پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

ویژگی جدید سرویس Xbox Cloud Gaming به‌ نام Clarity Boost (افزایش وضوح) به مرورگر Edge افزوده شد

ویژگی جدید سرویس Xbox Cloud Gaming به‌ نام Clarity Boost (افزایش وضوح) به مرورگر Edge افزوده شد

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

سرویس Xbox Cloud Gaming مایکروسافت در نهایت هر نوع کامپیوتر و تلویزیون هوشمند را به یک کنسول بازی ابری با کیفیت بالا تبدیل خواهد کرد. اما اگر از حالا می‌خواهید طعم آینده را بچشید، می‌توانید از این سرویس در مرورگر Edge (اج) مایکروسافت استفاده کنید. به‌ این دلیل که جدیدترین ویژگی Xbox Cloud Gaming به‌ نام Clarity Boost، به‌طور اختصاصی برای این مرورگر ارائه شده است.

قابلیت Clarity Boost از فناوری مقیاس‌بندی کلاینت‌محور برای بهبود کیفیت تصویر در استریم بازی‌های ابری استفاده می‌کند. به‌ عبارت دیگر این قابلیت باعث شده تا کیفیت بصری بازی در Xbox Cloud واضح‌تر و دقیق‌تر از قبل به‌ نظر برسد. مایکروسافت هنوز توضیحی در رابطه با نحوه کار Clarity Boost نداده، با این‌ حال به‌ نظر می‌رسد این ویژگی، یک ابزار بهبود تصویر هوش مصنوعی باشد که مشابه آن را در تلویزیون‌های نسل جدید می‌توان مشاهده کرد.

ویژگی جدید سرویس Xbox Cloud Gaming به‌نام Clarity Boost (افزایش وضوح) به مرورگر Edge افزوده شد

ویژگی جدید Clarity Boost فعلاً در دست توسعه است، با این‌ حال می‌توان آن‌ را در آخرین نسخه Microsoft Edge Canary امتحان کرد. لازم به‌ذکر است که Edge Canary یک نسخه آزمایشی از مرورگر مایکروسافت است و جایگزینی برای نسخه معمولی اج در کامپیوتر ویندوزی یا مک شما محسوب نمی‌شود.

همچنین مطالعه کنید
تریلر جدید و جذاب بازی F1 22 استودیو کدمسترز منتشر شد (+تریلر)

برای فعال کردن Clarity Boost، یک بازی Xbox Cloud Gaming را در Edge Canary اجرا کنید، سپس منوی More Actions (سه نقطه) را باز کرده و گزینه Enable Clarity Boost را انتخاب کنید. مایکروسافت تاکید کرده که این ویژگی ممکن است باعث افزایش مصرف باتری شود، با این‌ حال می‌توانید مجدداً آن‌ را از طریق منوی More Actions غیرفعال نمایید.

مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که Clarity Boost در سال آینده، برای همه کاربران اج در دسترس قرار خواهد گرفت. البته از آن‌‌جایی‌که این یک ویژگی مشتری‌محور است (به این معنی که در اج تعبیه شده)، بعید است آن‌ را به‌ این زودی‌ها در مرورگرهای دیگر مانند کروم ببینیم.

منبع: Reviewgeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>