Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

تکنولوژی نصب و اجرای ساندویچ پانل سقفی و دیواری + قیمت

تکنولوژی نصب و اجرای ساندویچ پانل سقفی و دیواری + قیمت

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

نحوه اجرای  و نصب ساندویچ پانل بر اساس نوع کاربرد آنها متغیر است زیرا؛ از نظر انعطاف پذیری، نحوه اجرا و جنسشان با یکدیگر متفاوت هستند. البته ناگفته نماند، هنگام اجرای پانلها سعی کنید محصولی با کیفیت و مرغوب را برای ساخت و ساز انتخاب کنید تا دوام بالاتری داشته باشد.

نکات مهم در اجرای ساندویچ پانل

همواره لازم است نکات و جزئیاتی را در اجرای پانل ها مورد توجه قرار دهید تا با رعایت آنها به افزایش کیفیت، سرعت کار و کاهش هزینه ها کمک کنید.

 1. توجه به نحوه قرارگیری فاق و زبانه پانل ساندویچی برای آب بندی ساختمان توسط چسب سیلیکونی
 2. استفاده از پانل ساندویچی که از مزایای عایق حرارتی و صوتی برخوردار باشد.
 3. کاربرد آبرو و فلاشینگ در جهت زیبا سازی ساختمان
 4. دقت به شدت وزش طوفان و فاصله گذاری مناسب میان ستونها و ابعاد پانل ها
 5. به هنگام اجرای ساندویچ پانل نباید از ورق فلزی در دو طرف پانل استفاده شود.
 6. به کار بردن پیچ واشردار از نوع سقفی و دیواری
 7. در مواردی که قرار است. ساندویچ پانل بدون زیرساز وصل شود، نیازی به استفاده از ورق فلزی در دو طرف ساندویچ پانل نیست. همچنین می توان از ساندویچ پانل هایی با ضخامت کمتر و یا آنهایی که گامهای کمتری دارند، استفاده کنید.

دو روش اجرای ساندویچ پانل

 • اجرای پانل با زیر سازی: نخستین مرحله برای این کار زیرسازی کردن محل مورد نظر است. زمانی که متخصصان در حال نصب ساندویچ پانلی هستند باید اندازه محیط به طور دقیق محاسبه شود و متناسب با آن پروفیل را با پانل جوشکاری کرد تا به یک دیگر متصل شوند. در اجرای عایق بندی باید به برخی از نکات دقت بسیاری داشته باشید به گونه‌ای که محیط مورد نظر را دقیق اندازه‌گیری کنید تا عملیات جوشکاری دقیق‌تر انجام شود. در این شرایط حتماً از یک متخصص حرفه‌ای در این زمینه کمک بخواهید تا شما را به خوبی همراهی کند.
 • اجرای ساندویچ پانل بدون زیرسازی: زمانی از پانل ساندویچی بدون زیرسازی استفاده می‌کنند که آنها روی دیوارهای گچی قابل اجرا باشد. در این روش، دیوارها نباید حالت برجستگی یا موجدار باشند سپس؛ ساندویچ پانل را با پیچ و رول پلاک توسط دستگاه دریل میتوان به دیوار نصب کرد.

نحوه اجرای ساندویچ پانل در مدل های مختلف

نحوه نصب و اجرای پانل در هر نوع آن متفاوت است. نحوه اجرای هر یک از پانلها شامل موارد زیر است:
ساندویچ پانل پیچ مخفی: در این نوع پانل، پیچ مخفی به محل مورد نظر پیچ میشود و پانل باید به نحوی قرار گیرد که پیچ پوشانده شود. این نوع پانل ساندویچی به دلیل پنهان بودن پیچها باعث زیباتر شدن ظاهر کارهای ساختمانی میشود.

 • ساندویچ پانل نر و مادگی: ساندویچ پانل نر و مادگی در قسمتی قرار میگیرد که زاویه‌ها بعد از اتصال، یکپارچه میشوند که می‌توان آنها را به سقف یا دیوار متصل کرد.
 • ساندویچ پانل قفل دار: همان‌طور که از نامش مشخص است، این پانل قفل دار بوده و برای متصل کردن بلوکها به پنل از زبانهای پانل استفاده میشود. بیشترین کاربرد این ساندویچ پانل در ساخت سردخانه ها است.

هزینه اجرای ساندویچ پانل

هزینه نصب ساندویچ پانل سقفی و دیواری کاملا متغیر است. این محصولات در اندازه و رنگهای مختلف ساخته و افراد با توجه به سلیقه و نیاز شخصی آنها را خریداری میکنند. البته اجرای ساندویچ پانل نیاز به مهارت و تخصص بسیاری دارد و هیچ فردی نمی تواند تنهایی آنها را نصب کند. هزینه اجرای پانل ساندویچی با توجه به فاکتورهای زیر متفاوت است.

 1. ساندویچ پانل سردخانه ای
 2. ساندویچ پانل معمولی
 3. ساندویچ پانل نر و مادگی
 4. ساندویچ پانل دیواری
 5. ساندویچ پانل پیچ مخفی

قیمت نصب ساندویچ پانل

اجرت نصب ساندویچ پانل بر اساس زیرسازی و نوع سازه متغیر می‌باشد. علاوه بر کلیه موارد گفته شده در بخش‌های قبل، ارتفاع و شرایط محیطی نیز می‌تواند بر بهای تمام شده نصب و اجرای ساندویچ پانل موثر باشد. برای محاسبه قیمت تمام شده اجرای پانل های ساندویچی لازم است تا نوع ساندویچ پانل دیواری یا سقفی، ضخامت آن از ۴ الی ۲۵ بر اساس متر مربع انجام پذیرد. پس از انتخاب نوع ساندویچ پانل، برای اطلاع از قیمت روز نصب و اجرای پنل‌های ساندویچی می‌توانید با کارشناسان آریا بارون توس ارتباط برقرار کنید. توجه فرمائيد که محل مونتاژ مصالح پیش ساخته مذکور نیز می‌تواند بر قیمت نهایی تأثیرگذار باشد.

قیمت ساندویچ پانل 

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی شاهد روی کار آمدن ابزار و مصالح جدید در صنایع مختلف به منظور بهبود شیوه تولید هستیم. یکی از برترین مصالح پیش ساخته که در سال‌های اخیر در صنعت ساخت و ساز کاربرد عمده‎‌ای داشته است، ساندویچ پانل می‌باشد. ساندویچ پانل‌ها به دلیل دارا بودن قابلیت‌های منحصربه‌فرد، جایگزین بسیار مناسبی برای مصالح ساختمانی سنتی هم‌چون آجر و سیمان محسوب می‌شوند. این محصولات متشکل از یک لایه عایق و دو لایه ورق فلزی بوده و از سازه در برابر رطوبت، صدا و حرارت محافظت خواهند کرد. ناگفته نماند که این پانل‌ها ظاهر زیبایی داشته و سرعت نصب و مونتاژ آن‌ها بسیار بالا است؛ در نتیجه می‌توان از آن‌ها در ساختمان‌های اداری، تجاری و صنعتی بهره‌گیری نمود. یکی از عمده‌ترین سوالاتی که از سوی کاربران پرسیده می‌شودَ درباره قیمت ساندویچ پانل است. در ادامه این راهنما ضمن آشنایی بیشتر با سازه مذکور، به نقد و بررسی قیمت پنل ساندویچی نیز خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید!

تکنولوژی نصب و اجرای ساندویچ پانل سقفی و دیواری + قیمت

قیمت ساندویچ پانل گالوانیزه

همان‌طور که اشاره شد، ساندویچ پانل‌ها دارای یک بخش هسته عایق، یک روکش فوقانی و تحتانی فلزی هستند. جنس هسته مرکزی این نوع از مصالح پیش ساخته با در نظر گرفتن کاربرد آن‌ها در اماکن و سازه‌های مختلف می‌تواند از پلی یورتان، پلی استایرن یا پشم سنگ باشد که در بخش قبل با هر یک از آن‌ها آشنا شدیم. لازم به ذکر است که روکش فلزی سطح محصولات مذکور می‌تواند از جنس آلومینیوم، آلوزنیک یا گالوانیزه باشد. البته امکان استفاده از ترکیب فلزات مذکور برای روکش ساندویچ پانل‌ها نیز فراهم است. قیمت ساندویچ پانل گالوانیزه بر اساس قیمت روز گالوانیزه مصرفی محاسبه می‌شود. اما اگر بخواهیم به طور جامع فاکتورهای تأثیرگذار بر این محصولات را مورد بررسی قرار دهیم، باید بگوئيم:

 • میزام مقاومت ساندویچ پانل در برابر آتش‌سوزی و حرارت
 • میزان مقاومت و استحکام آن در برابر بلایای طبیعی مثل طوفان و زلزله
 • سازگاری با محیط زیست
 • میزان مقاومت در برابر خوردگی
 • کیفیت عایق حرارتی، دمایی و صوتی
 • ضد باکتری و ضد قارچ بودن و همچنین ضد ساییدگی

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سردخانه

ساندویچ پانل‌های سردخانه‌ای با قیمت‌های متفاوتی در بازار موجود هستند. دلیل اصلی تفاوت قیمت بین این پانل‌ها برای هر متر مربع از آن‌ها موارد زیر است:

 • جنس ورق روکش
 • ضخامت فوم مصرفی
 • چگالی فوم استفاده شده در هسته عایق
 • ضخامت ورق روکش فوقانی و تحتانی

از آن‌جایی که قیمت این محصول بر اساس جنس، ضخامت عایق، فلز مصرفی و ابعاد پروژه محاسبه می‌شود و اکثر متریال مصرفی این پانل‌ها وارداتی هستند، نوسانات ارز و قیمت جهانی مواد اولیه مصرفی بر قیمت نهایی آن‌ها تأثیر مستقیم خواهد داشت.

سخن پایانی 

ساندویچ پانل یکی از پرکاربردترین و مدرن‌ترین مصالح پیش ساخته است که در صنعت ساختمان‌سازی به صورت عمده مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت ساندویچ پانل بر اساس عوامل مختلفی هم‌چون نوع، ضخامت، فلز مصرفی، فوم مصرفی در هسته، جنس ورق و… محاسبه می‌شود. از آن‌جایی که برای تولید این محصولات از مواد اولیه وارداتی استفاده می‌شود و نوسانات بازار و ارز جهانی بر قیمت خرید این متریال تأثیرگذار است، نمی‌توان یک مبلغ دقیق اعلام کرد. در صورت تمایل به خرید و اطلاع از لیست قیمت انواع ساندویچ پانل دیواری، سقفی، سردخانه‌ای و… می‌توانید با تیم پشتیبانی شرکت آریا بارون توس تماس حاصل فرمائید.

اجرای ساندویچ پانل دیواری

 1. قبل از نصب، ورودی پنجرهها را با استفاده از دستگاه مخصوص برش میدهند و پس از آن زیر سازی شروع میشود.
 2. در مرحله بعد با جوشکاری پروفیلها به یکدیگر وصل میشوند. پیچ های سرمته دار در هر متر مربع با توجه به قطر آنها به ساندویچ پانل پیچ میشوند.
 3. نبشی ساندویچ پانل دیواری روی آن قرار میگیرد و در لبه کار فیکس میشود.
 4. در این مرحله برای آب بندی پانلها با اسپری پلی اورتان، درزهای آن پر شده و پنل بعدی بعدی قبل از پف کردن آن نصب میشود.
 5. پانل دیواری در این مرحله با استفاده از تراز، در محل مناسب خود قرار گرفته و طبق روال پیچ و مهره میشود.
 6. در آخر برای زیبایی کار و درزگیری از ورق فلاشینگ استفاده میکنند.

 اجرای ساندویچ پانل سقفی

برای نصب ساندویچ پانل سقفی باید آنها را روی تیرهای فرعی از جنس پروفیل 40*40 یا 40*80 هستند قرار دهند. در سازههای صنعتی و سوله ابتدا گاتر یا آبرو نصب شده سپس پروفیل با مقطع z استفاده میشود. پانلها به وسیله پیچ سرمته گالوانیزه واشردار، روی زیر سازی متصل میشود. هنگام اجرای ساندویچ پانل سقفی در زمان بلند کردن آنها با جرثقیل، باید به وسیله طنابی که به پانلها بسته شده است، اینکار را انجام دهید. تا نصاب بتواند آنها را به راحتی جابه‌جا کند. بعد از بلند کردن پانلها می بایست آنها را مطابق با طول و جهت نصب پانل روی ساختار پشتیبان سقف محکم کنید. این ساختار پشتیبان باعث میشود پانلها در برابر لغزش باد محفوظ بمانند.

عوامل مهم در اجرای ساندویچ پانل

اجرای ساندویچ پانل از اهمیت زیادی برخوردار است. عدم دقت در اجرا و نصب این نوع محصولات، باعث عدم دوام و استحکام سازه میشود. به طور کلی دو روش در نصب و اجرای پانلها به کار برده میشود. نصب با زیرساز و بدون زیرساز از دو روش متداول اجرای پانلها هستند. قبل از نصب پانلها به این نکته توجه کنید که عواملی مانند نوع پانل و ابعاد آن در هزینه اجرا تاثیرگذار است.

مزایای خرید ساندویچ پانل از تولیدکننده‌های معتبر

بدیهی است که بسیاری از افراد در زمان خرید مصالح و یا ابزار، به دنبال گزینه‌هایی هستند که از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار است. کیفیت بالاتر بر خلاف باور عمومی، صرفه اقتصادی بسیار بیشتری را برای صاحبان سرمایه و مشتریان به دنبال خواهد داشت.

خرید اجناس و مصالح بی‌کیفیت در واقع نوعی هدر رفت سرمایه محسوب می‌شود. از طرف دیگر، شرکت‌های بزرگ و تولیدکنندگان مطرح در عرصه‌های گوناگون، هرگز اعتبار خود و نام تجاری شرکت را فدای قیمت ارزانتر و در نتیجه کیفیت پایین‌تر نمی‌کنند.

به همین دلیل است که توصیه می‌شود اجناس و مواد اولیه از شرکت‌ها و تولیدکنندگان معتبر تهیه و تامین گردد. در مورد ساندویچ پانل‌ها نیز شرایط به همین شکل است. شرکت‌های بزرگ تولیدکننده‌ی این پانال‌ها (https://www.aryabaron.com/) بالاترین استانداردهای کیفی را برای تولید محصولات خود مدنظر قرار داده و کالایی با حداکثر کیفیت را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند.

تکنولوژی نصب و اجرای ساندویچ پانل سقفی و دیواری + قیمت

___ ایراد کیفیتی ما را بگویید تا همراه با قدردانی و سپاس هدیه‌ای تقدیمتان شود ___

راه‌های ارتباطی

https://www.aryabaron.com/

051-36228814
051-36228800
05136228802
[email protected]
ایران، مشهد، بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی (میثاق)، آیت الله هاشمی رفسنجانی 34/1

سلب مسئولیت: این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی است و اروتک مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *