جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
شمش نقره

خرید و فروش شمش نقره در اوزان یک کیلویی

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

یکی از فلزات گرانبهایی که در طی سال های اخیر، میزان استفاده از آن در صنایع مختلف به شکل چشمگیری افزایش یافته است، فلز نقره می باشد. علت استفاده از فلز نقره در بسیاری از صنایع، ویژگی های منحصر به فردِ فیزیکی و شیمیایی آن است. فلز نقره ای که به عنوان ماده اولیه، جهت ساخت تجهیزات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، به صورت شمش و یا ساچمه در بازار عرضه می شود. در این مقاله قصد داریم تا خرید و فروش شمش نقره در اوزان یک کیلویی را به صورت جامع مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما هم علاقه دارید تا با شمش فوق و نحوه خرید و فروش آن، بیشتر آشنا شوید، تا پایان با ما همراه باشید.

فلز نقره چه کاربردی دارد؟

نقره یک فلز نرم و سفید رنگ است. این فلز دارای رسانایی گرمایی و الکتریکی بسیار بالایی می باشد و به همین دلیل، در بسیاری از صنایع مدرن و پیشرفته امروزی از آن استفاده می شود. علاوه بر کاربرد نقره در صنعت، این فلز به عنوان یک جواهر زینتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در مجموع، کاربرد های فلز نقره را می توانیم در موارد زیر خلاصه کنیم؛

فلز نقره به دلیلِ داشتنِ رسانایی الکتریکی بالا، در فرآیند ساخت بعضی از قطعات الکتریکی، مورد استفاده قرار می گیرد.

فلز نقره به دلیلِ داشتنِ رسانایی گرمایی بالا، در صنایع الکترونیکی به عنوان ماده اولیه جهت ساخت تجهیزات مختلف، مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع خاصی از ماده لازم جهت پر کردنِ دندان را با استفاده از فلز نقره می سازند.

در ساختار بسیاری از سکه های گرانبها، از فلز نقره استفاده می شود.

بسیاری از جواهرات زینتی را با استفاده از فلز نقره طراحی می کنند.

در فرآیند ساختِ آینه، از فلز نقره استفاده می شود.

در بسیاری از فرآیند های شیمیایی، از فلز نقره به عنوان کاتالیزور استفاده می شود. نقره می تواند سرعت انجام این فرآیند ها را به شکل قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

تفاوت ساچمه نقره و شمش نقره

ساچمه نقره، همانگونه که از نامش نیز مشخص است، ساختاری گلوله مانند دارد. وزن ساچمه به دلیلِ کوچک بودنِ حجم آن، به راحتی قابل اندازه گیری است. معمولاً از ساچمه در صنایعی استفاده می شود که محاسبه دقیق وزن نقره، ضروری می باشد.

در مقابل شمش نقره، اکثرا در بازار های معاملاتی مورد استفاده قرار می گیرد. شمش ها دارای طراحی خاصی هستند و به همین دلیل، مشمول پرداخت کارمزد می شوند.

بنابراین، اگر هدف شما از خرید نقره، استفاده صنعتی می باشد، بهتر است تا از ساچمه استفاده کنید اما جهت  سرمایه گذاری بر روی فلز نقره و یا معامله آن، خرید شمش گزینه بهتری خواهد بود.

علت استفاده از شمش نقره در معاملات نیز، مجهز بودنِ این شمش به گواهینامه بین المللی می باشد. این در حالی است که برای ساچمه های نقره، گواهینامه بین المللی صادر نمی شود.

در ادامه این مقاله، خرید و فروش شمش نقره در اوزان یک کیلویی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. بنابراین، شما می توانید با دیدی باز، شمش فوق را خریداری نمایید.

شمش نقره، کالایی مناسب جهت سرمایه گذاری می باشد.

سرمایه گذاری بر روی شمش نقره

طی سال های اخیر، خرید و فروش شمش نقره در اوزان یک کیلویی، بسیار افزایش یافته است اما علت این موضوع چیست؟

علت افزایش میزان خرید و فروش شمش نقره در اوزان یک کیلویی، وجود نوسانات بالا در بازار نقره می باشد. نوسانات این بازار، از نوسانات بازار طلا نیز بیشتر است و به همین دلیل، معامله گران می توانند میزان سود بسیار بالایی را از معامله شمش نقره به دست آورند.

میزان کارمزد خرید شمش نقره

در هنگام معامله شمش نقره، کارمزد خرید با توجه به برند سازنده شمش تعیین می شود. معمولا شمش های نقره خارجی، کارمزد خرید بالاتری نسبت به شمش های ایرانی دارند. علت این عمر نیز بالاتر بودنِ عیار شمش های خارجی نسبت به مدل های ایرانی می باشد.

معرفی انواع شمش های نقره

امروزه شرکت های مختلفی شمش های نقره را تولید می کنند. عیار شمش نقره تولیدی توسط هر کدام از این شرکت ها، با شرکت دیگر متفاوت است. به همین دلیل، شما باید ابتدا تمامی شرکت های سازنده شمش نقره را مورد بررسی قرار دهید و سپس، شمش مورد نظر خود را از شرکتی معتبر خریداری نمایید. در مجموع، شمش های معتبر موجود در بازار نقره ایران، عبارتند از؛

شمش نقره ترکیه ای
شمش نقره سوئیسی
شمش نقره اماراتی

هر سه شمش نقره فوق، در اوزان مختلفی تولید می شوند اما خرید و فروشِ شمش های یک کیلویی در بازار راحت تر می باشد.

شرایط نگهداری شمش های نقره

شمش های نقره موجود در بازار، دارای خاصیت ضد اکسید می باشند. این موضوع بدین معنی است که شمش های نقره با اکسیژن ترکیب نمی شوند. به همین دلیل، شمش های فوق در هر شرایطی قابل نگهداری هستند و کیفیت خود را در اثر مرور زمان از دست نمی دهند.

درصد خلوص شمش های نقره

اکثر شمش های نقره موجود در بازار، دارای عیار 999 می باشند. البته برخی از شمش های تولیدی توسط شرکت های نامعتبر، عیار پایین تری دارند و به همین دلیل، شما باید از خرید این قبیل شمش ها خودداری نمایید.

خرید و فروش شمش نقره در اوزان یک کیلویی

همانگونه که در پاراگراف های قبل نیز بیان کردیم، میزان خرید و فروش شمش نقره در اوزان یک کیلویی، بیشتر از سایر اوزان می باشد. به همین دلیل، اگر شما قصد سرمایه گذاری بر روی شمش نقره را دارید، بهتر است تا برای سهولت بیشتر در فرآیند خرید و فروش، از مدلِ یک کیلویی استفاده نمایید.

معرفی بهترین مرکز جهت خرید و فروش شمش نقره در اوزان یک کیلویی

در ایران مراکز متعددی فرآیند خرید و فروش شمش نقره در اوزان یک کیلویی را انجام می دهند. مسلما شما نمی توانید به تمامی مراکز فروش فوق اعتماد کنید؛ چراکه برخی از این مراکز، شمش هایی با عیار پایین را به مشتریان می فروشند و این موضوع، خسارت های مالی بسیاری را به همراه خواهد داشت.

به همین دلیل، شما باید فرآیند خرید و فروش شمش نقره در اوزان یک کیلویی را تنها از طريق مراکز معتبری مانندِ سایت کافه سیلور انجام دهید. سایت کافه سیلور، شمش هایی بسیار با کیفیت را با قیمتی رقابتی، به فروش می رساند.

سخن پایانی

در این مقاله، توضیحاتی جامع را در مورد شمش نقره به شما ارائه دادیم. سرمایه گذاری با شمش نقره، یکی از بهترین روش های کسب درآمد بالا از این فلز ارزشمند می باشد. همچنین، از فلز نقره به دلیلِ داشتنِ رسانایی الکتریکی و گرمایی بالا، در بسیاری از صنایع مدرن و پیشرفته امروزی نیز استفاده می شود.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *