Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

در صورت مراجعه به پلیس + 10 خلافی خودرو با چه روندی تسویه خواهد شد؟

در صورت مراجعه به پلیس + 10 خلافی خودرو با چه روندی تسویه خواهد شد؟

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

افراد بر اساس شرایط و امکانات خود می‌توانند استعلام خلافی خودرو را به روش‌های حضوری یا غیرحضوری دریافت کنند. در روش حضوری، در دفاتر پلیس + 10 خلافی خودرو را می‌توان استعلام و پرداخت کرد. در سال‌های اخیر، به دفاتر پلیس + 10 نام رسمی «دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی» اطلاق می‌شود. در روش غیرحضوری، استعلام و تسویه خلافی خودرو از طریق اپلیکیشن تاپ امکان‌پذیر است؛ این روش مقرون به صرفه‌تر و سریع‌تر است.

نحوه استعلام و تسویه خلافی خودرو از طریق پلیس + 10

افرادی که برای استعلام و تسویه خلافی خودرو به‌صورت حضوری به دفاتر پلیس + 10 خلافی خودرو مراجعه می‌کنند، باید هزینه ارائه خدمات دریافت خلافی خودرو را پرداخت کنند. علاوه بر این، همراه داشتن مدارکی همچون کارت خودرو، سند خودرو و بیمه شخص ثالث هنگام مراجعه به دفاتر پلیس + 10 برای هر فرد الزامی است. در صورت منقضی شدن اعتبار بیمه‌نامه خودرو یا نداشتن بیمه، فرد باید قبل از مراجعه به پلیس + 10 برای خرید بیمه شخص ثالث اقدام کند.

توجه به این نکته ضروری است که در صورت بیشتر بودن مجموع خلافی خودرو از ۱ میلیون تومان، فرد باید به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه کند. همچنین در دفاتر پلیس + 10 خلافی خودرو با استفاده از دستگاه پوز پرداخت می‌شود. در صورت قطع بودن سیستم، فرد می‌تواند برای پرداخت خلافی به دستگاه‌های ATM یا شعب بانک ملی مراجعه کند.

در صورت مراجعه به پلیس + 10 خلافی خودرو با چه روندی تسویه خواهد شد؟

معایب استعلام و تسویه خلافی خودرو از طریق پلیس + 10

  • فرآیند استعلام و پرداخت خلافی خودرو از طریق طریق پلیس + ۱۰ نیازمند پرداخت هزینه ارائه خدمات است.

·       افرادی که با مراجعه به دفاتر پلیس + 10 خلافی خودرو خود را استعلام و پرداخت می‌کنند، زمان زیادی را برای انجام این کار از دست می‌دهند.

·       در استعلام و تسویه خلافی خودرو از طریق پلیس + ۱۰ امکان نمایش کامل جزئیات تخلف برای افراد فراهم نمی‌شود.

  • در استعلام و تسویه خلافی خودرو از طریق پلیس + ۱۰ افراد فقط می‌توانند پرداخت خلافی را به‌صورت یک‌جا انجام دهند.

نحوه استعلام و تسویه خلافی خودرو از طریق اپلیکیشن تاپ

ممکن است برخی از افراد نتوانند از طریق مراجعه به دفاتر پلیس + 10 خلافی خودرو خود را استعلام و پرداخت کنند. در چنین شرایطی، آن‌ها می‌توانند با دانلود و نصب نسخه اندروید یا نسخه ios اپلیکیشن تاپ، استعلام، پرداخت و تسویه خلافی خودرو را به‌صورت غیرحضوری انجام دهند.

( در اپلیکیشن تاپ می توان خلافی خودرو ناشی از عدم پرداخت عوارض آزادراهی را نیز استعلام و پرداخت کرد)

همچنین مطالعه کنید
هرآنچه در مورد سئو سایت باید بدانیم

برای انجام این کار و به‌منظور افزایش امنیت کاربران در زمان استعلام و پرداخت خلافی، فرد باید ابتدا فرآیند احراز هویت را تکمیل کند. در فرآیند احراز هویت، فرد باید شماره تلفن همراه، کد ملی و پلاک خودرو را که به ‌نام یک نفر ثبت شده‌اند، وارد کند. بدون انجام احراز هویت، فرد نمی‌تواند به جزئیات وقوع تخلف از جمله مکان و زمان تخلف، نوع تخلف و تصویر ثبت‌شده دوربین از لحظه وقوع تخلف دسترسی پیدا کند.

در صورت انجام ندادن فرآیند احراز هویت، فرد می‌تواند استعلام خلافی و پرداخت آن را از طریق بارکد یا‌ شناسه‌های قبض یا استعلام و پرداخت خلافی با پلاک به‌صورت یک‌جا انجام دهد. پس از انجام احراز هویت، فرد باید در این اپلیکیشن وارد بخش خدمات خودرو شود و با پرداخت هزینه کمتری، فرآیند استعلام خلافی را انجام دهد.

در صورت مراجعه به پلیس + 10 خلافی خودرو با چه روندی تسویه خواهد شد؟

مزایای استعلام، پرداخت و تسویه خلافی خودرو از طریق اپلیکیشن تاپ

  • با استعلام و پرداخت خلافی از طریق اپلیکیشن، افراد می‌توانند برای ترخیص خودرو میزان جریمه خود را به‌صورت آنی پرداخت کنند.
  • با استفاده از اپلیکیشن استعلام خلافی، این امکان برای افراد فراهم می‌شود که جریمه هر تخلف را به‌صورت جداگانه تسویه کنند. این مزیت مانع از انباشته شدن هزینه خلافی خودرو و رسیدن آن به میزان سقف مجاز می‌شود.
  • اگرچه با مراجعه به پلیس + 10 خلافی خودرو قابل استعلام و پرداخت است، اما این امر از طریق اپلیکیشن تاپ راحت‌تر و کم هزینه‌تر خواهد بود.
  • در استعلام و پرداخت خلافی خودرو با اپلیکیشن تاپ، دیگر نیازی به اتلاف وقت در صف خلافی خودرو نیست.
  • به‌واسطه نظارت بانک مرکزی در پرداخت و تسویه خلافی از طریق اپلیکیشن تاپ، روند پرداخت با امنیت بالا انجام می‌شود.
  • افراد می‌توانند از طریق این اپلیکیشن، پرداخت خلافی خودرو را به‌صورت یک‌جا یا موردی انجام دهند.
  • در صورت احراز هویت، امکان نمایش کامل جزئیات تخلف مانند تصویر، نوع تخلف، ساعت، تاریخ و مکان برای افراد فراهم می‌شود.
  • افراد می‌توانند در این اپلیکیشن، بازبینی آخرین استعلام را بدون پرداخت هزینه انجام دهند.

جمع‌بندی

افراد می‌توانند استعلام و پرداخت خلافی خودرو را از دو روش انجام دهند. در روش اول باید با مراجعه به پلیس + 10 خلافی خودرو را استعلام و پرداخت کنند و در روش دوم می‌توانند از طریق اپلیکیشن تاپ اقدام کنند. اپلیکیشن تاپ، یک سوپر اپلیکیشن هوشمند است که فراتر از یک موبایل بانک عمل می‌کند. همچنین این اپلیکیشن 73 سرویس به افراد ارائه می‌دهد.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>