جستجو
Close this search box.
جستجو
Close this search box.
وقتی که دوربین مدار بسته کار دزدگیر را می کند

وقتی که دوربین مدار بسته کار دزدگیر را می کند

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

دوربین های مدار بسته ابزار هایی برای نظارت بهتر بر محیط هستند. این ابزار ها در کنار دزدگیر ها می توانستند نقش پکیج کامل امنیتی را بازی کنند. در واقع این ویژگی دوربین های مداربسته سبب شده بود تا کاربران به صورت لحظه ای از اتفاقات محیط با خبر باشند. اکنون با پیشرفت فناوری های به کار رفته در دوربین های مدار بسته، دیگر نیازی به دزدگیر وجود ندارد، بلکه این دوربین ها به تنهایی می توانند جایگزینی برای دزدگیر ها نیز باشند. در ادامه به معرفی ویژگی های خاص این دوربین ها خواهیم پرداخت.

3 ویژگی مهم دوربین های مدار بسته که شما را از دزدگیر ها بی نیاز می کند.

وقتی که دوربین مدار بسته کار دزدگیر را می کند

قابلیت تعقیب سوژه در دوربین مداربسته

مهم ترین قابلیتی که این دوربین های مداربسته پیشرفته را متمایز می کند، قابلیت تعقیب سوژه است. این فناوری جدید می تواند امنیت را به صورت قابل توجهی افزایش دهد. نحوه کار و نوع کاربری محصولات با قابلیت تعقیب سوژه به دوربین ها اجازه خواهد داد تا در صورت مشاهده شخص یا اشیا مشکوک با چرخش 360 درجه ای آن ها را دنبال کند. به وسیله این فناوری در صورت نیاز، می توان بر روی سوژه زوم کرد و یا با نشانه گذاری محدوده فرضی برای دوربین ها به این ابزار ها اجازه داد تا اگر اشیا یا شخصی از این محدوده عبور کرده، مورد تعقیب قرارش دهد.

یکی از معایب بزرگ این فناوری در بعضی از دوربین ها قابلیت smart tracking است. با استفاده از این قابلیت دوربین مدار بسته سوژه ای که جسه ای بزرگ تر دارد را دنبال می کند، یعنی اگر سارقی با جسه ای متوسط از جلوی دوربین رد شود و همزمان فرد دیگر نیز با جسه ای بزرگ تر این کار را تکرار کند، دوربین فردی را که جسه ای بزرگ تر دارد دنبال خواهد کرد. دیگر عیب این فناوری را می توان قیمت بالای آن در بازار عنوان کرد، این محصولات به دلیل فناوری های نوین به کار رفته در آن ها قیمت بالاتری نسبت به دیگر دوربین ها در بازار دارند.

قابلیت تشخیص حرکت دوربین مداربسته

قابلیت تشخیص حرکت یا motion detection عملکرد دوربین ها را ساده تر می کند. این فناوری با سرعت پردازش بالا فریم ها را با یک دیگر مقایسه می کند و متوجه تغییرات در فریم و تصویر های مختلف می شود. با این کار حرکت اشیا یا افراد در محیط برای دوربین مشخص خواهد شد.

با استفاده از این فناوری دیگر نیازی نیست تا تمام تصاویر در طول شبانه روز ضبط شوند بلکه تنها زمانی که دوربین ها متوجه حرکت در محیط شوند تصاویر را ضبط می کنند. یکی از بزرگ ترین مزایا های این فناوری پایین آمدن حجم ذخیره سازی بر روی هارد ها است.

وقتی که دوربین مدار بسته کار دزدگیر را می کند

دوربین مدار بسته آژیر دار

آژیر و یا صدای هشدار مهم ترین وجه شباهت این دوربین ها با انواع دزدگیر است. آژیر و قابلیت تشخیص حرکت و تعقیب سوژه نوعی مکمل برای یک دیگر خواهند بود با کنار هم قرار گرفتن این فناوری ها می توان به راحتی دزدگیر های قدیمی را کنار گذاشت.

عملکرد آژیر ها به این صورت است که زمانی که شخص یا اشیایی حرکت می کند و یا به محدوده ای مشخص وارد می شود، زنگ هشدار به صدا در خواهد آمد تا ساکنین یا کاربران را از این موضوع مطلع سازد.

نکاتی که باید قبل از خرید دوربین مدار بسته بدانیم!

دوربین های مدار بسته با فناوری های خاص، عموما از قیمت بالایی برخوردار هستند.

بنابراین در اولین قدم هنگام خرید باید به گارانتی این محصولات توجه داشته باشید. توصیه می شود این محصولات را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید تا مشکلی در خدمات پس از فروش آن ها در میان نباشد.

دوربین های تعقیب کننده سوژه باید از کیفیت ساخت و رزولوشن بالا برخوردار باشند چرا که در صورت نیاز این دستگاه بر روی سوژه زوم می کنند و نباید این زوم باعث افت کیفیت در دوربین ها شود. لازم به ذکر است که درصد خطا در این دوربین ها معمولا پایین است.

با وجود سنسور تشخیص حرکت، نیاز به نگرانی برای حافظه ذخیره سازی نیست. اما با این اوصاف بهتر است فضایی برای ذخیره سازی تصاویر این دوربین های مدار بسته تهیه کنید. همچنین لازم است قبل از خرید مکان نصب دوربین ها را بر اساس فناوری های به کار رفته در آن ها مشخص کنید و از دوربینی استفاده کنید که قابلیت کنترل از راه دور دارد. با این فناوری دیگر نگرانی برای شما باقی نخواهد ماند. نکته ای که ذکر آن خالی از لطف نیست آن است که از دوربین هایی استفاده کنید که کاربری آسانی دارند تا در مراحل نصب و تنظیم آن ها آسوده باشید.

کلام نهایی

با فناوری های فراوانی که در تولید دوربین های مدار بسته به کار گرفته می شود می توان گفت که دیگر نیازی به دزدگیر ها نخواهیم داشت. چرا که این دوربین ها خود به تنهایی می توانند امنیت محیط را در سطح قابل توجهی تامین کنند.

در این مقاله سعی کردیم تا شما عزیزان هر چه بیشتر با فناوری های جدید که در این حوزه استفاده می شود آشنا شوید. امیدواریم که این مقاله مفید واقع شده باشد.

سلب مسئولیت: این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی است و اروتک مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *