پکیج الکترونیک چیست؟

پکیج الکترونیک چیست؟

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

پکیج الکترونیک

رشته ی الکترونیک یکی از ضروری ترین و البته پر اهمیت ترین رشته ها به حساب می آید. پکیج الکترونیک با آموزش این حرفه به صورت گام به گام شما عزیزان را با تمامی نکات در این مسیر آشنا می کند.رشته ی الکترونیک بازار کار و آینده ی شغلی بسیار پول سازی را با خود به همراه دارد از این جهت به شما اطمینان می دهیم که با یادگیری این حرفه می توانید به درآمد میلیونی دست پیدا کنید. با وب سایت تونوشاپ همراه باشید:

علم الکترونیک چیست و چه کاربردی دارد؟

در دنیای امروز بسیاری از وسایل مورد استفاده از قطعات و تجهیزات الکترونیکی ساخته می شود. بنابراین آشنایی با این علم می تواند به شما در ساخت و یا تعمیر وسایل کمک کند. ریشه ی واژه ی الکترونیک از  کلمه ی الکترون که یک بار در علم فیزیک می باشد، گرفته شده است. الکترونیک را می تواند یکی از شاخه های اصلی علم فیزیک و مهندسی الکترونیک و یا برق در نظر داشت.

پک چرتکه

پک رباتیک

علم الکترونیک بسیار گسترده خواهد بود. برای آشنایی کامل با این مهارت لازم است تا با برخی از پر کاربرد ترین اصطلاحات در این زمینه آشنا شوید که برخی از آن ها به شرح ذیل می باشد.

 • ولتاژ
 • مدارهای الکتریکی
 • جریان الکتریکی
 • توان

وسایل الکترونیکی طیف گسترده ای دارد. از ساده ترین آن ها می توان به سشوار و از پیچیده ترین آن می توان به کامپیوتر و یا لپ تاپ اشاره کرد. گروه دیگر از وسایل الکترونیکی که در تمامی منازل پیدا می شود به شرح ذیل می باشد.

 • تلفن های هوشمند
 • جارو برقی
 • تلویزیون
 • یخچال

وسایل الکترونیکی از چندین قطعه در کنار هم  تشکیل شده است که هر کدام به یکدیگر مرتبط هستند.  خرابی هر یک از این قطعات می تواند مشکل ساز باشد از این روی با شرکت در دوره الکترونیک می توانید با نکات ضروری این حرفه آشنا شده و در صورت خرابی و بروز هر گونه مشکل آن را به آسانی رفع کنید و از پرداخت هزینه های گزاف مصون بمانید.

قطعات الکترونیکی چیست و چه کاربردی در وسایل دارد؟

در آغاز کار، لازم است تا با قطعات و تجهیزات پایه ی الکترونیکی آشنا شوید.

موارد زیر تنها بخشی از قطعات الکترونیکی محسوب می شود که ممکن است با خراب شدن هر یک از آن ها یک وسیله به طور کامل از کار بیفتد.

 • مقاومت
 • سلف و دیود
 • رله
 • انواع خازن ها
 • سنسورهای الکترونیکی
 • مدار

دوره الکترونیک

آشنایی با علم الکترونیک می تواند از روش های گوناگونی نظیر هنرستان، دانشگاه و یا پکیج الکترونیک صورت بگیرد.

با توجه به بازار کار پول ساز این حرفه، بسیاری از افراد مشتاق اند تا در رشته های دانشگاهی مربوطه تحصیل کنند از این روی رقابت برای شرکت در دانشگاه بسیار بالا می باشد.

با تهیه ی پکیج الکترونیک شما می توانید در منزل نیز تحت آموزش قرار بگیرید.

کلاس آموزشی الکترونیک بسیار گسترده و وسیع است شما می توانید بر اساس استعداد و علاقه ی خود در هر یک از موارد نظیر کلاس آموزشی الکترونیک لپ تاپ، موبایل، پنکه، وسایل خانگی، آیفون های تصویری و غیره شرکت کنید.

اصول و تجهیزات  پایه در الکترونیک

پکیج الکترونیک تمامی موارد را به صورت گام به گام برای شما عزیزان آموزش خواهد داد.

اصول پایه ی این علم شامل شناخت برخی از تجهیزات اساسی می باشد که برخی از آن ها شامل موارد زیر است.

دیود

از دیود در ساخت مدار استفاده می شود در دیود جریان الکتریکی تنها از یک سوی عبور می کند از این روی باعث پیشگیری از جریان اشتباه برق در مدار می شود.

خازن

خازن را می توان جزو اساسی ترین بخش های الکترونیکی در نظر داشت. در تعریفی ساده خازن یک منبع ذخیره می باشد تا در صورت افت برق بتوان ازانرژی ذخیره شده ی آن در مدار استفاده کرد.

خازن ها انواع مختلفی دارند که در هر وسیله از اشکال گوناگون آن می توان استفاده کرد.

باتری

یکی از مشهور ترین و البته ساده ترین قطعات الکترونیکی، باتری است. بسیاری از وسایل با استفاده از انرژی باتری شروع به کار می کنند. تبدیل انرژی شیمیایی به الکتریسیته وظیفه ی اصلی این قطعه می باشد.

در مدارهایی که نیازمند جریان بالا هستند، از باتری ها به صورت موازی استفاده می شود.

مقاومت

می توان ساز و کار این قطعه را از نام آن حدس زد. این قطعه جریان الکتریکی را کاهش می دهد.

مقاومت های بیشتر از هزار اهم را با استفاده از حرف انگلیسی K و بیشتر از یک میلیون را با حرف M نشان می دهند.

پکیج الکترونیک چیست؟

موارد بالا بخشی از سر فصل های پکیج الکترونیک می باشد.

شما با داشتن یک پکیج مناسب می توانید با هزینه ی بسیار مقرون به صرفه و پایین در منزل و یا هر محیط دیگری در حرفه ی الکترونیک  آموزش ببینید و پیشرفت کنید.

رشته ی الکترونیک، نیازمند یک تیم حرفه ای است از این روی می توانید با افراد علاقه مند و حرفه ای در این زمینه همکاری کرده و یک تیم تشکیل دهید.

به روز بودن یکی از مهم ترین اصول در این حرفه بوده که باید به آن پایبند باشید. هر روزه وسایل الکترونیکی تازه تر با تجهیزات بیشتری وارد بازار می شود از این روی آشنا بودن با این وسایل و بررسی کامل قطعات تشکیل دهنده ی آن می تواند به شما عزیزان در تعمیر این تجهیزات یاری بخشد.

نرم افزار های گوناگونی نیز در شاخه ی الکترونیک وجود دارد که خوب است برای یادگیری آن نیز آموزش ببینید. می توانید در کلاس مربوطه نیز به این منظور شرکت کنید.

به یاد داشته باشید که هر قدر در این راه تمرین کنید می توانید نکات جدیدتری را بیاموزید.

آموزش به صورت عملی

بعد از آشنایی کامل با تمامی قطعات و نحوه ی قرار گیری آن ها، باید به سراغ تمرینات عملی بروید.

رشته ی الکترونیک نیازمند تمرینات عملی روزانه می باشد. می توانید به این منظور وسایل الکترونیکی خراب را جمع آوری کرده و با رعایت نکات ایمنی شروع به تعمیر و عیب یابی  آن ها  کنید.

به یاد داشته باشید که رعایت ایمنی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است زیرا در صورت خطا ممکن است آسیب های فراوانی به خود و وسایل وارد کنید.

https://tonoshop.ir/product-category/packages/electronics-package/

سلب مسئولیت: این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی است و اروتک مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>