پربازدید ترین‌های هفته

آموزش

آسیب های عضلانی - بایدها و نبایدها پس از کشیدگی عضله

آسیب های عضلانی – بایدها و نبایدها پس از کشیدگی عضله

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

کشیدگی عضلات دلیل رایجی است که ما بیماران را در تمرینات عمومی می بینیم. رگ به رگ شدن مچ پا، درد و کشیدگی شانه/گردن/کمر، زانوهای متورم، انگشتان شکسته – همه اینها را می بینیم.

آسیب‌های عضلانی شایع هستند و اغلب توسط بیماران در دوره اولیه مدیریت ضعیفی دارند، زیرا آنها کاملاً مطمئن نیستند که باید چه کاری انجام دهند – گرما، سرما، استراحت، فعالیت؟ می تواند گیج کننده باشد. بسیاری از مردم مخفف RICE را شنیده‌اند، اما نمی‌دانند چگونه آن را به درستی پیاده‌سازی کنند و از مزایای زیادی برخوردار نیستند. بهترین جراح لیپوساکشن تهران در این مطلب بهره گرفته شده است.

بایدها و نبایدها پس از کشیدگی عضله

RICE – کارهایی که باید بلافاصله پس از آسیب عضلانی و آسیب رساندن به آنها انجام دهید – کارهایی که باید 48 ساعت پس از آسیب عضلانی اجتناب کنید تا از تشدید بیشتر آن جلوگیری کنید.

R – استراحت پس از آسیب عضلانی برای جلوگیری از بدتر شدن بیشتر آسیب بسیار مهم است. استراحت به معنای اجتناب از چیزهایی است که می تواند هر آسیبی را که قبلاً رخ داده است تشدید کند. همیشه به این معنی نیست که روزها بدون پیاده روی در رختخواب دراز بکشید – از دید بهترین متخصص تغذیه تهران در واقع این توصیه بسیار نادر است و به خصوص برای کشیدگی های کمر ما افراد را تشویق می کنیم که به آرامی حرکت کنند تا از سفتی عضله جلوگیری کنند، زیرا ممکن است در واقع درد را بدتر کند.

I – یخ در 48 ساعت اول پس از آسیب عضلانی می تواند به کاهش درد و تورم کمک کند. بیماران اغلب این را اجرا می کنند اما نه برای دوره های توصیه شده. اولاً، یخ را نباید مستقیماً روی پوست مالید زیرا می تواند باعث آسیب پوست شود – یا در یک حوله بپیچید یا از کیسه یخ پر شده استفاده کنید. ثانیاً، یخ باید هر 2 ساعت یکبار به مدت 20 دقیقه روی ناحیه آسیب دیده اعمال شود تا از فواید کامل آن بهره مند شوید.

ج – فشرده سازی می تواند به تورم و درد نیز کمک کند. برای کسانی که دچار پیچ‌خوردگی مچ پا هستند، فشرده‌سازی می‌تواند به ثبات مفصل مچ پا کمک کند تا امکان تحرک ملایم را فراهم کند. برای مثال می‌توانید با بانداژ یا دستگاه‌های فشرده‌سازی ساده که توسط فیزیوتراپیست نصب شده است، به فشرده‌سازی برسید.

همچنین مطالعه کنید
کاربردی‌ترین لوازم ضد سرقت خودرو در بازار کدامند؟

آسیب های عضلانی - بایدها و نبایدها پس از کشیدگی عضله

E-ارتفاع کلیدی برای مدیریت بسیاری از آسیب های عضلانی مانند زانوهای متورم، مچ پا و حتی انگشتان است. بالا بردن ناحیه آسیب دیده بالاتر از سطح قلب (به ویژه هنگام استراحت یا خواب) می تواند تورم و در نتیجه درد را کاهش دهد!

در اینجا مواردی وجود دارد که به طور ایده آل باید در 48 ساعت پس از آسیب عضلانی اجتناب کنید تا بهبودی را تسهیل کنید

H – در ابتدا باید از گرما اجتناب شود زیرا می تواند تورم را بدتر کند. استفاده از گرما (با بسته حرارتی یا بطری آب گرم) جریان خون را در یک منطقه افزایش می دهد – و شما نمی خواهید زمانی که یک ناحیه از قبل بسیار متورم و دردناک است. می تواند اوضاع را بدتر کند! در دوره اولیه پس از آسیب عضلانی، درمان های سرماخوردگی مانند استفاده از کیسه یخ را هدف قرار دهید. در مسیر آسیب‌های مزمن بیشتر، می‌توانید از هر چیزی که احساس بهتری دارد استفاده کنید – گرمایش یا سرمایش، هر چیزی که برای شما مفید است.

الف – الکل در 48 ساعت اول پس از آسیب می تواند تورم را بدتر کند و بنابراین بهتر است از آن اجتناب کنید. آسیب‌ها همچنین می‌توانند بدتر شوند زیرا افراد اغلب به محض اینکه احساس می‌کنند با چند نوشیدنی روغن‌کاری شده‌اند، دوباره به خود آسیب می‌زنند. در حالی که غر زدن در زمین رقص عالی است – احتمالاً بهترین چیز برای مچ پا پیچ خورده شما نیست!

R – در حالت ایده آل باید از آسیب مجدد اجتناب کرد، بنابراین دویدن/ بلند کردن اجسام سنگین زمانی که شانه یا کمر درد دارید، ایده آل نیست!

M – ماساژ در ابتدا پس از آسیب توصیه نمی شود – به ماهیچه ها فرصت دهید تا بهبود یابند و تورم کاهش یابد. با این حال، درمان توسط یک پزشک متخصص مانند فیزیوتراپیست می تواند بسیار مفید باشد.

سلب مسئولیت: این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی است و اروتک مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب >>