3 در برابر آب مقاوم است؟

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

سامسونگ برای اولین بار با معرفی گلکسی فولد در سال 2019 وارد دنیای دستگاه‌های تاشو شد. از آن زمان، شاهد توسعه و تحقق این ایده در سه نسل از گوشی‌های تاشوی زد فولد و زد فلیپ بوده‌ایم. جدا از پیشرفت‌های آشکار مانند مکانیزم لولا و مشخصات داخلی، نسل سوم این گوشی‌ها یعنی گلکسی زد فولد 3 دارای استاندارد ضد آب IPX8 نیز می‌باشد.

اگر نمی دانید رتبه‌بندی‌های IP به چه معناست، آنها استانداردی هستند که توسط سیستم درجه حفاظت بین‌المللی تعیین شده‌اند. هر حرف و شماره بعد از حروف IP نشان‌دهنده میزان حفاظت دستگاه در برابر گرد و غبار و آب است. در مورد زد فولد 3، درجه IPX8 بیانگر حفاظت در برابر آب شیرین در عمق بیشتر از 1 متر است. “X” به این معنی است که سامسونگ گوشی تاشو را برای مقاومت در برابر گرد و غبار آزمایش نکرده است.

آیا گلکسی زد فولد 3 در برابر آب مقاوم است؟

عدم آزمایش آن، به این معنا نیست که زد فولد 3 در برابر گرد و غبار آسیب‌پذیر است. سامسونگ برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل سیستم تاشوی گوشی، الیاف ریزی در داخل لولای آن قرار داده است. این الیاف به گونه‌ای طراحی شده اند که ذرات ریزی مانند گرد و غبار و پرز را از تجمع در سیستم تاشو دور نگه می‌دارند. ورود گرد و غبار به لولا می‌تواند منجر به فاجعه شود، بنابراین این یک ایده بسیار عالی است که یک عامل بازدارنده داخلی برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار وجود داشته باشد.

مطالعه کنید
بازگشت سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر به گوشی‌های شیائومی با ردمی K50

سامسونگ تاشوهای خود را با اختلاف زیاد نسبت به همتایان خود بهبود بخشیده و بازخورد کاربران را در هنگام بهبود این گوشی‌های تاشو در نظر گرفته است. مسائل مربوط به لولا، اشکالات نرم‌افزاری در سری‌های قبل و بسیاری از مشکلات دیگر به خوبی حل شده است. با گذشت زمان و بازخورد کاربران، سامسونگ یک قدم به تکمیل تاشدنی های خود نزدیک‌تر شده است. درست مانند بسیاری از بهترین گوشی‌های سامسونگ، زد فولد 3 و زد فلیپ 3 نیز گوشی‌هایی ضد آب خواهند بود.

منبع: Androidcentral

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست قیمت:

آخرین مطالب >>