جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
پخش زنده جام حذفی انگلیس: ساوتهمپتون - بلکپول - شنبه 8 بهمن 1401

پخش زنده جام حذفی انگلیس: ساوتهمپتون – بلکپول – شنبه 8 بهمن 1401

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

دیدار بین دو تیم ساوتهمپتون و بلکپول در سری مسابقات جام حذفی فوتبال انگلیس یا FA Cup روز شنبه 8 بهمن 1401 ساعت 18:30 دقیقه به‌وقت ایران برگزار می‌شود. برای مشاهده این دیدار به‌صورت زنده می‌توانید از لینک ارائه‌شده استفاده نمائید.

لینک پخش زنده جام حذفی انگلیس: ساوتهمپتون – بلکپول – شنبه 8 بهمن 1401

تاریخچه:

جام حذفی فوتبال انگلیس (به انگلیسی: The Football Association Challenge Cup) که بیشتر با نام اختصاری آن یعنی اف‌ای کاپ (FA Cup) شناخته می‌شود، یک تورنمنت فوتبال تک‌حذفی در انگلیس است که توسط اتحادیه فوتبال این کشور برگزار می‌شود و قدیمی‌ترین جام فوتبال به‌شمار می‌آید. از سال ۱۹۷۰ نیز یک تورنومنت همزمان با جام حذفی مردان برای بانوان برگزار می‌شود.

جام حذفی که از سال ۱۸۷۱ میلادی تاکنون به‌طور منظم هر سال برگزار شده (به‌جز در زمان دو جنگ جهانی)، قدیمی‌ترین مسابقات فوتبالی‌ است که کماکان به حیات خود ادامه می‌دهد. قهرمان اف ای کاپ حق شرکت در مسابقات لیگ اروپا (جام یوفا) را پیدا می‌کند. اما در صورتی که آن تیم برای لیگ قهرمانان اروپا انتخاب شده باشد، سهمیه جام یوفا به بهترین تیم لیگ برتر می‌رسد. پیش از فصل ۲۰۰۹–۲۰۱۰ تیم نایب قهرمان به جام یوفا میرفت.

تیم‌ها:

همه باشگاه‌های انگلستان (۸۰۰ تیم) در این مسابقات شرکت می‌کنند. در سال‌های دور تیم‌های فوتبال ایرلند، اسکاتلند و ولز نیز امکان حضور در این رقابت‌ها را داشتند، اما در حال حاضر به جز ۶ تیم فوتبال ولزی حاضر در لیگ فوتبال انگلیس، تمام باشگاه‌های دیگر در خاک انگلیس قرار دارند.

شرکت سایر تیم‌ها در این مسابقات منوط به حضور در یک لیگ قابل قبول و داشتن یک ورزشگاه مناسب از نظر اتحادیه فوتبال است.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *