بررسی بازی Far Cry 6

بررسی بازی Far Cry 6

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

سری محبوب بازی‌های Far Cry را می‌توان به عنوان یکی از پرافتخارترین فرنچایز‌های یوبی‌سافت در نظر گرفت. از طبیعت بکر ایالت مونتانای آمریکا گرفته تا قله‌های پُربرف هیمالیا، مجموعه Far Cry مخاطبان خود را به نقاط مختلف جهان می‌کشاند و ماجراهایی اکشن و به‌یادماندنی را برای آن‌ها رقم می‌زند. بازی Far Cry 6 از همان فرمول کلی این مجموعه استفاده می‌کند؛ یک بازی با نقشه جهان‌باز و بسیار عظیم که در آن، بازیکنان برای غلبه در مقابل شخصیت شرور اصلی بازی، مبارزه می‌کنند. با این حال، گاهی اوقات روایت پردازی تاریک بازی با وجهه‌ بامزه و در بعضی مواقع احمقانه برخی از کاراکترها و محتوای فرعی آن، تناقض شدیدی دارد. Far Cry 6 تمام تلاشش را کرده است تا یکی از بهترین عنوان‌های این مجموعه دوست‌داشتنی را ارائه دهد.

بررسی بازی Far Cry 6

Far Cry 6 از ابتدا تا انتهایش یک تجربه بی‌وقفه و هیجان‌انگیز است. بازی طیف گسترده‌ای از ماموریت‌های مختلف را به بازیکنان ارائه می‌دهد تا در جهان بزرگ بازی به تکمیل آنها بپردازند. مراحل اصلی بازی، اغلب متمرکز بر نفوذ به قلمروهای تحت سلطه نیروهای دشمن و تخریب پایه‌های حکمرانی آنتون کاستیو، دیکتاتور سنگدل کشور خیالی یارا واقع در دل آب‌های کارائیب است. منفجر کردن مخازن سوخت متعلق به کاستیو، به آتش کشیدن مزارع بزرگ‌اش، یا کشتن افراد کلیدی‌‍‌اش، همه و همه راه‌های هیجان‌انگیز مختلفی هستند که بازی برای سرنگون کردم کاستیو به مخاطبان خود ارائه می‌دهد.

Far Cry 6، با وفاداری به نسخه‌های پیشین این سری، شما را قادر به بازی در مسیر خود می‌سازد. مکانیزم‌های قدرتمند شلیک بازی، به شما اجازه می‌دهد که با تفنگ مجهز به صداخفه‌کن خود، دشمنان را پشت سر هم هدشات کرده و با خیال راحت بدون آنکه کسی متوجه شود از آن منطقه عبور کنید. اگر دچار خطایی شوید و نیرو‌های دشمن از حضور شما آگاه شوند، آنجاست که گان‌پلی بی‌نظیر بازی در هم‌همه‌ی نبرد‌های مسلحانه، عملکرد خود را به‌زیبایی به نمایش می‌گذارد.

بررسی بازی Far Cry 6

در اکثر مواقع، می‌توانید از تفنگ‌ها، کلت‌ها و شات‌گان‌های معمولی که البته همگی قابل شخصی‌سازی هستند، در نبردهای مسلحانه بازی استفاده کنید. اما با این‌حال، شما قادر خواهید بود که از اسلحه‌های منحصر‌به‌فرد و قابل بازگشایی دیگری، همچون اسلحه‌های Resolver (تفنگ‌های ویژه‌ای با قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد) و Supremos (سلاح‌های ویژه‌ای که به‌شکل کوله‌پشتی حمل می‌کنید)، استفاده کنید که توان‌تیراندازی بسیار زیادی را به کلکسیون تجهیزات جنگی شما اضافه می‌کند. بهتر است که تا حد امکان از تاکتیک‌های پنهانی و مخفیانه برای از پا انداختن دشمنان استفاده کنید؛ از این رو در این مواقع، استفاده از تفنگ میخکوب برای کشتن بی‌ سر و صدای دشمن، بسیار کارآمد است و همچنین برخورداری از راکت‌های ضدزره‌ برای نابود کردن تانک‌های زره‌پوش و هلیکوپترهای مزاحم، کار شما در چنین مواقعی آسان‌تر می‌کند.

هر زمان که از خط داستانی اصلی بازی احساس خستگی کردید، جزیره فوق‌العاده پهناور و سراسر زیبا و دلنشین یارا، مراحل و محتوای فرعی بسیار زیاد و به‌ظاهر بی‌پایانی را در اختیار شما قرار می‌دهد. از بین بردن ایست بازرسی‌های نظامی، منفجر کردن توپ‌خانه‌های ضدهوایی و کمک به شخصیت‌های دیگر بازی در مراحل فرعی، همگی به‌شکل بسیار رضایت‌بخشی از جمله راه‌هایی هستند که امپراتوری کاستیو را به تحلیل و فروپاشی سوق می‌دهند. با وجود نقشه بسیار بزرگ جزیره یارا، رفتن به مقصد بعدی‌تان به لطف وسایل نقلیه قابل فراخوانی فوری و لباس پرواز، بسیار راحت بوده و حتی شما می‌توانید به‌سرعت، به‌کمک قابلیت fast-travel بازی، در نقاط مرتفع فرود بیاید و از آنجا به سمت مسیرتان اوج بگیرید و پرواز کنید.

بررسی بازی Far Cry 6

با وجود اینکه در بازی دستتان باز بوده و در بیشتر مواقع می‌توانید به روش دلخواه‌تان یک ماموریت را انجام دهید، گاهی اوقات، هوش مصنوعی دشمنان ممکن است آزاردهنده باشد و مانع از اجرای نقشه‌هایتان شود. در برخی مواقع، دشمنان اجساد اطراف خود را نادیده می‌گیرند، درحالی که در مواقع دیگر، ممکن است به‌طرز غیرطبیعی‌ای از حضور شما آگاه شوند! این ایرادات در کنار سخت شدن ناگهانی و گاه‌به‌گاه بازی، یا مواجه با ایست بازرسی‌های سخت‌گیر و بی‌رحم در بعضی از اوقات، از جمله فراز و فرودهای گیم‌پلی بازی هستند که منجر به لحظاتی خسته‌کننده از تجربه عالی این بازی می‌شوند.

در بخش داستان‌گویی، Far Cry 6 با داستانی دردناک شروع می‌شود. شما به عنوان شخصیت اصلی بازی، “دنی روهاس” یک بلیط یک‌طرفه را برای خروج از جزیره یارا در اختیار دارید و تصمیم با شماست که آیا می‌خواهید فرار کنید یا به نیروهای شورشی پیوسته و برای سرنگونی کاستیو در یارا مبارزه کنید. پس از رقم خوردن مجموعه‌ای از صحنه‌های عاطفی، دنی روهاس تصمیم می‌گیرد که به نیروهای مقاوت علیه کاستیو بپیوندد. به عنوان عضوی از گروه چریکی “لیبرتاد”، وظیفه اصلی دنی، تجدید قوا و ملحق کردن شورشی‌های دیگر، با هدف نهایی برکناری دیکتاور خون‌خوار یارا از منسب فرمانراویی است.

بررسی بازی Far Cry 6

جانکارلو اسپوزیتو، بازیگر سرشناس سریال‌های Breaking Bad و The Mandalorian، به‌طرزی استادانه، شخصیت رئیس‌جمهور کاستیو را به تصویر می‌کشد. با اینکه او فقط در کات‌سین‌های بین مراحل داستان اصلی بازی ظاهر می‌شود، اما به لطف پخش مرتب سخنرانی‌های تبلیغاتی‌اش برای جلب افکار عمومی، بیلبوردهای بزرگی که چهره او را نشان می‌دهند و ذکر نام او در مرکز گفتگو‌های بازی، سبب پررنگ شدن حضور او در بازی می‌شوند. در میان تمام شخصیت‌های منفی خارق‌العاده مجموعه Far Cry، کاستیو خطرناک‌ترین آنها به حساب می‌آید، اما او تنها جنایتکار خطرناک این بازی نبوده و اطراف خود را با افراد به معنای واقعی کلمه نفرت‌انگیز دیگری نیز احاطه کرده که برای کشتن آنها لحظه شماری خواهید کرد.

دیگر بازیگران بازی نیز حائز اهمیت هستند، به عنوان نمونه، احتمالاً دنی را می‌توان بهترین شخصیت اصلی سری بازی‌های Far Cry تا به امروز در نظر گرفت. با این‌حال، در ازای شخصیت‌های اصلی بازی، شخصیت‌های اغراق‌آمیز دیگری نیز وجود دارند. به خصوص که این افراد نیمه‌طنز، با داستان انقلاب خونین بازی در تناقض هستند. در بازی شاهد خواهید بود که حوادث وحشتناک زیادی برای هر دو دسته از افراد خوب و بد رخ می‌دهد. Far Cry 6 هنوز در حفظ تعادل بین روایت داستانی تاریک و جدی بازی و ارائه یک تجربه هیجان‌انگیز و بدون دغدغه، همانگونه که مخاطبان از این مجموعه انتظار دارند، عاجز است و در این بخش آنگونه که باید عمل نکرده است.

بررسی بازی Far Cry 6

تطبیق این ناهماهنگی‌ها بین دو جنبه جدی و فرعی در سری بازی‌های Far Cry، همیشه خود چالشی جدی بوده است. اما Far Cry 6 توانسته است بهتر از اکثر عناوین دیگر این مجموعه، از پس این مشکل بربیاید. بسیاری از ماموریت‌ها و خطوط داستانی بی‌معنی و بعضاً مسخره‌‌ی بازی، به عنوان محتوای فرعی قرار گرفته‌اند و بازیکنان می‌توانند به دلخواه آنها را انجام دهند. برای مثال، اگر نمی‌خواهید که گروهی از گروگان‌ها را با تفنگ CD-launching آزاد کنید یا علاقه‌ای به داشتن یک سگ کوچک بامزه با نام Chorizo در بازی ندارید، اجباری پیش روی شما نیست.

در مجموع، بازی Far Cry از همان لحاظات آغازین تا رودرویی نهایی بازی، یک تجربه بسیار تحسین‌برانگیز در سبک جهان‌باز و اکشن است. خط داستانی اصلی بازی بسیار جذاب بوده و بازی در ارائه محتوای فرعی هرگز کم نمی‌آورد. شاید دستاوردهای بازی Far Cry 6 آنچان تحول‌برانگیز و تکامل‌یافته نیستند، اما این عنوان بهتر از هر عنوان دیگر قبل از خود در سری Far Cry، خود را نشان داده است.

منبع: Gameinformer

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>