جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
افزوده شدن قابلیت ارسال ویدیوها از طریق Google Messages

افزوده شدن قابلیت ارسال ویدیوها از طریق Google Messages

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

بر اساس جدیدترین گزارش وبسایت 9to5Google، برنامه پیش‌فرض ارسال پیام SMS/RCS در گوشی‌های اندرویدی؛ یعنی Google Messages، ممکن است ویژگی جدیدی را دریافت کرده باشد، به این صورت که در مواردی که پروتکل RCS (خدمات ارتباطات غنی) در دسترس نیست، امکان ارسال ویدیوها را با کمک گزینه Google Photos فراهم می‌کند.

نسخه بتای Google Messages 10.4، گزینه جدیدی به نام “Google Photos: اشتراک‌گذاری ویدیو با وضوح بیشتر (SMS/MMS)” را دریافت کرده است. این ویژگی را می‌توان در منوی تنظیمات برنامه فعال کرد.

ارسال ویدیوها را از طریق پیامک در گوگل فوتوز برای حفظ کیفیت

بر اساس توضیحات منتشرشده برای این قابلیت، گیرندگان ممکن است یک لینک Google Photos را برای کلیک کردن و تماشای ویدیو از فرستنده دریافت کنند. احتمال دیگر این است که گیرنده‌ای که لینک Google Photos را در برنامه پیام‌ها دریافت می‌کند، بتواند ویدیویی با کیفیت بالا را مستقیماً از پنجره چت تماشا کند. البته کاربران iOS ممکن است نیاز داشته باشند این لینک را در یک مرورگر باز کنند.

به اشتراک‌گذاری فایل‌های بزرگ در فضای ابری، مفهوم جدیدی نیست، به عنوان مثال سامسونگ از قابلیت «اشتراک‌گذاری لینک» پشتیبانی می‌کند که عکس‌ها و ویدیوها را در سرور سامسونگ برای دریافت‌کنندگان بارگذاری کرده تا در مدت‌زمان محدودی از طریق لینکی که از طریق هر مرورگری قابل دسترسی است دانلود کنند. این یک ایده و قابلیت جالب‌توجه از طرف گوگل است، چراکه این ویدیوها دیگر نیازی به فشرده‌سازی شدید و ارسال از طریق یک پروتکل قدیمی را ندارند.

ارسال ویدیوها را از طریق پیامک در گوگل فوتوز برای حفظ کیفیت

البته این قابلیت برای کاربران اندرویدی دلچسب‌تر است، زیرا دیگر در هنگام ارسال یک کلیپ ویدیویی به یک کاربر iOS، کیفیت ویدیوها کاهش نیافته و کاربران اندرویدی برای کیفیت پایین ویدیوهای ارسالی، مورد شماتت کاربران iOS قرار نمی‌گیرند!

منبع: Gsmarena

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *