پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

پخش زنده فینال تنیس گرند اسلم استرالیا 2023 - یکشنبه 9 بهمن 1401

پخش زنده فینال تنیس گرند اسلم استرالیا 2023 – یکشنبه 9 بهمن 1401

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

رقابت بین سیتسیپاس و جوکوویچ در فینال مسابقات گرند اسلم 2023 استرالیا، یکشنبه 9 بهمن 1401 ساعت 12:00 به وقت ایران برگزار می‌شود. لینک پخش زنده این مسابقه در ادامه ارائه شده است.

لینک پخش زنده فینال تنیس گرند اسلم استرالیا 2023 – یکشنبه 9 بهمن 1401

مسابقات تنیس آزاد استرالیا که به اختصار اُپن استرالیا هم نامیده می‌شود یکی از چهار رقابت برجسته سالانه تنیس در دنیاست که بر روی هم با نام گرند اسلم شناخته می‌شوند. مسابقات تنیس آزاد استرالیا از پربیننده‌ترین مسابقات تنیس در جهان است.

این مسابقات همه ساله در ماه ژانویه در شهر ملبورن استرالیا برگزار می‌شود و نخستین رقابت بزرگ هر سال در رشته تنیس است. زمان برگزاری مسابقات، مصادف با فصل تابستان در نیمکره جنوبی است. به همین دلیل معمولاً تمامی مسابقات در شب برگزار می‌شوند. به علت گرما و رطوبت شدید، گاه برگزارکنندگان مجبور به اعمال دستورالعمل‌های خاص مخصوص این مسابقات هستند. این مسابقات در سالن ملبورن پارک که در مرکز شهر ملبورن قرار گرفته برگزار می‌شوند.

همانند سه مجموعه مسابقات دیگر گرند اسلم، مسابقات تنیس آزاد استرالیا در پنج رشته برگزار می‌شود:

  • انفرادی مردان
  • انفرادی زنان
  • دونفره مردان
  • دونفره زنان
  • دونفره مختلط (زن و مرد)
همچنین مطالعه کنید
پخش زنده مسابقات تنیس دوحه قطر - چهارشنبه 3 اسفند 1401

مسابقات تنیس استرالیا از سال ۱۹۰۵ برپا شده و بیش از یکصد سال قدمت دارد. این مسابقات تا پیش از پیدایش مجموعه مسابقات تنیس معروف به اپن، با نام قهرمانی استرالیا شناخته می‌شد. از سال ۱۹۶۸ این مسابقات با نام اُپن استرالیا ادامه یافت.

منبع: اروتک

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>