چگونه آدرس مک گوشی آیفون خود را پیدا کنیم؟

چگونه آدرس مک گوشی آیفون خود را پیدا کنیم؟

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

چگونه باید آدرس مک (MAC) گوشی‌های آیفون را به‌دست آورد؟ این کد که آدرس وایفای نیز نامیده می‌شود، کد شناسایی تلفن شما در یک شبکه است. در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد که چگونه آدرس مک (MAC) گوشی‌های آیفون خود را به‌دست آورید. با اروتک همراه باشید.

آدرس مک (MAC) چیست؟

آدرس مک (کنترل دسترسی رسانه) یک شناسه منحصر‌به‌فرد برای یک جزء سخت‌افزاری در دستگاه شما است. هر تولیدکننده یک آدرس مک منحصر‌به‌فرد را به دستگاه‌های خود اختصاص می‌دهد. این آدرس برای شناسایی دستگاه شما در مجموعه بسیاری از دستگاه‌های دیگر استفاده می‌شود.

آدرس مک اساساً یک کد 12 رقمی است که معمولاً در آن هر دو رقم، با یک دونقطه از هم جدا می‌شوند. شما در آیفون خود، یک آدرس مک برای کارت وایفای خود دارید تا شبکه بی‌سیم، دستگاه شما را هنگام اتصال به آن شناسایی کند.

نحوه مشاهد آدرس مک در گوشی‌های آیفون:

برای بررسی آدرس مک‌ آیفون، تنها چیزی که نیاز دارید دسترسی به برنامه تنظیمات گوشی است.

برنامه تنظیمات (Settings) را در آیفون خود اجرا کنید. سپس روی گزینه “عمومی (General)” ضربه بزنید.

چگونه آدرس مک گوشی آیفون خود را پیدا کنیم؟

در منوی «عمومی (General)»، روی «درباره (About)» ضربه بزنید تا اطلاعات گوشی خود را مشاهده کنید.

چگونه آدرس مک گوشی آیفون خود را پیدا کنیم؟

در صفحه «درباره (About)»، در کنار «آدرس وایفای (Wi-Fi Address)»، آدرس مک آیفون شما فهرست شده است.

چگونه آدرس مک گوشی آیفون خود را پیدا کنیم؟

اکنون می‌توانید از این آدرس هر طور که می‌خواهید استفاده کنید. به عنوان مثال، ممکن است از آن برای فیلتر مک (MAC) استفاده کنید. این به شما این امکان را می دهد تا تصمیم بگیرید که چه پهنای باندی را به دستگاه خاص خود بر اساس آدرس مک آن اختصاص بدهید و اینکه آیا به آن دستگاه اجازه وصل شدن به شبکه خود را بدهید یا نه.

گزینه‌های حریم خصوصی اپل برای آدرس‌های مک:

از آنجایی که آیفون شما دارای یک آدرس مک منحصر‌به‌فرد است، شبکه‌های بی‌سیم می‌توانند از این آدرس برای شناسایی دستگاه شما و ردیابی مکان‌های شما استفاده کنند. به عنوان مثال، اگر شرکتی چندین نقطه اتصال بی‌سیم در سراسر شهر داشته باشد و شما به چندین نقطه از آن هات اسپات متصل شوید، آن شرکت می‌داند که این شما بوده‌اید که از چندین مکان آن‌ها، متصل شده‌اید.

برای حفظ حریم خصوصی، اپل ویژگی Private Address را در آیفون‌ها ارائه می‌کند. با این کار، آیفون شما هنگام اتصال به شبکه وایفای از یک آدرس مک تصادفی استفاده می‌کند. این امر از شناسایی تلفن شما توسط شبکه جلوگیری کرده و به حفظ حریم خصوصی شما کمک می‌کند.

منبع: Howtogeek

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>